Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Commander napisał:

Powiem tak... Gdyby LPG było znów po 2 zł to mam gdzieś te wszystkie hybrydy i elektryki...

zawsze można mieć hybrydę z LPG :P

a tak w temacie hybryd, to jednak toyota ma chyba najwieksze doświadczenie i rozwija ten napęd do kilku generacji

co ważne, rozwija, mam porównanie z rav4 4gen i 5gen spala wyraźnie mniej 

u mnie spalanie rav4 z ok 2tyś km gdzie połowa to autosrady z prędkością 140km/h wynosi 6.2-6.3L

więc wynik rewelacja jak na takli kloc, diesel sportage palił o pół litra więcej w identycznych warunkach (kaszkaj 1.6dci palił jeszcze więcej)

a rav4 można zejść poniżej 5L jadąc spokojnie bocznymi drogami, co w kia było niemożliwe

z przyczepą też jest dobrze, ostatni wyjazd na Węgry - prawie bez autostrad, spalanie 8.2 i 8.5l - dla mnie rewelacja

 

co do działania hybrydy, to jest to dość skomplikowane i nie można powiedzieć że silnik elektryczny nie pracuje np na prostym

przy niskim obciążeniu auto przełącza się w tryb EV, na zjazdach też, pod górę pracują elektryk i spalinowy

przy ruszaniu początkowo elektryk później dopina się spalinowy, jak mocno depniemy to oba od razu

spalinowy doładowuje też elektryka jak jest taka potrzeba 

itd

przy delikatnym operowaniu pedałem przyspieszenia ta kontrolka EV świeci się dość często i można dostać taki wynik (spalanie 4.5L, jazda po Pag w CRO)

-D4VfBhukhksLcx7ZcO48ebIl0SXG92GQNE468ku

a jak się ktoś postara to ;) (jazda podmiejska, ale tu starałem się zrobić min, na co dzień ciężko by tak było jeździć)

kVlVZOVST3fTOt2mqFWDLoWB6bEpcrhVlBb-d98J

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dudek_t napisał:

Patrze na te wyniki i łza spływa mi po policzku. Alfa nie jest szybka ale za to dużo pali. W mieście 15 nie wyjęte a średnie mam 11,2/100km :wacko:

ano, zobaczymy jak z trwałością tych wspaniałych systemów ;)

Toyota niby stosuje wolnossące "proste" silniki, ale wcale nie są one już takie proste

w każdym razie spalaniem jestem pozytywnie zaskoczony, w domu mam X3 w sumie o podobnych gabarytach i tam ciężko zejść poniżej 10L

do tego auto ma tylko 150KM, więc przy wolnossącym silniku jeździ się średnio, nie ma w ogóle porównania do 220KM w rav4

Miałem też chwilę przygodę z kaszkajem chyba 1.6TB 180KM, jeździło to całkiem żwawo a paliło do 8L 

a jak już jesteśmy przy kaszkaju, to w nowym zastosowano zupełnie inne podejście, jest to właściwie elektryk z generatorem 

likwiduje to całą masę mechanicznych części niezbędnych przy silniku spalinowym

Toyota elektrykę wykorzystuje "tylko" do napędu 4x4, gdzie tylna oś napędzana jest dodatkowym silnikiem elektrycznym

można się z tego śmiać, że to nie napęd 4x4, ale działa i w tych kilku sporadycznych przypadkach jak potrzeba 4x4 daje radę

a już odchodzi kupa elementów jak skrzynia rozdzielcza napędu, wał przez całe auto, tylny "most" itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, konrad_b napisał:

można się z tego śmiać, że to nie napęd 4x4, ale działa i w tych kilku sporadycznych przypadkach jak potrzeba 4x4 daje radę

No bo nie jest, ale pytanie czy potrzebny Ci prawdziwy 4x4 w codziennym użytkowaniu? Ważne żeby się na miękkiej trawie z budą ruszyć i ze śniegu się wygrzebać pod stokiem, a to chyba taki napęd zapewni. Jak będziesz potrzebował na off-road jechać to raczej nie tym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dudek_t napisał:

Patrze na te wyniki i łza spływa mi po policzku. Alfa nie jest szybka ale za to dużo pali. W mieście 15 nie wyjęte a średnie mam 11,2/100km :wacko:

