Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, peja76 napisał:

Żona mówi że zawsze z salonu dostaje fakturę zakupu, homologację, kartę pojazdu i dane niezbędne do identyfikacji i ewidencji pojazdu.

W urzędzie dostajesz miękki dowód, na miejscu wypełniają kartę pojazdu, dane zalakowane już są wypełnione tylko wpisują odręcznie właściciela, numer rejestracyjny i date pierwszej rejestracji.

Przecież wszystko załatwia salon i nie interesują mnie wizyty w WK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, danielpoz napisał:

Przecież wszystko załatwia salon i nie interesują mnie wizyty w WK. 

Dokładnie tak jest .Tablicę indywidualną rejestracyjną  też ogarniają za Ciebie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, danielpoz napisał:

Przecież wszystko załatwia salon i nie interesują mnie wizyty w WK. 

Może w Poznaniu,  ma parę w roku takich rejestracji, jak by nie miała to bym się nie odzywał, nawet raz jechała po dokumenty potrzebne do rejestracji do salonu Suzuki bo klienta nie było, był zagranicą.

Co trzy lata kupuję dwie nowe lawety i też sam rejestruje, a kupuje u autoryzowanego dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, peja76 napisał:

Może w Poznaniu,  ma parę w roku takich rejestracji, jak by nie miała to bym się nie odzywał, nawet raz jechała po dokumenty potrzebne do rejestracji do salonu Suzuki bo klienta nie było, był zagranicą.

Co trzy lata kupuję dwie nowe lawety i też sam rejestruje, a kupuje u autoryzowanego dilera.

Skoro lubisz marnować czas na wizyty w WK to ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maras napisał:

A co powiecie na taki przypadek ,który mnie spotkał. 

Kupiłem używane auto  Z umową do US potem WK. Tam  oczywiście papiery w skrzynkę ,która stoi  w urzędzie razem z kartą pojazdu aktualnym DR i tablicami !!. Czyli nici z jazdy samochodem .Po jakimś czasie telefon ,że czegoś tam brakuje ! znów wycieczka do skrzynki i kolejne 5-6 dni czekania na tel. Po  jakimś czasie tel. ,że mogę przyjechać aby zarejestrować autko. Dopytuje czy jest wszystko i czy wszystko załatwimy ? Nie do końca bo jeszcze nie "przyszła" trzecia tablica rejestracyjna. Więc rezygnuje z wizyty bo nie mam zamiaru bujać się dwa razy do urzędu. Za cztery dni tel. -jest wszystko co potrzeba. Odbieram miękki DR ,tablicę i mogę już pojechać na klimę i rozrząd .Hak ogarniam sam :) . Po założeniu  haka jadę na OSKP aby Pan diagnosta wydał kwit ,ze auto ma hak - jest ok mam kwit. Dołączę go przy odbiorze twardego DR i od razu będę miał w nim wpis .  Czekam na info via sms kiedy mogę odebrać twardy DR- cisza. Jedziemy na urlop w razie co to mam kwit na hak więc spoko. Po urlopie dalej cisza z DR ,bujam się na miękkim. W połowie września kolejny wyjazd 3-4 tyg. i coś mi się wydaje ,że przegląd auta jakoś miał być w tym czasie. W miękkim DR nie ma żadnej info. o terminie corocznego przeglądu do Urzędu dodzwonić się nawet nie próbuje bo polegnę. Ale jak mnie gdzieś po drodze sprawdzą a sprawdzą w cepiku to leżę i kwiczę .Przypomniałem sobie ,że mam foty DR jak kupowałem auto. I zgadza się , przegląd za pięć dni. No to jadę na OSKP aby zrobić przegląd auta i  ..........

Pupa :) diagnosta mi przeglądu nie zrobi tzn. zrobi ale wynik będzie negatywny bo w aucie mam hak a tego haka nie mam wpisanego w miękki DR !!!  Tłumaczę mu ,że mam kwit na hak  on mi nawija ,że nie mam wpisu w DR odnośnie haka i on nic nie poradzi bo takie są procedury. No to mówię mu tak ,robimy przegląd auta i drugi przegląd i kwit na hak i płacę za to i za to a stary kwit na hak utylizujemy :)   Nie nie mogę ,takie mamy procedury !!!.  Nici z przeglądu :klnie: 

Poradziłem sobie :)      mam to co chciałem ,można się pakować na wyjazd.

termin badania technicznego i inne dane pojazdu sprawdzisz sobie tutaj - https://historiapojazdu.gov.pl/

masz kiepski urząd - pewnie boją się petentów. U mnie jakoś od sierpnia da się dostać do urzędu - po umówieniu wizyty telefonicznie. Wcześniej też była wysyłka dokumentów i tablic listownie - samochód uziemiony na ok 7 dni. Teraz na wizytę czeka się 3-4 tygodnie ale sprawę załatwiasz w 10 minut w urzędzie. Później odbierasz twardy dowód też po umówieniu. Sytuacja pewnie się zmieni w ramach zamykania wszystkiego co się da. Przy drzwiach pracownicy urzędu wyczytują osoby umówione na daną godzinę, jest mierzenie temperatury i można wchodzić. Nie było źle.

zawsze można skorzystać z usługi rejestracji przez rejestratora z leasingu - strasznie typa nie lubię bo zajmuje 3-4 stanowiska na raz, jest nietykalny a z urzędnikami zrobili sobie mały folwark w WK. Gość wchodzi jak do siebie, rejestruje samochody dla osób prywatnych + zlecenia z salonów + zlecenia leasingów. Za 300zł można auto zarejestrować w 48h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Się nie stresuj przedwcześnie 

Jak nie miałeś nigdy viaTOLL a to może kara ominie bo niby skąd wiedzą żeś za ciężki. Jeśli z kamer i wagi to by busy przeładowane nie jeździły bez viaTOLL. Więc póki co się nie martw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kobiela napisał:

Się nie stresuj przed wcześnie 

Jak nie miałeś nigdy viaTOLL a to może kara ominie bo niby skąd wiedzą żeś za ciężki. Jeśli z kamer i wagi to by busy przeładowane nie jeździły bez viaTOLL. Więc póki co się nie martw 

Jak skąd mają wiedzieć? Bramownice mają po pierwsze wagi (nie wszystkie) po drugie mają systemy rozpoznające tablice rejestracyjne, na podstawie których dany pojazd czy zestaw jest weryfikowany w CEPIKu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benior napisał:

No i będzie pokuta :(

Z radości zakupu przyczepy zapomniałem o tym urządzeniu a było już kilka wyjazdów więc kara nie ominie. 

Jak długo się czeka na wymiar kary? 

 

 

Pamiętasz czy przejechałeś pod bramownicą z kamerami ?  Widziałem, że chyba byłeś nad Bałtykiem  ? obwodnica trójmiasta może mieć gdzieś kamery. Pytanie czy ogólnie Cię znajdą. Dwa albo trzy razy nie piknął mi pod bramkami z kamerami i zawsze zgłaszałem to jako usterkę - miałem podkładkę pod ewentualny mandat - nigdy nie przyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maarec napisał:

Pamiętasz czy przejechałeś pod bramownicą z kamerami

Wydaje mi się że były takie 

https://goo.gl/maps/S4goNkjQZCaCoi578

żeby tylko to ale przecież przyprowadziłem z Krakowa po autostradzie na Rzeszów potem był Zamość i Chełm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.