Skocz do zawartości

Jakie autko do przyczepy 1400 kg


mikema72

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, maarec napisał:

Gorzej jak trafi na borę, burę czy inne wiatr przy tunelu SV Rok czy na moście nad ujściem Wisły na drodze między Trójmiastem a Elblągiem. Wiadomo, że co ma być to będzie, ale szczęściu można pomóc :). 

nie znam się, ale wcale mnie nie przekonują proponowane modele :)

Marku , najważniejsze ,że pyta i ma dużo kolegów co mu odpowiadają i podpowiadają. Wiadomo ,że sam wyciągnie wnioski i sam dokona wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 234
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mnie właśnie do B+E zmusiła zamiana auta na suva. I tak jak koledzy wyżej pisali, sama jazda na egzaminie, żadnych testów. A teraz żadnych ograniczeń i rozmyślań przy kolejnych zmianach auta co 5 lat ja moją przyczepę 1300 ciągałem Mazda 2.5 z momentem 226 Nm która miała masy własnej 1455kg (DMc 2010) i teraz kiedy ciągnę ja cięższym autem widzę jaka to różnica. Poprzednio jazda z przyczepa po nierównościach, koleinach miała wpływ na prowadzenie auta, czułem ja na tyłku + w 2 sezony dość mocno mi zjechały tylne opony od środka, od obciążenia. Obecnie przyczepa nie ma żadnego wpływu na prowadzenie, auto nie siada i prowadzenie to inna bajka, nie meczy, sprawdzałem opony po tym pierwszym sezonie - znikome zużycie. To już pokazuje jak ciężar na haku wpływa na auto.

Mazda CX5 z silnikiem 2.0 ma mniej Nm i jest cięższa wiec chyba pojedzie gorzej niż moja lub podobnie, silnik nowszej generacji. Byłem w Alpach nie raz ale auto się dość mocno męczyło.

Rób prawko, nie ograniczaj się bo będziesz potem żałował.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maarec napisał:

Gorzej jak trafi na borę, burę czy inne wiatr przy tunelu SV Rok czy na moście nad ujściem Wisły na drodze między Trójmiastem a Elblągiem. Wiadomo, że co ma być to będzie, ale szczęściu można pomóc :). 

nie znam się, ale wcale mnie nie przekonują proponowane modele :)

tego absolutnie nie życzę Sebastianowi , bez względu na to co kupi oby holowanie odbywało się bez żadnych przygód  :yes:

A na poważnie to naprawdę wydaje mi się że chłopaki Sebastiana będą męczyć się w tej F40.

Mali nie są  a za dwa trzy lata będą jeszcze więksi .

Oczywiście jak byłem w ich wieku to jeździłem z rodzicami maluchem i cieszyłem się że w ogóle mogę gdzieś pojechać ale dla mnie późniejsza przesiadka do poloneza to była przepaść na wielki plus.

Kwota 150 tyś to naprawdę dobry budżet i jest w czym wybierać , BMW 1 jako miejskie auto jak najbardziej ale jako rodzinny holownik na wakacje dla czteroosobowej rodziny z dwójką dorastających chłopaków nie będzie rozsądnym wyborem .

Oczywiście że da się i każdy sam podejmuje decyzję ale ja bym nie kupił .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niewiele to da ale też dołączę się do zadziwionych uporem przed E do B.

Zamiast Sorento mogłem brać mniejszego SUVa i wtedy byłaby pokusa zmieszczenia się nową przyczepą w np. 1300kg aby nie przekroczyć 3,5T. I wtedy bujałbym się jak Ty.

Jaką ulgę poczułem kiedy zapisałem się na kurs i zniknęły ograniczenia w wyborze przyczepy :yay:

Też mi się nie chciało początkowo babrać z tym wszystkim i najdłużej zeszło mi wyrobienie PKK a dalej z górki. Kurs mnie wiele nauczył, czuję się pewniej z ogonem a egzamin pomimo stresu pyknąłem od ręki.

Polecam E do B ?

Kupisz co chcesz a nie co możesz.

No i każdy dodatkowy kg przed dyszlem poprawia bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, filipert napisał:

Pewnie niewiele to da ale też dołączę się do zadziwionych uporem przed E do B.