I właśnie alfa mnie zadziwia, bo była na liście, żeby coś zmienić (ile można VAGami...). Stelvio - chwalą się że najlżejsza w klasie (wał z kompozytów, elementy z aluminium), i to jest jakaś paranoja. Sportowe zacięcie, 200 lub 280 KM, i trochę kicha, ani szybkie, ani nie czuje się tego żeby chociaż względnie umiarkowane w spalaniu (ba, gdyby kierować się spalaniem, to szybkie jak piorun :) ). Chyba problem ogólnie koncernu, bo nie mają po prostu dobrych benzyniaków o średnich pojemnościach i tyle. Z czego wyewoluował silnik do stelvio i giulii - nie wiem. Wcześniej w USA eksperymentowali z 2.0 i 2.4 (Tigersharki Chryslera, po przejęciu, też średnio im to wyszło), przez co wydaje mi się że rozwój silników i napędów mocno zatrzymali, dodatkowo "kupując" emisję w aliansie z Teslą i ograniczając się do kosmetycznych zmian, kóre nie za wiele dały (po ostatnim liftingu podobno, trochę drgnęło, ale nie żeby tam szał...). Zmarnowali dobre 10 lat. 

Średnie maż tylko 2 l wyższe niż moja octavia, więc też nie jest źle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał:

I właśnie alfa mnie zadziwia, bo była na liście, żeby coś zmienić (ile można VAGami...). Stelvio - chwalą się że najlżejsza w klasie (wał z kompozytów, elementy z aluminium), i to jest jakaś paranoja. Sportowe zacięcie, 200 lub 280 KM, i trochę kicha, ani szybkie, ani nie czuje się tego żeby chociaż względnie umiarkowane w spalaniu (ba, gdyby kierować się spalaniem, to szybkie jak piorun :) ). Chyba problem ogólnie koncernu, bo nie mają po prostu dobrych benzyniaków o średnich pojemnościach i tyle. Z czego wyewoluował silnik do stelvio i giulii - nie wiem. Wcześniej w USA eksperymentowali z 2.0 i 2.4 (Tigersharki Chryslera, po przejęciu, też średnio im to wyszło), przez co wydaje mi się że rozwój silników i napędów mocno zatrzymali, dodatkowo "kupując" emisję w aliansie z Teslą i ograniczając się do kosmetycznych zmian, kóre nie za wiele dały (po ostatnim liftingu podobno, trochę drgnęło, ale nie żeby tam szał...). Zmarnowali dobre 10 lat. 

Średnie maż tylko 2 l wyższe niż moja octavia, więc też nie jest źle :) 

Stelvio prowadzi się rewelacyjnie.To jej największy atut.Układanie w zakrętach,przeniesienie napędu,wyważenie,układ kierowniczy to petarda.Osiagi marne?5.7 do paki to chyba całkiem dobry rezultat.Patrząc na cytowaną markę z kurą to najszybszy kodiaq w wersji rs ma 6.5 do setki i 245km. Włoszka oprócz wygladu (dla mnie bezdyskusyjnie piekna) jest naprawde fajnym,rodzinnym autem.U mnie w rodzinie jezdzi 2.0 280 od 4 lat i nic się z tym nie dzieje.

Ja mam giulie 2.0 280 veloce i uwazam,ze pod kątem jakości,sposobu spasowania elementów to alfa jest w czubie aut które miałem.Dla porównania v60 cc (nowy model) który służy nam jako rodzinny wóz do ciągnięcia przyczepy jest dużo gorzej złożony.

Fakt jest natomiast taki,że alfy żłopią jak złe.Moja julka średnio 11.3 l/100km.Stelvio kuzyna 13l/100 km.

Ps. zawsze można kupić model z koniczynką i mamy 2.9 510 km w stelvio:) tam już nudy chyba nie ma.

Edytowane przez ukasz6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czyś czy nie szybkie to by nie powiedział. Słaba wersja powtarzalne 7 sekund do 100, mocniejsza wyraznie ponizej 6. Prowadzenie rewelacja, lekkość i precyzja zadziwiające. W zasadzie jedyna wada to spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Mazda CX9?
Fiat freemont?
Subaru Outback?
szukam v6 do Lpg automat 4x4 z prześwitem dużym bagażnikiem na 5 osob
Przecież Freemont praktycznie niczego nie może ciągnąć bo na haku ma chyba marne 1000 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda tak samo, 1600kg aż żal że taki fajny suv może ciągnąć tak mało, ale to podobno przez skrzynie biegów. Kiedyś mocno się interesowałem w temacie bo chciałem taką pod przyczepę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Afro napisał:

Mazda cx5 2,5 benzyna jest oki

Oczywiście że jest ok ale tak myślę do max 1500-1600 DMC przyczepy. Później to już męczarnia dla wolnossącego silnika.

Dlatego mam Kodiego, auto i na co dzień i do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.