Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, czyś napisał:

W swoim otoczeniu nie słyszałem w benzynie np. o wymianie turbiny, czy wtryskiwacza

No ale policzmy, ile jest sztuk TB a ile TD. Po drugie, TB to dość świeża sprawa, więc mało wyeksploatowanych, pościąganych złomów do napraw ;)

4 godziny temu, czyś napisał:

potrzebie wymiany np. dwumasy przed 250 tysiącami

Tu mi się wydaje, że robotę robi moment obrotowy i małe obroty. Jednak charakterystyka benzyny wymusza wyższe obroty a i niutki są nadal niższe. IMO.

W ogóle zastanawiam się, po co wtrynili dwumasę do TB :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mundek28 napisał:

Jako osioł do ciągania tylko turbodiesel

Też tak mi się wydaje. Jakoś w ciężarówkach, busach i innych roboczych wołach nie pakują benzyn. No chyba że Ruskie sprzed kilkudziesięciu lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lbuster napisał:

W ogóle zastanawiam się, po co wtrynili dwumasę do TB :niewiem:

Bo maleją pojemności i rosną moce w turbobemzynach, więc drgania też rosną i musi być dwumasa.

8 godzin temu, jacekzoo napisał:

golob ma chyba takie auto ?

Mam ale TSI 150KM, jest bardzo ok ale warto na pewno dołożyć do 190KM i 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Też tak mi się wydaje. Jakoś w ciężarówkach, busach i innych roboczych wołach nie pakują benzyn.

Dla firmy, która ma ciężarówkę różnica między zużyciem paliwa diesla a benzyny, przy przebiegach rzędu setek tysięcy kilometrów rocznie pokryłaby co najmniej koszt zatrudnienia kierowcy. 

Ja ciągnąć przyczepę kilka tysięcy kilometrów rocznie mam gdzieś dwa litry różnicy między dieslem a turbo benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, golob napisał:

Bo maleją pojemności i rosną moce w turbobemzynach, więc drgania też rosną i musi być dwumasa.

Przyjmuję do wiadomości. Natomiast trochę szkoda, bo dla mnie benzyna była ideałem cichej i równej pracy silnika. Choć sam osobiście w większości popularnych silników benzynowych nie lubiłem wysokich obrotów. Widać, czasy się zmieniają :(

9 minut temu, Walt napisał:

Ja ciągnąć przyczepę kilka tysięcy kilometrów rocznie mam gdzieś dwa litry różnicy między dieslem a turbo benzyną.

Przy takim podejściu zgadzam się. Jednak niektórzy ten przebieg robią w czasie jednego wyjazdu. No i te dwa litry nadal mi nie pasują - czy to sytuacja z idealnym TB i średnim/słabym TD? @czyś zachwala więc może ...

Nie wiem, nie znam się, nie wiem, które benzyny, którymi jeździłem, były turbo a które nie :niewiem: Jedyne benzyny wolnossaki, którymi ostatnio na pewno jeździłem, to Mazdy. Czy pozostałe to były TB - nie wiem,  ale chyba tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Walt napisał:

Ja ciągnąć przyczepę kilka tysięcy kilometrów rocznie mam gdzieś dwa litry różnicy między dieslem a turbo benzyną.

A jak nie ciągniesz przyczepy to mnie ma różnicy w spalaniu diesel a benzyna?

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie zużycie 7l/100km (żonie zdarza się zejść poniżej 6 dojeżdżając di pracy) przy 190KM benzynie z napędem na cztery koła i automatem wystarczająco mnie satysfakcjonuje B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie zużycie 7l/100km (żonie zdarza się zejść poniżej 6 dojeżdżając di pracy) przy 190KM benzynie z napędem na cztery koła i automatem wystarczająco mnie satysfakcjonuje B)
Dodaj że te 7 l to przy delikatnej nodze w ruchu pozamiejskim.


Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia z całego roku to 7.5l/100km i obejmuje też jazdę z przyczepą. Ale masz rację - nie mieszkam w centrum Warszawy. Ale wtedy to pewnie i diesel by piątki nie spalił. Delikatna jazda w ruchu pozamiejskim to spokojnie 6 - 6.5l, czyli tyle co palił mi maluch dawno dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 12:51, lbuster napisał:

Już się wk.rzam, że wczesną wiosną będę rozpoczynał sezon Madzią.

Wiesz, ona daje radę jako holownik, jednak za granicę się nie odważę nią jechać i na wakacje musi być nowy holownik. A raczej przed wakacjami, by dotrzeć samochód, przetestować, czy wszystko jest OK z zestawem no i dokupić np. belki na bagażnik rowerowy.

Przy okazji dopytam jakiego producenta belki polecacie? Thule za drogie, interpack ok czy wykonanie nędza? Aguri? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Też tak mi się wydaje. Jakoś w ciężarówkach, busach i innych roboczych wołach nie pakują benzyn. No chyba że Ruskie sprzed kilkudziesięciu lat...

Albo z USA nówki sztuki....?

10 godzin temu, Michoos napisał:

Przy okazji dopytam jakiego producenta belki polecacie? Thule za drogie, interpack ok czy wykonanie nędza? Aguri? 

Auto Maxi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cytrynie mam turtle bo myślałem że kupuje Thule :lol: podobnie miniaturka wyglądała. Sprawują się bardzo dobrze. Zrobione kilkanaście tysięcy km z dużym boxem załadowanym po kokardę.  Thule mam na ixie i tiguanie i są po prostu lepsze. Jednak turtle jeśli mają być tanie to spoko wybór. Aguri miałem uchwyty do rowerów ....  straszny szrot, sprzedałem i zakupiłem Thule. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michoos napisał:

Przy okazji dopytam jakiego producenta belki polecacie? Thule za drogie, interpack ok czy wykonanie nędza? Aguri? 

Mam interpack i są ok. W poprzednich autach miałem oryginalne Forda (Thule prawdopodobnieje robił) były deko lepsze, szybsze w montażu. Choć nie była to jakaś wielka różnica, oceniam dość subiektywnie. 

Pro po turtle. Zamawiałem turtle a wyszedł interpack. Są identyczne, znaczkiem się tylko różniły. Więc nawet nie zwracałem, ani nie dyskutowałem ze sprzedawcą. Belki są estetyczne, dobrze wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.