Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, w79 napisał:

Ja w maju zapomniałem włączyć urządzenie i przejechałem kilka bramownic. Potem napisałem maila w ramach czynnego żalu. Żadnej odpowiedzi a faktury przychodzą normalnie :)

Czyli jakaś szansa, marna ale jest. Tylko czy iść się kajać skoro nie mają mnie w systemie jeszcze czy jednak cicho siedzieć.

Chętnie bym po prostu zapłacił za te przejazdy bo najzwyczajniej dałem ciała a nie chciałem przyoszczędzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W Mikołowie przez skrzyżowanie DK 44 i DK 81 przemknął sąsiad T4 z lawetą i mandacik przyszedł 500 zł dodam że sytuacja miała miejsce w lipcu 2020 a mandat przyszedł w listopadzie 2020 i nie zrobił tego specjalnie tylko się zapomniał. 

Edytowane przez Smolik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, w79 napisał:

Powiem tak, mam znajomego, który od lat mieć urządzenie powinien, a nie ma. Jeździ z przyczepa. Nie pochwalam, ale z tego co wiem, żadnych konsekwencji nie było... 

jeżeli śmiga lokalnie po trasie na której nie ma bramownicy z kamerami to może jeździć do upadłego, dosłownie dwa razy zainteresował się mną patrol ITD przez całą karierę, ale kontroli nie było. Ciężko ich nawet spotkać, tak jak i bramek z kamerami

5 godzin temu, Smolik napisał:

W Mikołowie przez skrzyżowanie DK 44 i DK 81 przemknął sąsiad T4 z lawetą i mandacik przyszedł 500 zł dodam że sytuacja miała miejsce w lipcu 2020 a mandat przyszedł w listopadzie 2020 i nie zrobił tego specjalnie tylko się zapomniał. 

za brak viatolla ? dziwna kwota? 1500zł miało teraz być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pjetko napisał:

Jest 500zl/dobę niezależnie od liczby bramek bez aktywnego urządzenia. Doba = od 0.00 do 23.59, wiec jak w nocy się smignie to kasują x2, do północy za jeden dzień i po północy za kolejny.

czyli coraz tańsza atrakcja, gdzie im tam do 3000zł za każdą bramkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benior napisał:

1500zł dla ciężarowych a dla osobowych z przyczepą 500zł

Ważne co jest w dowodzie wpisane i taka np. osobówka zarejestrowana jako ciężarowy już 1500zł

dzięki za doprecyzowanie, akurat mam też jeden pojazd z wpisem ciężarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Benior napisał:

1500zł dla ciężarowych a dla osobowych z przyczepą 500zł

Ważne co jest w dowodzie wpisane i taka np. osobówka zarejestrowana jako ciężarowy już 1500zł

A to sorry, pisałem 500 zł, bo sprawdzałem pod siebie, czyli osobówkę, nie wiedziałem, że ciężarowe mają inną, wyższą stawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maarec napisał:

jeżeli śmiga lokalnie po trasie na której nie ma bramownicy z kamerami to może jeździć do upadłego, dosłownie dwa razy zainteresował się mną patrol ITD przez całą karierę, ale kontroli nie było. Ciężko ich nawet spotkać, tak jak i bramek z kamerami

  8

Nie, z Małopolski na południe Europy, więc tutaj problemu nie ma bo głównie A4 i A1, chociaż z tego co pamiętam to na A1 są bramownice. Ale również bywa nad Baltykiem:)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ! jeszcze raz napiszę ponoć  - jest tak ,że jak mamy autko bez viatola to jest mniejsza kara/mandat. Ale  jak już  mamy w samochodzie viatola ale w danej chwili   nie był włączony to kara/mandat jest wyższy.

W pierwszym przypadku nieświadomość kierującego a w drugim to działanie z premedytacją :) w celu uniknięcia opłaty.  Takie info usłyszałem rozmawiając z kierowcami przez CB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maras napisał:

Ponoć ! jeszcze raz napiszę ponoć  - jest tak ,że jak mamy autko bez viatola to jest mniejsza kara/mandat. Ale  jak już  mamy w samochodzie viatola ale w danej chwili   nie był włączony to kara/mandat jest wyższy.

W pierwszym przypadku nieświadomość kierującego a w drugim to działanie z premedytacją :) w celu uniknięcia opłaty.  Takie info usłyszałem rozmawiając z kierowcami przez CB. 

Są o połowę niższe a przynajmniej tak to rozumiem.

https://gitd.gov.pl/elektroniczny-pobor-oplat/faq/

Zakładka

Co jeśli naruszę obowiązek uiszczenia opłaty elektronicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) inwestuje we flotę ponad 100 radiowozów do kontroli opłat drogowych. Już w przyszłym roku pojawią się samochody osobowe i dostawcze z charakterystycznymi zestawami kamer na dachu, by odczytywać numery rejestracyjne przejeżdżających aut. To część nowego Systemu Poboru Opłaty Elektronicznej.

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/nowe-radiowozy-w-polsce-zrobia-nam-zdjecia-w-dzien-i-w-nocy/x0sb4ce?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.