Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2018‎-‎09‎-‎25 o 17:47, Suzu4x4 napisał:

wcześniej miałem Icara i aplikacje torqe , teraz używam OBDeleven ale działa tylko z samochodami grupy VAG, możesz monitorować różne parametry silnika i skrzyni robić wykresy ITD

To u mnie odpada OBDeleven:oslabiony: Czy ten Icar albo Torque pokazują też takie same parametry jak ten dla grupy VAG? Z tego co kojarzę to ani Piston ani DashCommand nie pokazują parametrów skrzyni tylko silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cezarr napisał:

E39 w ukrytych opcjach pokazywało temperaturę ale wody, temperatura oleju była pokazywana chyba tylko dla silnika V8. 

W F10/F11 na przykład 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bw81 napisał:

Teraz to standard w BMW :)

 

Pewnie tak, jak ja uruchamiałem temperaturę oleju to nic nie pokazywał, była tylko temp. wody
ale tak jak pisałem E39 to już wiekowe auto, za to silnik jaki maiłem 3.0 diesel jest jednym z najlepszych
po dzień dzisiejszy, i niech żaden z nowych diesli się  nie porównuje do niego. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, jak ja uruchamiałem temperaturę oleju to nic nie pokazywał, była tylko temp. wody
ale tak jak pisałem E39 to już wiekowe auto, za to silnik jaki maiłem 3.0 diesel jest jednym z najlepszych
po dzień dzisiejszy, i niech żaden z nowych diesli się  nie porównuje do niego.
I nadal najbardziej polecany w E60, ewentualnie 535d ale to juz potwór, kiedyś był test na TopGear z BMW 550i, ciężko było znaleźć różnice

Co to temp oleju, czy DSG DQ500 w Tiguanie ma dodatkowa chłodnice w skrzyni, czy auto pokazuje temp oleju czy trzeba mieć aplikacje?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, borek6 napisał:

I nadal najbardziej polecany w E60, ewentualnie 535d ale to juz potwór, kiedyś był test na TopGear z BMW 550i, ciężko było znaleźć różnice emoji16.png

Co to temp oleju, czy DSG DQ500 w Tiguanie ma dodatkowa chłodnice w skrzyni, czy auto pokazuje temp oleju czy trzeba mieć aplikacje?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Pokazuje temperaturę oleju w silniku. W skrzyni nie pokazuje. Po 15000km z ciężką przyczepą, wiele po górach ze skrzynią nie dzieje się nic a z przyczepą na stromych podjazdach i bardzo wysokiej temp oleju w silniku biegi zmieniane są normalnie. Gdyby coś się miało dziać to już by się u mnie bankowo zaczęło bo dostaje po tyłku regularnie. Zresztą, w DSG olej to tylko smarowidło, wzrost temperatury nie powinien mieć technicznie dużego znaczenia dla działania skrzyni. Co innego w klasycznym hydrokinetyku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mandrol napisał:

To u mnie odpada OBDeleven:oslabiony: Czy ten Icar albo Torque pokazują też takie same parametry jak ten dla grupy VAG? Z tego co kojarzę to ani Piston ani DashCommand nie pokazują parametrów skrzyni tylko silnika...

nie pamiętam, jak miałem Icara to nie miałem skrzyni automatycznej, na pewno pokazuje wodę, olej, ciśnienie doładowania i temperaturę EGT,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam jeszcze tak z praktycznego punktu widzenia - czy dobrze rozumiem, że dla dobra skrzyni, zwłaszcza obciążonej cepką bliską O.1 holownika, na większych podjazdach i zjazdach lepiej przejść na manual i zwolnić skrzynię z trudnych w tych warunkach decyzji?

W przypadku zjazdów to wydaje mi się oczywiste, ale wydaje mi się, że na podjazdach (zwłaszcza serpentynach) to też chyba lepiej zmieniać manualnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.