Zamiast Sorento mogłem brać mniejszego SUVa i wtedy była by pokusa zmieszczenia się nową przyczepą w np. 1300kg aby nie przekroczyć 3,5T. I wtedy bujałbym się jak Ty.

Jaką ulgę poczułem kiedy zapisałem się na kurs i zniknęły ograniczenia w wyborze przyczepy :yay:

Ja mówię dokładnie to samo. Z perspektywy czasu żałuję że E do B zrobiłem dopiero w zeszłym roku. Mając B+E wcześniej mógłbym też rozważać inne auta, chociażby Grand Scenica, którego na wstępie odrzuciłem ze względu na to, że przekroczyłby 3500 kg. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 20:19, jacekzoo napisał:

Ja mam trochę inne podejście, auto ma być dla mnie i ma być takie jak potrzebuję i chcę a nie takie do którego trzeba się przyzwyczajać :mlot:

Co racje to racja ;) 

W dniu 27.01.2021 o 20:52, peja76 napisał:

tym autem nie lubiłem jezdzić, nisko się siedziało,  próg jest taki wysoki że przeszkadza przy wchodzeniu i wychodzeniu, ogólnie nie leżało mi to auto, jak F40 ma tak samo to jak dla mnie dolina.

To fakt, jest dość nisko i na pewno więcej się trzeba nagimnastykować przy wsiadaniu/wysiadaniu. Podobnie było w Guilii i tam dodatkowo był szeroki próg, o którym piszesz.

W dniu 27.01.2021 o 20:52, peja76 napisał:

Może jutro będę w salonie to zerknę na tą nową f40 i wtedy pogadamy :D

Jak będziesz to daj znać, jestem ciekaw opinii innych osób.

W dniu 27.01.2021 o 21:01, Suzu4x4 napisał:

ja się będę śmiał .

Kuba, uważaj, bo następnym razem mogę przypadkowo nie wyhamować i zrobić Ci z .... jesień średniowiecza :nono:

W dniu 27.01.2021 o 21:01, Suzu4x4 napisał:

i z dziką radością powiem "a nie mówiłem" jak @lbuster  wróci z pierwszych wakacji ze smutną minką  :hop1:

Wiesz, mi wystarczy rower i namiot i jest git. Więc czy będę jechał maluchem, czy mercedesem, mało istotne ;) A rodzinka nie ma wyjścia, żona zaakceptowała BMW :) Choć i żonie i mi średnio pasuje deska :( Z zewnątrz jest OK

W dniu 28.01.2021 o 00:20, maarec napisał:

Gorzej jak trafi na borę, burę czy inne wiatr przy tunelu SV Rok czy na moście nad ujściem Wisły na drodze między Trójmiastem a Elblągiem.

SV Rok przejeżdżałem już pięć razy, Bory nie miałem przyjemności poznać, w Elblągu z reguły skręcam na Malbork wiec także się nie wypowiem.

Z drugiej strony ja mam pecha, bo prawie zawsze na wyjeździe na wczasy trafiam na ekstremalną pogodę. Raz się zatrzymywałem na stacji, bo drzewa łamało, raz bałem się zatrzymać i turlałem się jakieś 50km/h, bo by budkę wywaliło. Raz 50 metrów przede mną zwaliło się drzewo na drogę. Pogoda mnie nie lubi :( 

Tak czy siak, nie wiem w czym miałaby pomóc masa samochodu przy dużym wietrze. Jeżeli budka zaczęłaby się wywracać, to wcześniej wygięłoby dyszel lub wyrwało hak niż ... niż nie wiem co. W wypadkach w innym temacie widziałem, jak wywalały się budki i nawet duże suvy potrafiły mieć podniesioną pupcię na dyszlu, więc nie wiem dokładnie co masa w tym przypadku by pomogła. W wężykowaniu tak, ale wiatr? Dodatkowo V40 jest bardzo opływowym autem z boku.

W dniu 28.01.2021 o 00:20, maarec napisał:

nie znam się, ale wcale mnie nie przekonują proponowane modele :)

Mówisz o tych moich samochodach do DMC 2100?

