Skocz do zawartości

Vlub lub bus, ekonomiczny i nieawaryjny do ciągniecia przyczepy


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, myślałem, że Spece ma większe Dmc niż np. Galant...U mnie w Galu Dmc wynosi 1500kg, więc myślałem że Spce Wagon Jest większy i ma Większe możliwości.. Space gear jest większy, ale wyglądem jest kibel i nie było w nich żadnego ciekawego silnika,

Natomiast fajnym sporym wanikiem jest mitsubishi grandis , ale to nie ten pułap cenowy...Po za tym z tych lat technologia mitsu bardzo straciła :oslabiony: i nawet jak byś celował w tą cenę to raczej bym go nie polecił choć z wyglądu jest fajny i imponuje rozmiarami...kawał samochodu

 

Mój sąsiad ma Hyundaia Santamo( to samo , co Mitsubishi Space Wagon) . On jest wielkości Opla Zafiry ale w dowodzie ma wpis , że DMC przyczepy to1600 kg.

Tak w ogóle to rozważ kupno jakiegoś koreańca, są tańsze od japońców a technologia często identyczna a ceny znacznie bardziej przystępne.:ok:

 

Ja swego czasu swoim Hyundaiem Accentem przejechałem 450 tys. praktycznie bez remontów .

Znajomy mechanik twierdził, że eksploatacja V W Golfa zapewne nie przebiegałaby równie bezproblemowo.:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale space wagon czy ten hyundai to takie trochę wynalazki, nie będzie problemu z częściami ?

a to jest główny zarzut dla amerykanów :niewiem:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to rozważ kupno jakiegoś koreańca, są tańsze od japońców a technologia często identyczna a ceny znacznie bardziej przystępne.:ok:

 

 

jedno ale... Hyundai/KIA/ w latach 95 - 2005 reklamowal sie ze ma silniki benzynowe Mazdy - uwszem byl to patent mazdy ale tylko silnik - tylko patent bo wykonanie jak ireszta osprzetu byla koreanska i z trwaloscia bylo licho... wrecz bardzo licho

pozatym silniki te stosowane w w/w tych latach - to silniki ktorych mazda juz nie stosowala bo byly przestarzale :)

 

tak wiec ten slogan koreanczykow ze ma technologie japonska byl prawdziwy z jednym ale... technologia ta byla opozniona w rozwoju...

 

mailem "nowe" RIO i silnik ten byl tragiczny - 1.4 85KM palil srednio 10 litrow trzeba bylo go krecic powyzej 5000rpm aby mial te 85 koni... przy 80 000 pekl blok silnika a olej juz bral po 3 wymianie od nowosci w ilosciach "nienormalnych" - za bardzo koreance wyzylowali te silniki bo w oryginale mialy 60KM

 

tak wiec koreance z konca lat 90 jak i z poczatku XXI wieku to technologia cofnieta w czasie o 10 lat :) i nie tylko jesli chodzi o silniki - bo jak wiemy korea zaczynala od kopiowania wszystkiego - dopiero po 2005 roku nastapil przelom i zaczeli swoje patenty wprowadzac...

 

koreanczyk ktory w wiekszej czasci spelni twoje oczekiwania to jedynie Hyundai trajet 2.0 CRDI... lub rzadko trafiane wersje 2.7 litra /ale tu na bank bedzie problem z czesciami/

innego koreanca nie ma no chyba ze KIA PREGIO ale to technologia epoki lodowcowej nawet jesli to wersja osobowa full opcja

 

lub cos pod busa wyundai H1/H2... sa wersje z duza benzynka i w opcji 4x4 ;)

 

tak wiec duzego pola manewru w koreancach nie ma...

