Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, filipert napisał:

Nie przyznam, bo już napisałem

;)

to by potwierdzał np. wpis @peja76

Gdyby panowały laboratoryjne warunki stałego obciążenia, to pewnie by elektryk był bezczynny, ale w praktyce obciążenie jest cały czas zmienne : wzniesienia, wiatr, wyprzedzanie, ograniczenia i przyspieszanie itp. itd.

Elektryk włącza się różnie nawet na płaskim:D a nawet bym powiedział że na płaskim jedzie tylko na prądzie;) no chyba że bateria pusta to załącza się spalinowy i tak w kółko:bzik:. Bardzo podoba mi się hybryda Toyoty oraz to że przy silniku nie ma osprzętu, wszystkie Taxi przechodzą na Hybrydę i do tego zakładają jeszcze gaz. Mam taki podgląd, nie którzy wiedzą jaki i widzę ile Corolle mają już przelatane, zdarzają sie sztuki z przebiegami po 500koła.  Wczoraj dowiedziałem się w Toyocie że za nową Corollą hybrydą 1.5r czekania najszybciej pierwszy kwartał 2024:puk:. Rav4, nowy yaris ma funkcję że może do pewnej prędkości jechać tylko na prądzie, ale do ilu nie pamiętam, zdjęcie przycisku.

Na zdjęciach bateria od nowego Yrisa

20220801_085607.jpg

DSC06168.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem że w Mazdzie jest jeszcze opcja „Towing” właśnie do jazdy z obciążeniem lub przyczepą. Ciekawe jak to działa.

Rozumiem ze hybryda PHEV ładuje akumulatory podczas hamowania? Bo się zastanawiam czy jest opcja ze podczas długiej jazdy autostradą z przyczepą cały akumulator się wyczerpie i auto będzie miało dostępny tylko motor benzynowy. Rozumiecie o co mi chodzi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, borek6 napisał:

Rozumiem ze hybryda PHEV ładuje akumulatory podczas hamowania?

Dokładnie i dzięki temu szwagier jak kreci się hybrydą głównie po mieście, to po całym dniu jazdy potrafi mieć rude tarcze.

Ale oczywiście może też doładowywać silnikiem spalinowym, niektóre auta aż za bardzo to wykorzystują.

7 godzin temu, borek6 napisał:

Bo się zastanawiam czy jest opcja ze podczas długiej jazdy autostradą z przyczepą cały akumulator się wyczerpie i auto będzie miało dostępny tylko motor benzynowy. Rozumiecie o co mi chodzi?

Oprogramowanie nie może dopuścić do takiej sytuacji, nie ma raczej opcji jechania "do zera" na prądzie.

6 godzin temu, mundek28 napisał:

Hybrydy toyoty dobre ale teraz nissan a i honda ze swoimi hybrydami szeregowymi chyba je przebiły.

Oby rosła konkurencja, tylko lepiej dla nas.

Jednak nie każdej marce hybrydowe układy się udają, z tego co pamiętam, to kompletna porażkę zaliczył na początku Peugeot. Toyota stworzyła doskonały system, który powiela i wdraża w coraz szerszą gamę modeli, nie znam niezadowolonych użytkowników. No i ten ukłon  z O1 i O2 w stronę karawaningu bezcenny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lbuster napisał:

To nie moja bajka ;)

Osobiście mam podobne zdanie, nie przekonują mnie, a na sam dźwięk zientarskiego w radiu zmieniam kanał. Z tej drużyny wybrałbym lexusa.

Sam od dawna myślę o zmianie samochodów , w tym na 1 elektryka i im dalej myślę tym bardziej mi się odechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maarec napisał:

Osobiście mam podobne zdanie, nie przekonują mnie, a na sam dźwięk zientarskiego w radiu zmieniam kanał. Z tej drużyny wybrałbym lexusa.

Nic dodać, nic ująć :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Misio napisał:

Mi się marzy Hybryda w Toyocie...

i mam nadzieję że najpóźniej za 1,5 roku będę o CHR myślał :)

Mojej żonie też ale taka 2.0 Hybryda

 

1 godzinę temu, filipert napisał:

Oby rosła konkurencja, tylko lepiej dla nas.

 

Dokładnie.

Miałem też Mercedesa W213 E43 400km miał pod podszybiem akumulator 48v, spalanie poniżej na fotce z trasy, jazda normalna.

 

Screenshot_20220901-082008_WhatsApp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, filipert napisał:

Czyli hybryda Toyoty :ok:

Zgadza się, a jednak bez jej znaczka :) . Oczywiście mówię w teorii bo nigdy nie jeździłem lexusem a bardzo wielu znajomych chwali.

dla mnie toyota zawsze odpadała przez brak pazura - wykastrowane silniki i napędy + wyposażenia w małych autach. Przez chwilę podobała mi się yaris cross dla żony, ale jak zobaczyłem co ma pod maską i jaka tam jest dynamika + opcje wyposażeniowe skreśliłem samochód. Na drodze w złotym /żółtym kolorze podziwiam, a po sekundzie żal mi kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, maarec napisał:

Zgadza się, a jednak bez jej znaczka :) . Oczywiście mówię w teorii bo nigdy nie jeździłem lexusem a bardzo wielu znajomych chwali.

dla mnie toyota zawsze odpadała przez brak pazura - wykastrowane silniki i napędy + wyposażenia w małych autach.

No ale poruszając się w ramach głównego nurtu wątku (do holowania) to chyba jest odwrotnie w przypadku napędów hybrydowych.

Ja jestem fanem Hondy, ale tam ani dużych SUVów na EU, ani busa żadnego... szkoda. Stąd ciągnie mnie do Toyoty, miałem kiedyś Corollę D4D, przez 5 lat była jedna "awaria" i to nie z winy Toyoty - zamarzła jakaś ciecz w filtrze paliwa.

Co do kastrowania, to już gdzieś pisałem, że i Lexusa dopadło, nowe RX będą miały bliźniacze jednostki do Higlandera i RAV-4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peja76 napisał:

Miałem też Mercedesa W213 E43 400km miał pod podszybiem akumulator 48v, spalanie poniżej na fotce z trasy, jazda normalna.

Da się tym normalnie jeździć :look:

Spalanie 8l super jak na taki potwór :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.