Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

No to..."nadejszła wiekopomna chwila" i ja muszę wyposażyć w Viatolla i to w tym tygodniu:( I teraz mam pytanie do tych, którzy już mają z tym doświadczenie - czy kupować to pudło Via toll czy już można korzystać z tej nowej aplikacji e-toll? No bo jesli to kupię to, z tego co już mi tutaj ktoś podpowiedział będę mógł z tym  pudełkiem jeździć tylko do września a potem muszę to zdać i korzystać z e - toll. Więc po do mi  to puełko skoro podobno działa już pilotażowo ta nowa aplikacja. Poradzicie coś czy lepiej pytać w punktach dystrybucji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

46 minut temu, pawel1966 napisał:

bo jesli to kupię

wypożyczysz. tego się nie kupuje, płacisz kaucję, którą oddają przy zdaniu. dlatego lepiej zapłacić gotówką bo w tej formie oddadzą kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacekzoo napisał:

wypożyczysz. tego się nie kupuje, płacisz kaucję, którą oddają przy zdaniu. dlatego lepiej zapłacić gotówką bo w tej formie oddadzą kasę

Tak to dla mnie jest  jasne - napisałem w przenośni, że "kupuję". Bardziej chodzi mi o to,że prawdopodobnie w tym tygodniu będę mógł już odebrac w pełni wyposażoną przyczepę i żeby z nią wrócić do Krakowa z Bierunia - to muszę mieć Via toll , a od pierwszego wchodzi jużopcja tej aplikacji. Czyli wypożyczam tylko na kilka dni, a potem musze znów jeździć i to oddawać, uruchomić  aplikację e toll. Po prostu szkoda mi na to czasu.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dla mnie jest  jasne - napisałem w przenośni, że "kupuję". Bardziej chodzi mi o to,że prawdopodobnie w tym tygodniu będę mógł już odebrac w pełni wyposażoną przyczepę i żeby z nią wrócić do Krakowa z Bierunia - to muszę mieć Via toll , a od pierwszego wchodzi jużopcja tej aplikacji. Czyli wypożyczam tylko na kilka dni, a potem musze znów jeździć i to oddawać, uruchomić  aplikację e toll. Po prostu szkoda mi na to czasu.
Bierz viaTOLL, bo etoll to nadal niewiadoma. Miała być już możliwość rejestracji a drugiej połowie maja a system miał wystartować od czerwca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy użytkownicy systemu viatoll pamiętajcie by do końca września oddać urządzenie- odebrać kaucję oraz środki zgromadzone na koncie, wydaje się nieprawdopodobne, ale dostałam informację, ze to wszystko przepadnie jeśli tego nie zrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KamaG napisał:

pamiętajcie by do końca września oddać urządzenie- odebrać kaucję oraz środki zgromadzone na koncie, wydaje się nieprawdopodobne, ale dostałam informację, ze to wszystko przepadnie jeśli tego nie zrobimy.

https://etoll.gov.pl/ciezarowe/aktualnosci/przechodze-z-viatoll-do-e-toll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie - oddałem box viatoll i wyrejestrowałem się już z tego starego systemu. Zainstalowałem aplikację na telefon : dostalem numer biznesowy, zalogowalem się na etoll przez IKK i wpisałem dane auta maila oraz ten numer i widzę, ze tam jest status podmiotu "aktywny".  Ale jak włączam tą aplikację ( a to już było kilka godzin temu) to cały czas mam komunikat,że aplikacje nie została jeszcze przypisana do konta klienta...czy to normalne? Bo wyczytałem, ze po zainstalowaniu aplikacjo od razu mozna zkorzystac z płatnych dróg....coś chyb a nie tak bo nie mam żadnej opcji przelania pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacekzoo napisał:

z tego co pamiętam na ikk trzeba wpisać kod, żeby aktywować aplikację

wpisałem. Już niby wszystko jest aktywne a  gdy chcę wpłacić pieniądze wyświetla mi się opcja blok albo karta - próbuję blikiem - transakcja odrzucona.Martwi mnie że aplikacja nie działa na telefonie - cały czas jest tylko wyświetlany numer biznesowy i informacja, że jeszcze nie zsotała przypisana do pojazdu

No nic bedę próbował dzwonić na infolinię e toll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

dzwoń, u mnie też coś nie działało , zadzwoniłem i odziwo bez kolejki się dodzwoniłem, wspólnie z konsultantem udało się uruchomić ;)

Od wczoraj męczyłem się z dziadostwem - dziś wykasowałem z etolla, samochód i ten kod biznesowy, potem  zadzwoniłem na infolinię ( też dodzwoniłem się błyskawicznie),  powiedziałem konsulantowi,że dłużej się z tym bawił nie będę i ma mi powiedzieć co konkretnie mam robić w takim przypadku.  Posprawdzał tam coś i potwierdził,że faktycznie nie mam powiązanego pojazdu ani urządzenia z kontem. Stwierdził, że najlepiej  napisać maila na kontak@etoll.gov pl ze swoimi danymi oraz krótkim  opisem sytuacji i w ciągu dwóch, trzech dni ktoś się tym zajmie, bo moje konto istnieje więc nie mogę go już samodzielnie modyfikować tylko założyć prywatne:):) Na to oczywiście odpowiedziałem mam już  dość tego jednego...No więc na razie nie mam e tolla...:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

ja na ich miejscu Polskę bym unikał szerokim łukiem jadąc z budą powyżej 3,5T

ja zrobiłbym dokładnie to samo. Ponieważ byłem delikatnie mówiąc "zdenerwowany" podczas rozmowy z tym bezradnym, (ale przyznaję, ze próbującym pomóc człowiekiem z infolinii) otwarcie potwierdził,że takie sytuacje się często zdarzają,  aplikacja ma wiele błędów...No to wszystkiego najlepszego...k....jak się całkiem zagotuję to nie kupię żadnego e tolla tylkotaki samochód żeby z cepką, która ma 1300 kg nie musieć płacić za to dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.