Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 19.09.2021 o 18:00, ufolz napisał:

@pawel1966 podobno Voku nagrał film jak się loguje na etoll. 

Ja się niedawno rejestrowałem i bez problemu poszło. Nawet kamper wpadł w Euro6..

A może w ogólę wpaść w inną normę niż ma? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie) a jak to działa, kiedy raz jadę samym autem, a innym razem podpinam przyczepę i mam zestaw 5 ton? Wcześniej, kiedy jechałem z przyczepką, po prostu przyklejałem viaboxa do szyby i jechałem. Po powrocie odpinałem urządzenie i jeździłem jak zwyczajna osobówka. A teraz, jak system będzie odróżniał kiedy jadę samym autem, a kiedy zestawem powyżej 3,5 tony? Mówiąc krótko, raz jestem pojazdem do 3,5 ton, a raz zestawem powyżej 3,5 tony.

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, terenowiec napisał:

Panowie (i Panie) a jak to działa, kiedy raz jadę samym autem, a innym razem podpinam przyczepę i mam zestaw 5 ton? Wcześniej, kiedy jechałem z przyczepką, po prostu przyklejałem viaboxa do szyby i jechałem. Po powrocie odpinałem urządzenie i jeździłem jak zwyczajna osobówka. A teraz, jak system będzie odróżniał kiedy jadę samym autem, a kiedy zestawem powyżej 3,5 tony?

W apce wybierasz czy solo czy zestaw

 

E4387B01-C2FB-4EB2-AA25-FC919427DEB9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj próbowałem zwrócić ViaTOLL i po 30.09 nie da się zwrócić na stacji trzeba wypełnić formularz którego nie da się pobrać zrobić zdjęcia i i i wysłać e-mail … ma ktoś ten formularz ? 

Edytowane przez Smolik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj próbowałem zwrócić ViaTOLL i po 30.09 nie da się zwrócić na stacji trzeba wypełnić formularz którego nie da się pobrać zrobić zdjęcia i i i wysłać e-mail … ma ktoś ten formularz ? 

A w punkcie obsługi viaTOLL też się nie da zwrócić? A co z urządzeniem w przypadku wysłania wniosku mailem?

 

Edit:

 

Wygląda na to że nie trzeba nawet zwracać urządzenie:

https://etoll.gov.pl/ciezarowe/aktualnosci/przechodze-z-viatoll-do-e-toll/

 

 

Jak wyrejestrować się z systemu viaTOLL i odzyskać środki po jego wygaszeniu?

 

Użytkownik powinien:

 

przesłać na adres info@viatoll.pl lub kontakt@etoll.gov.pl zdjęcie OBU obrazujące jego numer identyfikacyjny, aby uzyskać zwrot kaucji za urządzenie

 

zarejestrować się w e-TOLL i wyrejestrować się z viaTOLL

 

rozliczyć środki znajdujące się na jego koncie, przy czym takie rozliczenie tych środków jest możliwe w ciągu 12 miesięcy od wygaszenia systemu viaTOLL, tj. do 30 września 2022 r. Po tym terminie środki znajdujące się na koncie użytkownika w viaTOLL zostaną przekazane do Krajowego Funduszu Drogowego

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2021 o 11:42, Pjoter napisał:

Wystarczy.

Etollem możesz też opłacać autostrady

jak jadę samym autem to też? Bo to byłoby fajne rozwiązanie. Ale wracając do pytania @terenowiec jak jedziesz samym autem to nie włączaj aplikacji.

A tak przy okazji...dziś żoną wsiadając do samochodu z podpiętą przyczepą stwierdzliśmy, że świat wygląda już zupełnie inaczej niż 40 lat temu kiedy się poznaliśmy...niestety. Wsiedliśmy do auto i...kolejna aplikacja, kolejny kurna PIN, stres czy to dziadostwo będzie działać...( już mnie wkurzył gdy dostałem ostrzeżenie, że moja bateria ma poniżej 50 %) kur....ja tego nie chcę:) ja chcę do lasu!!!!!!

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Tych co mają aplikacje i dwa auta. Ja mam kampera powyżej 3,5 dopieteho i auto osobowe.  Czy aplikacja działa dla obu czy tylko po aktywacji na www (w aplikacji nie ma tej opcji) danego auta. Wówczas jedno jest widoczne jako aktywne a drugie nieaktywny na www. Czy muszę zawsze przez www to zmieniać czy nie ma znaczenia? Oczywiście aplikacja na jednym telefonie. Drugie pytanie jak robiłem na sucho testy wndonuto auto osobowe jak włączę jazda bez przyczepy to i tak po zakończeniu przejazdu pisze jazda z przyczepą powyżej 3,5. Dlaczego. Tel to iPhone

F299D4ED-887F-4C0E-8C4C-C605608EED86.png

8CF8D932-9E5C-4EF3-B269-EF265DD33974.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączone dwa auta do tego samego konta  aplikacji i na etapie konfiguracji przejazdu możesz wybrać w aplikacji którym akurat jedziesz.

co nie zmienia faktu że jak nie jadę to odcinam esetem dostęp etollowi do lokalizacji i transmisji danych .... wiem upierdliwe ale mogę przeżyć że gugl mnie śledzi cały czas bo w sumie gugl ma w nosie co i gdzie robię ... natomiast skarbówka to inna sprawa. (nigdy nie wiadomo do czego te dane wykorzystają)

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.