Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno napisałem maila do Automapy (IMHO program który na dzień dzisiejszy najlepiej spełnia nasze oczekiwania) maila z propozycją usprawnienia programu pod kątem karawaningu. Oto fragment:

Witam,
Od dawna korzystam z AM (obecnie na Android) i jako użytkownik przyczepy
kempingowej chciałbym zapytać ,czy są planowane w przyszłości jakieś
adaptacje programu pod kątem coraz szerszej w naszym kraju grupy
"karawaningowców". Na rynku odpowiednie aplikacje oferowane są przez TomTom
i Navigon, ale tylko w wersjach na PNA. W zasadzie przy dzisiejszej formie
programu można dość łatwo wprowadzić pierwszą adaptację:
- spory problemem są zestawy samochód +przyczepa kempingowa ,których suma
DMC przekracza 3,5t. Korzystamy wtedy z opcji "pojazd ciężarowy" z tą tylko
uwagą ,że nas nie dotyczy znak B-5. Może dało by się dodać funkcję
ignorowania tego znaku?
- druga kwestia to zestawy poniżej 3,5t DMC ale jednak z przyczepą, czyli
często w okolicach 12m długości i do 2,5m szerokości oraz do 3 wysokości
(kampery może nawet więcej). Przydałoby się algorytm obliczania trasy jak
dla samochodu ciężarowego, ale bez uwzględniania tonażu.
- w obecnej wersji ograniczenia prędkości ( przy wyborze pojazdu
ciężarowego) pokazują się tak jak dla osobówek -może dało by się choć  to
dostosować do rzeczywistych ograniczeń ciężarówek i osobowych z przyczepami.

 

..i dostałem odpowiedź:

 

" Dziękujemy za wszystkie sugestie i uwagi. Jeśli ma Pan wiecej tego typu pomyslow, prosze smialo pisac. Kazde takie zgloszenie jest dla nas istotne.

Bierzemy pod uwage wprowadzenie tego typu funkcji w przyszłości, zwłaszcza jesli ta forma rekreacji bedzie popularniejsza."

 

 

No i niby fajnie, tylko jak się zastanowić jakie pojęcie maja pracownicy AM o popularności karawaningu i jakich to niby używają wskaźników do ustalania wzrostu tej popularności........ to poczułem się olany.

 

Może jakby użytkownicy tego forum wysłali maile (ile się tylko da) do AM , to potem można by napisać maila do AM w stylu: " Czy zauważyliście ostatnio może wzrost popularności karawaningu??" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tomtom od wielu lat i tylko jego polecam. Jedyna wada datego systemu to to, że operatorem jest amerykańska armia i w razie konfiktu regionalnego wyłączają dostęp-po to aby czerwona hołota nie wiedziała gdzie lezie.

Edytowane przez NINED (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od kilku lat mam Automapę Polski  + 44 EU w odbiorniku Nokia 500 i jestem bardzo zadowolony. GPS łapie fiksa w 5 -20 sekund. Filmy i muza lecą z karty aż się dymi. Co prawda kilka lat temu dałem za nią  999 zeta razem z mapą, ale nie żałuję Autentycznie przez te kilka lat ani razu nie wyprowadziła mnie w pole. Mapy cały czas mam aktualne. Mam nawet drogi które będą oddane do użytku za kilka miesiecy.Jak już będę musiał wymienić, to poczekam na tą realistyczną, to znaczy połączenie nawigacji GPS z rejestratorem, tak, że nawiguje po rzeczywistym obrazie. Ponoć już gdzieś są w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja z automaopy nie korzystałem,wiec nie mogę się do niej w żaden sposób odnieść,mam już nieco starszy model nawigacji,ale za to akttualne mapy PL i to mi wystarcza:) Teraz natomiast kiedy można bez problemu podróżowac po Europie,zastanawiam się nad zmainą na taką która miałaby również mapy Europy -oczywiscie z akktualizacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Automapę, Moi znajowmi którzy mieli różne mapy najbardzej zadowoleni są właśnie z niej.

 P O P I E R A M post, jako zawodowy kierowca i pasjonat jazdy mówię/radzę tylko  AUTOMAPA

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z 3 przedmówcami nie zgodzę. Miałem nawigację z Automapą i pozbyłem jej się. Aktualnie korzystam z TomTom-a i Garmina. Z tych jestem w 100% zadowolony (no może z TomToma w 90% bo nie da się na nim zapisywać ustalonej trasy). Dodatkowo Automapa nie posiada pełnego pokrycia Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełnego ogólnego (działającego w 100%-to potwierdzam)że nie posiada, ale posiada temu wstawki do każdego państwa oddzielnie i nie zagnie Ciebie niczym w ten czas
to jest tak samo z innymi państwami w Europie jak z Polską-czemu oddzielna mapa na Polskę jest?-po to by dobrze chodziła po "polniakach" i tak samo do innych państw się ma:)-wg mnie oczywiści:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełnego ogólnego (działającego w 100%-to potwierdzam)że nie posiada, ale posiada temu wstawki do każdego państwa oddzielnie i nie zagnie Ciebie niczym w ten czas

to jest tak samo z innymi państwami w Europie jak z Polską-czemu oddzielna mapa na Polskę jest?-po to by dobrze chodziła po "polniakach" i tak samo do innych państw się ma:)-wg mnie oczywiści:)

Nawet mimo osobnych dodatków nie znalazłem dróg na których mi zależało tj jest na Wyspach Kanaryjskich  po których parę razy przyszło mi jeździć, wogóle nie ma tego obszaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AutoMapie w mapa europy zawiera dokładnie tą samą mapę polski co mapa samej polski.

w czyli mapa europy to mapa polski rozszerzona o resztę europy

dokładne dane obu aktualnych map:

http://www.automapa.pl/?PEI=10533&lng=PL

http://www.automapa.pl/?PEI=46925&lng=PL

 

prawda jest taka że na teren polski AutoMapa (bardzo dobrze spisująca się funkcja Traffic i punkty POI z miplo.pl) a potem dopiero cała reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem swego czasu tomtoma, igo i automapy wymiennie, zależy gdzie się poruszałem. Na Europę Zachodnią tom tom bił dokładnością, Chorwacja, Bośnia i podobne rejony - igo, po Polsce Automapa. Teraz różnice się zacierają i Automapa ( o ile ktoś nie musi jechać na Azory, czy Kanary) spełnia wybitnie swoje zadanie. Z każdą aktualizacją pokrycie dróg i szczegółów jest coraz większe. W tym roku jeżdżąc po Europie nie zmieniałem nawigacji, Automapa wszędzie była wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.