Ja wiem, że Ty masz potwora, może sam się kiedyś dorobię podobnego. Na tą chwilę marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 09:35, Maras napisał:

Marku , najważniejsze ,że pyta i ma dużo kolegów co mu odpowiadają i podpowiadają. Wiadomo ,że sam wyciągnie wnioski i sam dokona wyboru.

Żadna decyzja jeszcze nie została podjęta. Na tą chwilę BMW jest najbliżej memu sercu i mamy dość dobrą ofertę, natomiast czy to będzie ten samochód - nie wiadomo.

W dniu 28.01.2021 o 12:25, Suzu4x4 napisał:

tego absolutnie nie życzę Sebastianowi , bez względu na to co kupi oby holowanie odbywało się bez żadnych przygód  :yes:

Rehabilitujesz się ;) 

W dniu 28.01.2021 o 12:25, Suzu4x4 napisał:

A na poważnie to naprawdę wydaje mi się że chłopaki Sebastiana będą męczyć się w tej F40.

Mali nie są  a za dwa trzy lata będą jeszcze więksi .

Sam się za sobą mieszczę i nie dotykam fotela, więc nie jest aż tak źle ;) Jak za 3-5 lat wyrosną, to trzeba będzie zmienić/kupić inny ;) 

W dniu 28.01.2021 o 12:25, Suzu4x4 napisał:

Kwota 150 tyś to naprawdę dobry budżet i jest w czym wybierać , BMW 1 jako miejskie auto jak najbardziej ale jako rodzinny holownik na wakacje dla czteroosobowej rodziny z dwójką dorastających chłopaków nie będzie rozsądnym wyborem .

Oczywiście że da się i każdy sam podejmuje decyzję ale ja bym nie kupił .

Wielkie dzięki za Twoją opinię. Jednak ja uważam, że nie będzie tak źle. Ale co z tego wyjdzie to zobaczymy.

 

@borek6, @filipert dzięki za Waszą opinię. Wiem, że Wasze i innych opinie są rozsądne i uzasadnione. Natomiast nie wiem, czy już chcę wychodzić z piaskownicy. Czas pokaże ;) 

 

1 godzinę temu, filipert napisał:

No i każdy dodatkowy kg przed dyszlem poprawia bezpieczeństwo.

Bez wątpienia ;) Jednak większość z Was jakie ma MW samochodu? 100, 200 czy 300 kg więcej niż 1580? Czy to jest aż taka duża różnica?

6 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Myślę że na tym etapie możemy zakończyć wszelkie dywagacje :-]

Jeszcze nic nie jest przesądzone ;) Natomiast jeżeli to będzie BMW, to możliwe, że decyzja nastąpi w tym tygodniu.

6 minut temu, Suzu4x4 napisał:

czekamy na relacje z testów w terenie :)

Problem w tym, że na odbiór trzeba czekać do lipca lub sierpnia :( 

 

Najważniejsza informacja - dzisiaj pomachałem ostatni raz mojemu V40 :'(

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lbuster napisał:

 Jak za 3-5 lat wyrosną, to trzeba będzie zmienić/kupić inny ;) 

trochę się to kłóci z tym :

W dniu 27.01.2021 o 16:49, lbuster napisał:

Dlatego właśnie bardzo mocno myślę o nowym samochodzie na lata, bo już wiele marek się wycofało z diesel'i (np. Mazda, Volvo) i na tą chwilę można jeszcze znaleźć ciekawe propozycje.

myślałem że "na lata" to raczej przedział czasowy  min 5-10 lat eksploatacji  ;)

8 minut temu, lbuster napisał:

Sam się za sobą mieszczę i nie dotykam fotela, więc nie jest aż tak źle ;) 

więc może moja optyka jest zakrzywiona bo patrzę przez pryzmat F20 które posiada moja żona,  zobacz na ilość miejsca jest w F20 , zwróć też uwagę na głębokość siedziska tylnej kanapy  fotelik ledwo się mieści    :

 

 

20210122_165059_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 14:38, lbuster napisał:

Ale za to nie ma beznadziejnej plastikowej ścianki na fotelach z tyłu (nie wiem, jaki inteligent to wymyślił w tak małym samochodzie).

