Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, gryczak napisał:

ta jasne kupujta ludziska elektryki ......potem jak doj.....y ceny energy elektrycznej  to się europa obudzi z letargu . ....

póki co nikt tu nie zamierza rzucać się na elektryki - zwłaszcza w kontekście ciągnięcia przyczepy, tylko "ścierają" się zwolennicy sadzomiotów i benzyniaków...

a dopóki zapasy ropy są, to ci, co mają w tym interes nie dopuszczą do tego, żeby nagle elektryki miały w 100% zastąpić spalinowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdżanie do centrów  miast z mapki w ogóle autem to głupota.

Tylko P+R i środki miejskie.

Rok temu jak zobaczyłem opłaty w centrum Amsterdamu gdzie 2 godziny parkingu kosztowały tyle co w Polsce miesiąc ( i jeszcze nie było za bardzo gdzie stanąć) to szybko załapałem ,że do centrum to tylko rowerem albo środkami komunikacji miejskiej. Szybko , tanio i bez korków.A żelazo bezpieczne na parkingu P+R.

Tak więc cała ta dyskusja o pierdu-ekologii w centrach miast jest tyle warta co garść psich kłaków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie euro w benzynie jest inne niż w dieslu?

No właśnie o ile mi wiadomo to normy euro są takie same dla obu pojazdów.

 

Czyli na logikę to wszystkie auta bez normy 6 powinny być objęte tym zakazem, a nie tylko diesle.

 

I w DE chyba obecnie tak jest. Tam gdzie obowiązują te opłaty ekologiczne za wjazd do centrum. Brane pod uwagę są normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U eko terrorystów próżno szukać logiki. 

W Rzymie zdecydowanie wybraliśmy komunikację miejską i to jest słuszny wybór. Nie trzeba myśleć gdzie się zostawiło auto i zastanawiać czy wszystkie szyby całe. Po centrach dużych miast tylko komunikacją miejską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi si ę wydaje, że tu chodzi raczej o uzyskanie konekretnej, globalnej  proporcji w popycie na benzynę / ON. Transport (statki, ciężarówki, autobusy) zużywa coraz więcej ON, a w osobówkach też nastąpił lawinowy wzrost aut z dieslami.

Po wprowadzeniu takich zakazów miliony osób nie kupi auta zasilanego ON, więc biliony litrów będą dostępne dla transportu, pewnie po niższej cenie niż obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak samo jak producenci auto próbują nam wmówić że 3 cylindry w autach to jest świetne rozwiązanie . Bo ekologia , bo spalanie niższe , bo to , bo sramto .

Ale jak widzę klienta który trafia do mnie np z salonu skody podniecony nowymi silnikami 1.0 to patrzę i słucham .....daję mu się wygadać , a potem bo wkońcu jedank wierzę że gość ma rozum i zadaje mu pytanie ile waży silnik 4 cylindrowy a ile 3 ? . Gość szuka w rozumie 2 kulek i dalej nie kuma . Więc ja dalej brnę i pytam ile w/g Pana kosztuje kg drogich stopów z jakich jest wykonany blok , tłoki itp itd .....Tu średnio ogarnięty gość już powinien być ustawiony na właściwe tory myślenia i zaczyna kumać o co chodzi . Twierdzi że drogo .

Wówczas proszę aby wykonał jeszcze jeden wysiłek umysłowy i przeliczył ile zaoszczędzi producent dularów :) jak oszczędzi 20 kg na jednym aucie razy 2 0000 0000 sztuk ........

Klient odpowiada ......no duuużoo,

A ja że no właśnie Brawo :) ......."stać nas podwójny polej proszę - cytując klasyka "

chodzi o to ze mnie najbardziej wk...a jak uważa sie nas za debili . Ale taką sieczkę ślą nam podprogowo w telewizji , necie czy nawet już w pożal sie Boże branżowej prasie motoryzacyjnej .

 

Amen

Edytowane przez szary11
Słownictwo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gryczak Większość ludzi nie myśli samodzielnie - nie chcą, nie potrafią, są leniwi intelektualnie? - nie wiem, ale takie są fakty. Tworzenie takich bajek to jedyny sposób na rządzenie masami. To już odkryto kilka tysięcy lat temu (tworząc religie i kreując rozmaite "święte księgi"). Po paru tysiącach lat jednak niektóre społeczeństwa zaczęły nieco mądrzeć i bajeczki serwowane przez religie przestały wystarczać - trzeba było przygotować papkę medialną. Kłamstwo powtórzone dziesiątki czy setki razy staje się prawdą - jak mawiał Gebels.

Jak patrzę na to, ile robotów i sztucznej inteligencji nas otacza, to holera wie w jakim matriksie tak naprawdę żyjemy

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np. dla kogo jest lepsze sterowanie urządzeniami w aucie poprzez ekran multimedialny który i tak już tam jest zamiast za pomocą np 15 gałek i przycisków do których sięgamy intuicyjnie? W dobrych lustrzankach mamy liczne dedykowane przyciski dostępne od razu a w badziewiu za 400 stówy wszystko jest dostępne przez menu  itp. itd.Ekonomia produkcji nie ma służyć ekologii a maksymalizacji zysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryczak - Co do spalania i ekodebilizmu.

Moje 3 litrowe V-6 spala w trasie  od 6,1 do 7. Gdy bliżej 200 km/h to wychodzi w okolicach 8-miu.

Miasto  od 8 do 10 w zależności czy trochę jadę czy ciągle stoję w korkach. Żelazo waży około 22oo/23oo kg.

Silnik pożyje bez łaski 300/500 tys km gdzie w przypadku dałnsrizingów nie ma mowy o połowie tego przebiegu.

To gdzie ta srekologia gdzie 1-no litrówka na autostradzie mogłaby się urwać spod maski gdy osiągnie większą prędkość a w mieście i tak potrafi 8 litrów spalić.

Robią ewidentnie z nas konsumentów ...debili.  Niestety spory % daje się w to wkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.