Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Commander napisał:

Marku czy oprócz tego interfejsu muszę kupić coś jeszcze....mowa o jakiejś płytce...

Spodobało mi się to.

Jacku, kupujesz, wkładasz w gniazdo OBD, włączasz bo czasem nie od razu się załącza przy zapłonie auta, instalujesz Pistona lub DashCommand (ten jest chyba płatny ale bardziej bajerancki i po Englishu), włączasz Bluetooth w swoim smartfonie, szukasz urządzenia, łączysz i już masz dane auta podane na tacy;)

Chłopaki z forum Opla stworzyli apki do monitorowania DPF-u i ogólnie całego samochodu i zadziałały w moim Orlando:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.insigniadpfgmail.opldpfmonitorfree

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.insigniadpfgmail.opldtcreader

Screenshot_2018-03-19-11-01-50.thumb.png.582b4ad5cac73896206a4df621f80fe9.pngScreenshot_2018-03-19-17-22-03.thumb.png.6c106c5dcd15cc308d93cb7705b26505.pngScreenshot_2018-03-19-17-38-42.thumb.png.68f91b43d717aca58599a4222651b396.png

 

Szkoda, że nikt takiego czegoś nie stworzył dla LR:oslabiony:

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

dowiedz się czy w Twoim aucie nie jest konieczna wymiana chłodnic i wentylatorów przy montażu haka (tak było w niektórych autach grupy VAG) może to nie być łatwe, jak chciałem założyć hak do skody i uzyskać taką informację od Skody to do dziś nie dostałem odpowiedzi pomimo moich kilku maili i potwierdzenia od importera że dostanę odpowiedź na moje zapytanie , a minęło już dwa lata ;)

Qrcze, ale żeby przy jeździe solo temperatura też dochodziła do 115C? Myślałem, że jak każdy Sport ma asystenta przyczepy w standardzie to chyba jest już przystosowany do ciężkich warunków a za takie można uznać holowanie przyczepy...

Zapytałem już handlowca ale obawiam się, że też to będzie awykonalne, podobnie jak w Twoim przypadku. Zapytam na angielskim forum- może tam chłopaki coś doradzą- w końcu to ich "angielska zabawka" a i dużo ich żyje karawaningiem. A może jednak dramatyzuję skoro kokpit pokazuje OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jacekzoo napisał:

@golob a skąd się dowiedzieć czy cytryna będzie zgodna z tym obd

Nie podłączałem nigdy do Citroena więc nie wiem ale w kilku różnych markach podłączałem,  podejrzewam że na 99% będzie działać. To nie jest jakiś prawdziwy interfejs diagnostyczny którym cuda można robić, ale właśnie do monitorowania parametrów czy czasem do skasowania jakiegoś prostego błędu lub prostej diagnostyki się nada (kasowanie błędów to już zależy od auta - wielkiego zaawansowania tu nie ma).  Generalnie warto mieć w aucie.

To takie grosze że kup i sprawdź. Albo wstąp jak będziesz przejeżdżał to sprawdzimy czy działa u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo do zapodania taki zestaw na następny sezon.

Właśnie się dowiedziałem, że automat w zamówionym przeze mnie S-Crossie:

- to AISIN AW TF-73SC (nie wiem, czym się różni od TF-80SC - czy to czasem nie jakaś wcześniejsza generacja, czy po prostu rozmiar/parametry skrzyni),

ma "chłodnicę płynu roboczego skrzyni automatycznej".

To były 2 pytania, które zadałem dealerowi i sporo czasu im zajęło ustalenie tych dwóch rzeczy...;-)

Ciekawi mnie, czy któryś z tych programów zapewnia odczyt temperatury oleju w skrzyni? Czy to zależy od interfejsu OBD w danym samochodzie?

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Obowiązkowo do zapodania taki zestaw na następny sezon.

Właśnie się dowiedziałem, że automat w zamówionym przeze mnie S-Crossie:

- to AISIN AW TF-73SC (nie wiem, czym się różni od TF-80SC - czy to czasem nie jakaś wcześniejsza generacja, czy po prostu rozmiar/parametry skrzyni),

ma "chłodnicę płynu roboczego skrzyni automatycznej".

To były 2 pytania, które zadałem dealerowi i sporo czasu im zajęło ustalenie tych dwóch rzeczy...;-)

Ciekawi mnie, czy któryś z tych programów zapewnia odczyt temperatury oleju w skrzyni? Czy to zależy od interfejsu OBD w danym samochodzie?

Najpierw musi tam być czujnik w aucie, u mnie nie ma i temperaturę oleju wylicza komputer ;). Lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

zawsze możasz założyć wskaźnik analogowy i dołożyć czujnik bezinwazyjnie stosując adapter pod filtr oleju :brawo:

Dobry temat, pomyślę w następnym aucie. Być może będzie czujnik fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Dobry temat, pomyślę w następnym aucie. Być może będzie czujnik fabryczny.

BMW nie pokazuje temperatury wody w układzie tylko temp. oleju na wskaźniku w desce rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.