Skocz do zawartości

Troche o holownikach, czyli czym ciągamy swoje przyczepki?


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Mirekmat

 

w dowodzie rejestracyjnym mam wpisane w pozycji O1 850kg co tyczy się wagi przyczepy z hamulcem, w pozycji O2 kreski, natomiast w karcie pojazdu również 850kg dop.masa calkowita ciągniętej przyczepy - nie pisze czy z hamulcem czy bez. Dlatego zadałem pytanie na forum czy mogę ciąnąc przyczepę bez hamulca czy tylko z hamulcem ?. Sądzę że ograniczenia wagi biorą również pod uwagę możliwości, wciągnięcia przyczepy na wzniesienia, wyhamowania, manewrowania (tył Astry II sedan jeśli jest pusty bagażnik może poddawać się przyczepie jest lekki).

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kuna, myślę, że coś nie zostało w pełni sprecyzowane we wpisach, nie bardzo mi się podoba. Grzebiąc na jakichś stronkach wynalazłem, że astrą II 1.6 16V można ciągnąć do 1150kg. Tylko to nie oficjalne, na jakimś forum to znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Szary11

 

możliwe że tak jest ale muszę trzymać się tego co w dowodzie rejestracyjnym, bo jak mnie policja zatrzyma, albo co gorzej spowduję wypadek to do końca życia się nie wypłacę :zlo: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Szary11

 

możliwe że tak jest ale muszę trzymać się tego co w dowodzie rejestracyjnym, bo jak mnie policja zatrzyma, albo co gorzej spowduję wypadek to do końca życia się nie wypłacę :zlo: .

 

Pozdrawiam

 

Kuna wiesz co podjedż może na stacje kontroli pojazdów a najlepiej na taką gdzie są robione przeglądy dla pojazdów sprowadzonych z za granicy . Panowie zerkną na tabliczke znamionową pojazdu i Ci wszystko wytłumaczą .

 

A potem nam napisz czy miałeś odpowiedni wpis czy też był błędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja doszedłem do pewnych danych. Kolega z pracy jeździ astrą II kombi 1.6 8V i u niego w dowodzie jest, że może ciągnąć przyczepę bez hamulca o DMC 600kg, a z hamulcem 1050kg. Więc pewnie masz jakiś błąd w zapisie. Nie wiem czy to może być przydatne, ale ma on z tyłu również hamulce tarczowe (choć nie wiem, czy bembny też bywały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja doszedłem do pewnych danych. Kolega z pracy jeździ astrą II kombi 1.6 8V i u niego w dowodzie jest, że może ciągnąć przyczepę bez hamulca o DMC 600kg, a z hamulcem 1050kg.
A nieprawda to żaden błąd DMC przyczepy zależy od DMC holownika i tak twój kolega ma Astrę kombi a wieć pojazd cięższy od Kuny bo on ma sedana. Sprawdziłem Kuna ma DMC przyczepy 950kg, Tak wynika z tabliczki znamionowej producenta. Na tabliczce poz. 4 to DMC pojazdu (czwarta linijka)

a pozycja 5 to DMC zestawu czyli przyczepa + holownik. Czyli DMC z pozycji 5 minus DMC z pozycji 4 wynik DMC przyczepy :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam

Radku dzięki za podpowiedź, waga to 850kg chyba źle powiedziałem przez telefon za co przepraszam, mam 2510kg-1660kg=850kg musze poprawić Cię. Pozostałe wiadomości są dobre i cenne zwłaszcza dla mnie i tych którzy nie wiedzą gdzie ich szukać.

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Radosław chyba hatchback i kombik mają więcej a sedan mniej albo wg mocy silnika, trudno znaleść zależność. Hatchback z krótkim tyłem nie będzie poddawał się tak jak sedan pod naporem przyczepy zwłaszcza na zakręcie. Astra II 1,4v16 to słabizna z dużym apetytem na paliwo, więc te 850kg w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Astra II 1,4v16 to słabizna z dużym apetytem na paliwo, więc te 850kg w zupełności wystarczy.

 

Ja mam jeszcze większą słabiznę 1.4 8v w dodatku kombi i DMC w dowodzie 850 kg. Powiem, że w dwie osoby + bagaż na wakacje + przyczepa o DMC 850 spokojnie daję rade jechać (4 bieg bez żyłowania silnika prędkość licznikowa 75~80 km/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomii

miałem Astrę F 1,4v8 sedan 1995 coś kolo 60KM słabość rekompensowała mi ciszą w trakcie jazdy nawet szybkiej, oprócz tego ok 6l/100km przejechałem nią ok 200 000km bezawaryjnie, tylko to co trzeba w eksploatacji wymienić, a kupiłem miała 100tyśkm. Obecna moja Astra II ma same wady które odsuwają mój zakup przyczepy chyba do jesieni. Może to może dobrze bo i tak mam rozterki na co się zdecydwać. Czy niewiadówkę tę większą ale z toaletą czy coś zachodniego, i tak na dwie osoby. Udaję się na "rozmyślanie po internecie".

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu Astrę 1, 1,4 , 8 v 3d/coupe, nie pali benzyny prawie wcale, super autko ale do mojej przyczepy trochę za słaba, niewiadówce da radę, na wycieczki najlepsze auto.

 

Pozdrawiam, Jacek.

 

[ Dodano: Nie 01 Kwi, 2007 00:09 ]

Tomii, a na piątym Ci kuca ?, wprawdzie nasza nie jest kombi ale czasami dawała radę nawet z naszym muzeum.

 

Zaciekawiony, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim bylym kangurem z silnikiem 1,4 75KM V8 ciagalem niewiadowke i potem zachodniaka dmc 850kg. Przy tej ciezszej sytuacja identyczna jak u Tomiego, poprostu spokojna jazda ale tylko do czworki. Po rozhulaniu zestawu i wrzuceniu piatki w oczach tracil predkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.