Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

No to kolejny kwiatek, tylko mnie upewnia ze TT w tym wydaniu pod kampera czy przyczepę się nie nadaje. Nie pozwala wjechać na zakazy dla ciężarówek. Chyba że ja mam coś żle ustawione.

Oświęcim tam praktycznie zakaz na zakazie. TT nie daje rady LR ustawiony na Vana do 3,5t z gabarytami takimi jak w TT prowadzi b/d

1009928537_Screenshot_20230106_164110_ROADLORDS.thumb.jpg.402f3d79b066542db0d0ca0edb6e0fd3.jpg

A tutaj rondo na którym zachodzi rozbieżność w trasie

Screenshot_20230106_164344_Maps.thumb.jpg.4515ebbd04efdb8d4b84406465032a06.jpg

 

Patrzyłem jeszcze planowanie drogi przez komputer i tam mamy wybór zarówno ciężarówki jak i campera, jeśli wybierzemy kampera to sprawdzi identycznie jak LR, ale niestety do półki się ta opcja nie pokaże w TT Truck Android  to nie ma co się ładować w tą navi. Chyba że ktoś chce wyznaczać trasę na kompie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Voku napisał:

Może macie jakieś takie miejsca na trasie to przetestujemy?

W Olkuszu, główny ciąg ulic przez centrum ma taki zakaz: Kościuszki – Mapy Google
Z drugiej strony: 12 29 Listopada – Mapy Google

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

W Olkuszu, główny ciąg ulic przez centrum ma taki zakaz: Kościuszki – Mapy Google
Z drugiej strony: 12 29 Listopada – Mapy Google

Na 100% nie puszcza na zakazy dla ciężarówek, potrzebna jest tu opcja pod vana/campera, taka jak w planowaniu podróży na stronie lub w RL , ta wersja TT jest pod ciężarówki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

A zwykła apka tomtom tego nie ogarnie? Nie ma tam jakichś opcji żeby wrzucić wymiary pojazdu?

Nie, jest pod osobówki. Jedynie dedykowane urządzenie TT np. pod campera.
LR jest darmowy ma wybór auta, vana, , itd i prowadzi bardzo dobrze. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roadlords.android&hl=pl&gl=US
Sygic truck - też może być ciekawa jest też wersja pod Campera, lubiłem na niej jeżdzić i dobrze prowadził , ale cena chyba 280zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Voku napisał(a):

Nie, jest pod osobówki. Jedynie dedykowane urządzenie TT np. pod campera.
LR jest darmowy ma wybór auta, vana, , itd i prowadzi bardzo dobrze. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roadlords.android&hl=pl&gl=US
Sygic truck - też może być ciekawa jest też wersja pod Campera, lubiłem na niej jeżdzić i dobrze prowadził , ale cena chyba 280zł 

Road Lords jest tylko na Android. Jest cos analogicznego na iOS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bl13 napisał(a):

Road Lords jest tylko na Android. Jest cos analogicznego na iOS ?

Nie mam pojęcia jak wygląda to na iOS 

Lecimy dalej Sygic Truck ta sama trasa i ta sama sytuacja co w TT podejrzewam że działa na tych samych mapach.
Po wybraniu profilu kamper i wpisaniu parametrów dalej traktuje nas jak auto ciężarowe, ogólnie profile w których możemy wpisać gabaryty z automatu dają nam status ciężarowe.
Jeśli nie ma opcji gabarytów w profilu czyli osobowe, osobowe z przyczepą wtedy prowadzi dobrze, no ale nie mamy gabarytów :D 

Ustawione gabaryty - profil camper



  Screenshot_20230107-105014.thumb.jpg.918d536b825b17dc8e9498e098b2c3cc.jpg

Bez gabarytów - profila auta z przyczepą 

Screenshot_20230107-105050.thumb.jpg.4dd5234fbc8400a5b5b28ba93d63a559.jpg


Tak więc na tym jednym przykładzie mamy tą samą sytuację co w TT nie wiem o co w tym chodzi i po co są te wszystkie profile skoro i tak rozchodzi się o dwa albo wpisujemy gabaryty i jesteśmy z automatu ciężarowym, albo nie wpisujemy i jesteśmy zwykłym osobowym, ale do osobówki to wystarczą mapy google. Wygląda że tylko LR działa ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 20:05, Łza Włóczynutka napisał(a):

W Olkuszu, główny ciąg ulic przez centrum ma taki zakaz: Kościuszki – Mapy Google
Z drugiej strony: 12 29 Listopada – Mapy Google

Sprawdziłem to. Na RL i Sygic, ustawiony van/camper do 3,5t na TT ciezarowy do 3,5T

RL

Screenshot_20230107_122510_ROAD LORDS.jpg

TT Truck

Screenshot_20230107_122556_TomTom GO.jpg

 

Sygic
Screenshot_20230107-123013.jpg

 

Jak TT to dedykowany pod kampera, na www bardzo dobrze wyznacza pod kampera, tak jak RL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak @Voku to wybór jest jeden dla użytkowników kamperów - Road Lord.

Jeszcze chciałbym dopytać, na jakim typie tras robiłeś porównania i czy była różnica w prowadzeniu po różnych typach na RL? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polo63 napisał(a):

Jeśli tak @Voku to wybór jest jeden dla użytkowników kamperów - Road Lord.

Jeszcze chciałbym dopytać, na jakim typie tras robiłeś porównania i czy była różnica w prowadzeniu po różnych typach na RL? 

Na razie testuje, na pewno jest różnica jak w RL wybierzemy kampera a ciężarówkę, przy profilu ciężarowym w tym Olkuszu prowadzi tak jaj TT i Sygic przy profilu kamper tak jak widać w poprzednim poście. 
Tu jeszcze Most w Nowym Sączu pod którym miałem przyjemność przejeżdżać kamperkiem wysokość 3.1 RL omija przy ustawionej 3.2m więc chyba działa :D 

 

Screenshot_20230107_143546_ROAD LORDS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.