Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, peja76 napisał:

Ja to wiem, ale nie wiem czy on miał nowe auto

Miałem nowe, ale karte pojazdu zawinął leasing

16 minut temu, danielpoz napisał:

Przy nowym nie ma karty. 

Od kiedy nie ma karty przy nowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, peja76 napisał:

Ja zawszę biorę kartę pojazdu i nie ma problemu, ty miałeś pewno nowe auto i nie miałeś jeszcze karty pojazdu?

Nie każdy ma kartę pojazdu - wystarczy, że masz auto w leasingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jacek00 napisał:

Nie każdy ma kartę pojazdu - wystarczy, że masz auto w leasingu. 

Niedługo wcale nie będzie kart, to dopiero będzie bałagan. Mam teraz suva auto 7 osobowe, w karcie wpisane 7osób w dowodzie też, a w cepiku 5 osób. Tak możesz jakoś to zweryfikować masz dowód i kartę, a tak to :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Ja to wiem, ale nie wiem czy on miał nowe auto

 

5 minut temu, peja76 napisał:

Niedługo wcale nie będzie kart

To w końcu jak, są karty przy nowych czy nie ma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacekzoo napisał:

To w końcu jak, są karty przy nowych czy nie ma? 

Właśnie wracam z biura mojej żony? i powiedziała mi że przy nowych autach kartę wydaje salon, a w urzędzie wpisywany jest właściciel i numer rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Nie każdy ma kartę pojazdu - wystarczy, że masz auto w leasingu. 

Karta jest tylko zdeponowana w firmie leasingowej. Jak spłacisz do końca  to oddają ci kartę. Jak na razie to chyba karta pojazdu jest wydawana do każdego nowego auta. Tylko dostaje ją właściciel - a w przypadku leasingu do czasu zakończenia umowy właścicielem jest leasing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielpoz napisał:

Dostanę za parę dni łącznie z DR. 

Żona mówi że zawsze z salonu dostaje fakturę zakupu, homologację, kartę pojazdu i dane niezbędne do identyfikacji i ewidencji pojazdu.

W urzędzie dostajesz miękki dowód, na miejscu wypełniają kartę pojazdu, dane zalakowane już są wypełnione tylko wpisują odręcznie właściciela, numer rejestracyjny i date pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest tylko zdeponowana w firmie leasingowej. Jak spłacisz do końca  to oddają ci kartę. Jak na razie to chyba karta pojazdu jest wydawana do każdego nowego auta. Tylko dostaje ją właściciel - a w przypadku leasingu do czasu zakończenia umowy właścicielem jest leasing
Ale ja nie mówię, że nie jest wydawana tylko, że nie zawsze się ją posiada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:
41 minut temu, pawel1966 napisał:
Karta jest tylko zdeponowana w firmie leasingowej. Jak spłacisz do końca  to oddają ci kartę. Jak na razie to chyba karta pojazdu jest wydawana do każdego nowego auta. Tylko dostaje ją właściciel - a w przypadku leasingu do czasu zakończenia umowy właścicielem jest leasing

Ale ja nie mówię, że nie jest wydawana tylko, że nie zawsze się ją posiada

 jasne - i jak na razie wydawana jest do każdego nowego auta zakupionego w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taki przypadek ,który mnie spotkał. 

Kupiłem używane auto  Z umową do US potem WK. Tam  oczywiście papiery w skrzynkę ,która stoi  w urzędzie razem z kartą pojazdu aktualnym DR i tablicami !!. Czyli nici z jazdy samochodem .Po jakimś czasie telefon ,że czegoś tam brakuje ! znów wycieczka do skrzynki i kolejne 5-6 dni czekania na tel. Po  jakimś czasie tel. ,że mogę przyjechać aby zarejestrować autko. Dopytuje czy jest wszystko i czy wszystko załatwimy ? Nie do końca bo jeszcze nie "przyszła" trzecia tablica rejestracyjna. Więc rezygnuje z wizyty bo nie mam zamiaru bujać się dwa razy do urzędu. Za cztery dni tel. -jest wszystko co potrzeba. Odbieram miękki DR ,tablicę i mogę już pojechać na klimę i rozrząd .Hak ogarniam sam :) . Po założeniu  haka jadę na OSKP aby Pan diagnosta wydał kwit ,ze auto ma hak - jest ok mam kwit. Dołączę go przy odbiorze twardego DR i od razu będę miał w nim wpis .  Czekam na info via sms kiedy mogę odebrać twardy DR- cisza. Jedziemy na urlop w razie co to mam kwit na hak więc spoko. Po urlopie dalej cisza z DR ,bujam się na miękkim. W połowie września kolejny wyjazd 3-4 tyg. i coś mi się wydaje ,że przegląd auta jakoś miał być w tym czasie. W miękkim DR nie ma żadnej info. o terminie corocznego przeglądu do Urzędu dodzwonić się nawet nie próbuje bo polegnę. Ale jak mnie gdzieś po drodze sprawdzą a sprawdzą w cepiku to leżę i kwiczę .Przypomniałem sobie ,że mam foty DR jak kupowałem auto. I zgadza się , przegląd za pięć dni. No to jadę na OSKP aby zrobić przegląd auta i  ..........

Pupa :) diagnosta mi przeglądu nie zrobi tzn. zrobi ale wynik będzie negatywny bo w aucie mam hak a tego haka nie mam wpisanego w miękki DR !!!  Tłumaczę mu ,że mam kwit na hak  on mi nawija ,że nie mam wpisu w DR odnośnie haka i on nic nie poradzi bo takie są procedury. No to mówię mu tak ,robimy przegląd auta i drugi przegląd i kwit na hak i płacę za to i za to a stary kwit na hak utylizujemy :)   Nie nie mogę ,takie mamy procedury !!!.  Nici z przeglądu :klnie: 

Poradziłem sobie :)      mam to co chciałem ,można się pakować na wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.