Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

iGO też ma zapis śladu. Robi plik tekstowy, ale jak to się potem wczytuje do to nigdy nie używałem. Pewnie trzeba taki plik przekonwertować do pliku trasy. Tutaj masz strony którymi można sie posłużyć: https://www.gpsvisualizer.com/  https://online-converting.com/gps/  https://www.alltrails.com/converter  https://gpx2kml.com/

Był jeszcze program na Windows, ale nie pamiętam nazwy, dawno temu go używałem, miał opcje do konwersji różnych plików z nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zależy aby trasę zapisać a następnie wgrać ją do jakiekolwiek nawigacji tak aby można nią przejechać.
Mam coś na telefonie co zapisuje mi trasy podczas spacerów czy jazdy rowerem na mapach Google, ale nie
mam pojęcia jak to wgrać do nawigacji :puk:
 

3 minuty temu, tamtam napisał:

Spróbuję wydobyć taki plik z telefonu i zobaczę co z tego wyjdzie :)
Dzięki :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisany ślad to setki tysięcy punktów, więc nie ma za bardzo opcji żeby po tym nawigować samochodem, czasami się używa dla pieszych żeby np wrócić w to samomiejsce skąd się wyruszyło

Widziałem nawigacje turytyczne, (np. Garminy serii oregon to miają) gdzie można wyświetlić ślad i iść po nim, ale do jazdy samochodem to raczej bezużyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to gpx kml lub kmz to można z tym zrobić wszystko.

Redukcja ilości punktów śladu gpx tez zaden problem default_smile.png.

Ale w sumie genialny do tego byl stary drogowy Garmin jeszcze przed BaseCampem.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

zapisany ślad to setki tysięcy punktów, więc nie ma za bardzo opcji żeby po tym nawigować samochodem, czasami się używa dla pieszych żeby np wrócić w to samomiejsce skąd się wyruszyło

Widziałem nawigacje turytyczne, (np. Garminy serii oregon to miają) gdzie można wyświetlić ślad i iść po nim, ale do jazdy samochodem to raczej bezużyteczne.

Da się usunąć część punktów i tak się to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem ale nie wiem czy to odpowiedź na moje pytanie :puk:

Cytat

1) Zapis trasy.

Trasę zapiszesz dowolną aplikacją zapisująca do formatu GPX - Locus, Osmand, Endomondo, Garmin, Strava i wiele, wiele innych.

Możesz też zapisać do formatu KML (Google) lub dowolnie innego, który możesz później przekonwertować do formatu GPX.

Najlepiej tutaj: http://www.gpsvisualizer.com

 

2) Odtworzenie trasy.

Tutaj jest problem, ponieważ plik GPX zawiera ścieżkę, która nie posiada w sobie żadnych danych nawigacyjnych, a programy nawigacyjne nie potrafią przekonwertować tej ścieżki na trasę z obsługą nawigacji. Tak więc każdy program obsługujący pliki GPX (Locus, Osmand, itp.) będzie ci tę trasę wyświetlał i pokazywał na bieżąco gdzie jesteś, ale nie będziesz miał komend głosowych i prawdziwej nawigacji. To tak jakby ktoś siedział obok ciebie w samochodzie i pokazywał ci palcem na mapie gdzie jesteś, a twoja trasa byłaby naniesiona długopisem na tę mapę.

Oczywiście są programy, które próbują "nawigować" na podkładzie GPX, ale średnio to wychodzi. 

Ścieżka GPX może biec przez drogę, las, boisko, pustynię czy środek morza. A program nawigacyjny ma setki ograniczeń (zakazy wjazdu, drogi jednokierunkowe i przede wszystkim właśnie drogi).

Wyobraź sobie, że jedziesz samochodem przez pustynię i zapisujesz trasę do pliku GPX. Później ktoś tę trasę od ciebie kopiuje i chce, żeby nawigacja go poprowadziła :) To jest fizycznie niemożliwe, bo nie da się na przykład z góry ustalić od jakiej krzywizny droga biegnąca łukiem zaczyna być zakrętem, więc nawigacja po prostu nie da rady.

Ale myślę, że z samą ścieżką GPX i prowadzeniem po mapie dasz radę.

 

O i takie coś jeszcze

Cytat

Każda aplikacja, która rejestruje przebytą trasę zapisuję ją w formacie GPX (lub zgodnym).

Potem ten plik, na przykład z Endomondo możesz sobie wrzucić gdziekolwiek: do Locusa, na traseo, na GPS Visualizera, przekowertować na googlowski format KML i wrzucić do Google Earth. Dosłownie wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby odpowiedzieć na twoje pytanie trzeba by wiedzieć jakiego pliku potrzebuje Twoja navi do wyznaczania trasy i w jakim pliku zapisuje ślad przejechanej trasy i potem sprawdić czy da się przekonwertować plik zapisanego śladu na plik trasy.

 

czyli musisz określić się jakiej chcesz używać nawigacji ,  ustalić jakiego potrzebuje pliku trasy i znaleźć program lub konwenter online  który  przekonwertuje zapisany ślad (np w kml czy gpx) do wymaganego formatu

Przykładowo : Automapa potrzebuje pliku trasy .atm

możesz poszukać jak znajdziesz i wskażesz mi odpowiedni konwerter to mogę przekonwertować na próbę jakiś zapisany ślad i sprawdzić czy będzie działać

(osobiście w to wątpię )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cezarr napisał:

Chyba jednak wyznaczę trasę w google maps i  taką mapę prześlę do telefonu i użyje jako nawigacji, tak chyba można?

Jeżeli na telefonie i na komputerze jesteś zalogowany do tego samego konta google, to nawet nie musisz nic przesyłać. Ustawiając trasę na kompie po odpaleniu na telefonie google maps automatycznie masz ustawioną ta trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lbuster napisał:

Jeżeli na telefonie i na komputerze jesteś zalogowany do tego samego konta google, to nawet nie musisz nic przesyłać. Ustawiając trasę na kompie po odpaleniu na telefonie google maps automatycznie masz ustawioną ta trasę.

Tak mam to samo konto, dzięki :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lbuster napisał:

Jeżeli na telefonie i na komputerze jesteś zalogowany do tego samego konta google, to nawet nie musisz nic przesyłać. Ustawiając trasę na kompie po odpaleniu na telefonie google maps automatycznie masz ustawioną ta trasę.

Bosko??

a można udostępniane dla mnie miejsca z innego konta google, zapisać (wszystkie) do mojej listy "chcę odwiedzić" (czy muszę każde oddzielnie zapisywać dalej sobie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.