Skocz do zawartości

Vlub lub bus, ekonomiczny i nieawaryjny do ciągniecia przyczepy


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie mowa o świerzym aucie naprawianym w autoryzowanym serwisie CHLYSLERA, który jest faktycznie bardzo drogi....a niech dojdzie jeszcze to, że może to był diesel Chlyslera, to ta kwota jest do osiągnięcia moment...

Ale w sumie Ciebie to nie dotyczy: jeśli już kupisz chlyslera, to nie diesla, nie nowego i raczej do ASO nie pojedziesz?

 

w chwili zakupu auto miało 3 lata 100 tys.km. przejechane.( kupił je od sąsiada, a sąsiad nowe w salonie w Austrii)

 

Serwisował go w serwisie niezależnym (Classic 3+). Pozdrawiam wszystkich i fachowców i" przefachowców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównanie cen samochodów europejskich i z USA, to może trzeba by jeszcze porównać ceny fabrycznie nowych samochodów. Jako przykład podam bliźniaki z rodziny GM:

USA - Chevrolet Volt ceny zaczynają się od +/- 40 000 dolarów

Europa - Opel Ampera ceny również zaczynają się od +/- 40 000 tyle że euro.

 

W stanach nowe samochody są po prostu tańsze niż w salonach w europie, nie wnikam skąd ta różnica. Wydaje mi się że min. z tego powodu ceny używanych samochodów z USA są niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc jedyny słuszny wybór to VW :winner: reszta stoi w warsztatach a ludziska zbierają $ na naprawy :ee:

 

Nie do końca. vw drożej kosztuje i więcej napraw wymaga i częściej niż hyundai.

 

Terenowiec . Wiecznie psuły się tam tzw. głupoty, to tempomat, to łożyska w kołach,sprężarka od klimy , napęd wycieraczek, itp. Nie sposób wszystkiego wymienić. Była to benzyna 3.8 z 2002 roku

Pamiętaj ,że wiele aut ze stanów trafia do naszego kraju po kilku miesiącach/latach jazdy na zachodzie europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc jedyny słuszny wybór to VW :winner: reszta stoi w warsztatach a ludziska zbierają $ na naprawy :ee:

 

 

A ja tam wierzę w japończyki, części trochę droższe, ale przy zadbanym egzemplarzu nie psuje się nic...

Kurdę już się zaczynam powtarzać:bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golab ja też wierzę, ale nie ma takich modeli - z żadnej z japońskich marek, które spełniły by założenia: dużego vana, z przesuwnymi drzwiami, w automacie i z mocnym 150 - 200 konnym motorem. Albo jeżeli jest, to niesamowity rodzynek, do którego części to prawdziwa rzadkość sprowadzane na ekstra zamówienie. Chryslerów Voyagerów jest bardzo dużo i kupę części można kupić jako używki. Nowe też są tańsze niż do japońców. Mam Toyotę i wiem ile to kosztuje. Na szczęście nie musiałem kupować nic większego. Dla przykładu wysokich cen - włącznik świateł awaryjnych do LC kosztuje 440 zł. To ile kosztowałaby pompa wody? Albo półośka, czy tarcza sprzęgłowa? Tu w rachubę wchodzą tylko podróbki, albo używki, jeżeli podróbek nie ma.

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/chrysler-town-and-country-b-gaz-1-wlasciciel-i2092839570.html

 

Widać nie zniszczone auto ale musisz uważać jak koledzy podpowiadają może złożony z pięciu tylko vw i japończyki to w 100 % auta BEZWYPADEK :chaja:

 

http://moto.allegro.pl/chrysler-town-and-country-b-gaz-1-wlasciciel-i2092839570.html

 

http://otomoto.pl/chrysler-town-country-limited-C22489089.html

 

A ten to na pewno po lakierze ALE ja się mogę nie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pisałem, czy nie, ale szukając auta 10 lat + to marką nie ma co się wzorować. Nie jeden "przejechał" się na fantastycznych VW, Audi, BMW, nie jeden w życiu nie kupi już japońca, a nie jeden zachwala auta na "f" (z marki i pochodzenia) oraz zza wielkiej wody. Na miejscu Terenowca kupiłbym to co jest mi potrzebne i w jak najlepszym stanie. W życiu nie kierował bym się emocjami jakimi kieruje się większość Polaków. Musi być "niemiec" lub "japoniec".

 

Co do aut amerykańskich to fakt, że lepiej szukać wersji europejskich. Mimo wszystko łatwiej jest o mniej typowe części, wykonanie aut jest solidniejsze. Jednak jakby się trafił jakiś "pewniak" prawdziwym "amerykanem" bym nie wzgardził :)

Szukaj dobrego auta i tyle :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp-pp zaproponowane przez Ciebie auta są za daleko. Za duże ryzyko wyjazdu, bo nie mam żadnej gwarancji że są warte wzięcia. Kiedy samochód jest blisko, to darmowa przejażdżka tak nie boli 9finansowo i czasowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wierzę w japończyki, części trochę droższe, ale przy zadbanym egzemplarzu nie psuje się nic...

Kurdę już się zaczynam powtarzać:bzik:

 

Ja też ale tak jak pisze autor tematu o japońce bardzo ciężko i w sumie jeszcze ciężej wyselekcjonować/wyszukać japończyka z japonii.

 

Terenowiec , jak już nie ma taniej podróbki, to do chryslera używkę zawsze znajdziesz :ok:

 

Noi szukaj auta z w miarę możliwości małą liczbą wcześniejszych właścicieli.:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to, że Voyager mnie nie kole w oczy też już pisałem....trochę bardziej awaryjny jest, ale wcale nie ma tragedii, więc nie widzę przeciwko nic...Na pewno co w Voyager-rze jest fajne, to przestrzeń, wygoda i komfort podróżowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i stało się. Płock jest dla mnie miejscem szczególnym. Rok temu, na początku marca, kupiłem tam swoją przyczepę. Historia zatoczyła koło, i wczoraj, po trwającej 20 godzin wyprawie, kupiłem tam swojego Chryslera Grand Voyagera. Wyjechałem z rana o 3.00 pociągiem Inter City do Warszawy. Tam spotkanie z kolega z forum Voyager Klub Polska. Podrzucił mnie do Ząbek, gdzie był dzień wcześniej obejrzeć auto. Moje oględziny, przejażdżka, decyzja że biorę i wyjazd do Płocka, gdzie był właściciel auta i Papiery. 16.00 ruszenie w drogę powrotną, by z przerwami dotrzeć do Strzelina tuż przed północą.

Auto fajne, wymaga pewnego nakładu pracy i finansów na naprawę drobiazgów, ale po przejechani tych 450 km powiem, że jestem zadowolony.

Tu link do aukcji, która pewnie wkrótce zniknie: http://otomoto.pl/chrysler-grand-voyager-automat-awd-klima-skora-C22845684.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.