 

jesli chcesz cos do 15 000zl to jedynie previa - juz jak sie tafi okazja to Sienna lub Odysseytylko jesli chodzi o prvie to pamietaj aby sprawdzic ile ma na haku - moj znajomy ma 1400kg ale ma tam jakis "maly" silnik

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota Sienna lub Honda Odyssey to świetne auta, ale dobre egzemplarze chyba nie do dostania w kwocie 15 tysięcy. Hiundai Trajet jest wystarczająco duży, ale nie wiem, czy tak jak kiedyś pisaliśmy, nie lepiej szukać benzyniaków (mniejsze przebiegi, prostsza konstrukcja, mniej awaryjne) i nie zagazowywać? Diesle palą dużo ponad 8 litrów nawet 9 i 10. Zagazowany benzyniak byłby dużo bardziej ekonomiczny. Nie wiem czy nie dobrze myślę...

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/hy...2037955584.html

 

takiej wersji bys musial szukac... ale akurat ten z podanego linku jest zaklepany /niekatualne/ :hehe:

 

ciekawe za ile poszedl - pewnie ponizej 10 000 :hmm:

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hyunadaia, to Raczej będzie problem z częściami do w/w modelu.... Jestem handlowcem w firmie specjalizującej się w imporcie części do Kia i Hyundaia- w prawdzie części ekspluatacyjne raczej bez problemu, ale jak już coś grubszego to może być problem.A jesteśmy jak napisałem nastawieni na części do tych dwóch marek i raczej mamy dużo więcej przeważnie niż konkurencja

chociaż patrzę, że troche części jest... do http://www.top-serwis.com/Sklep Trajeta.

 

W razie co to pomogę kupić części po rabatach...

 

...ale osobiście wolałbym japończeka....:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż patrzę że wcale nie mamy tak ubogo do Trajeta... Po wejściu na naszą stronę do sklepu należy wybrać markę> model> silnik> poniżej grupę asortymentu- i pokaże się nam stan magazynowe, cena detal. brutto i opis czy to oryginał, czy zamiennik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tanszych i mlodszych vanow przedzial cenowy spelnia:

http://otomoto.pl/fo...-C22467955.html

 

ale to tez "amerykaniec"

 

doo weryfikacji:

http://allegro.pl/ci...2049267890.html

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Oplu Sintra? http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=12613&order=p&change_view=1

 

Samochód w sensie wagi jest o prawie 200 kg cięższy od Opla Omegi, którego znamy wszyscy. Drzwi ma odsówane - wygodne. Silniki 2,2 lub większe, czyli mocy nie brakuje. Pewnie można je zagazować, choć nie wiem czy lubią gaz. Do tego ceny sa niskie. Choć prawdą jest, że są to auta stare z ko,ńca lat 90-tych. Nie wiem, czy opel później te auta czymś zastapił? Co o tym pomyśle myslicie?:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - Sintra z motorem 2.2 bedzie miala ciezko - kiedys taka kolega mial i solo smigala dobrze aczkolwiek z ogonem juz bylo jej ciezko...

 

3.0 to chyba ten sam motor co w mv6? jedni chwala inni narzekaja - ale jak juz to takiego bym bral

omega kombi mv6 z laweta pali 13-15 lpg to sintra powinna spalic max 2 litry wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem omegę 3,0 24v z gazem tomasetto (wtrysk). Miałem ja trochę poprawiona (silnik- 240km) i spalanie średnie gazu wynosiło 13 litrów. W sintrze są te same silniki ale różnią się osprzętem (nieco niższa moc), gaz te silniki znoszą rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś tu jest coś takiego takiego jak mówisz: http://otomoto.pl/opel-sintra-ful-opcja-100-bez-wypadkowy-C22326089.html Tylko czy bagażnik, w sęnsie długości, jest podobny do tego w Sharanie? A jeżeli krótszy, to o ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szkicu, niestety, nie można odczytać jaka jest długość bagażnika? Trzeba byłoby to zmierzyć, albo zadzwonić do kogoś, kto takie auto ma i poprosić o zmierzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonie do kumpla - jesli jest w kraju to ci sprawdze wymiary

-wymiar od konca /klapy bagaznika/ do 2 rzedu foteli i na przelot do przednich foteli,

-ile jest miedzy fotelami w 2 rzedzie po wyjeciu srodkowego

-szerokosc miedzy nadkolami z tylu i wysokosc bagaznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.