Właśnie po to jest ta genialna ścianka plastikowa co Kuba pokazał :D, po prostu jest cholernie ciasno z tyłu, dzieci wiecznie walą nogami w oparcie i ciągle je brudzą, dzięki temu że jest plastik to biorę szmatę i to elegancko wycieram i nic nie niszczą :brawo:

25 minut temu, Suzu4x4 napisał:

więc może moja optyka jest zakrzywiona bo patrzę przez pryzmat F20 które posiada moja żona,  zobacz na ilość miejsca jest w F20 , zwróć też uwagę na głębokość siedziska tylnej kanapy  fotelik ledwo się mieści    :

 

 

20210122_165059_resized.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Suzu4x4 napisał:

myślałem że "na lata" to raczej przedział czasowy  min 5-10 lat eksploatacji  ;)

No bo tak jest, BMW zostanie dla żony jako 2-gi samochód a ja kupię sobie większy, najprawdopodobniej używany. Bo jeszcze na mały samochód to może i mogę sobie pozwolić na nowy to a na duży już nie za bardzo. Czyli tak jak pisałem wcześniej, BMW na lata a za 3-5 lat jak chłopaki wyrosną trzeba będzie kupić drugi, większy pojazd do holowania i wtedy będzie konieczne B+E. Na tą chwilę nie mam ciśnienia, tym bardziej, że nie spodziewałem się, że będę musiał w zimie się bawić w zmianę samochodu. W najprostszym przypadku mogę kupić używane V40 z D3 takie samo, jak miałem i będę się dalej turlał tak, jak dotychczas. Jednak skoro już zmieniam, to chyba warto troszkę ewoluować.

Myślałem i nadal myślę, że F40 to będzie skok do przodu a Wy mnie :wpysk:

54 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

więc może moja optyka jest zakrzywiona bo patrzę przez pryzmat F20 które posiada moja żona,  zobacz na ilość miejsca jest w F20 , zwróć też uwagę na głębokość siedziska tylnej kanapy  fotelik ledwo się mieści    :

No wierz mi, że ja ustawiając siedzenie pod siebie przesiadam się do tyłu i nie dotykam kolanami fotela (plastiku). 

28 minut temu, golob napisał:

Właśnie po to jest ta genialna ścianka plastikowa co Kuba pokazał :D, po prostu jest cholernie ciasno z tyłu, dzieci wiecznie walą nogami w oparcie i ciągle je brudzą, dzięki temu że jest plastik to biorę szmatę i to elegancko wycieram i nic nie niszczą :brawo:

No to OK, dla mnie to jest jakbym sam sobie sprezentował narzędzie tortur. Fakt, przy foteliku może się to sprawdzać, ale jak chłopaki siedzą na kanapie to raczej marna szansa, by buciorami walili w fotel.

Jedyna wada siedzenia z tyłu to dość krótka i zbyt pozioma kanapa, przez co bardziej siedzisz na tyłku i uda są w powietrzu. Na dłuższą metę to może być niewygodne ale chłopakom jeszcze trochę do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lbuster napisał:

Jedyna wada siedzenia z tyłu to dość krótka i zbyt pozioma kanapa, przez co bardziej siedzisz na tyłku i uda są w powietrzu. Na dłuższą metę to może być niewygodne ale chłopakom jeszcze trochę do mnie.

o tym też pisałem wskazując na głębokość siedziska tylnej kanapy w BMW , dla mnie jazda z tyły na dłuższą metę nie jest komfortowa.

dla porównania  wrzucam zdjęcie z mojej skody (choć porównanie mało adekwatne bo to auto dwa segmenty większe) ale fotelik gabarytowo identyczny jak u żony, zobacz o ile dłuższe jest siedzisko :

20210122_165135_resized.thumb.jpg.3e6e0aea7010d7add5dd733f696a0fe3.jpg

na temat miejsca z tyłu za fotelem kierowcy nie chciałem wspominać bo w BMW dzieciaki siedzą z podkulonymi nogami a u mnie mogą bawić się w chowanego  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.