Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

patrząc na cenę euro to tomek kosztuje tyle samo co garmin,  wczoraj się nim pobawiłem i,

 

w każdej chwili można nawet na wyznaczonej już trasie zmienić że jedzie się z przyczepa/camperem/caravanem lub dostawczym,   oprócz osobowego można sobie ustawić wymiary pojazdu,  i jak dobrze zauważyłem to podstawowe mapy są zbędne, wystarcza te z camperem, ale to okaże się w praktyce czy są tez tak dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche pobieznie spojrzalem na ten watek, nie wiem, czy byly tu omawiane aplikacje na smartfony i jak dla, GPSy to przezytek... Uzywam Yanosika i jest jak najbardziej ok... lepsze od Naviexperta, za ktorego trzeba abonament placic... ale od Naviexpert zaczynalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik nie jest online ?! Za granicą kiepsko trochę. Jest jeszcze darmowy fajnie nawigujący google map. Ale jedną kupioną offlinową nawigację trzeba mieć do zbierania POI i zapisywania planów wakacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

spróbuję wtrącić swoje 3 grosze do tematu.

Akurat tak się składa, że pracuję w TomTomie w Łodzi w dziale produkującym mapy (bazy danych) więc mam trochę pojęcia "od środka" jak to wszystko działa :-)

Nie wiem jak produkty konkurencji ale mamy u siebie obecnie produkt GO LIVE Camper & Caravan

http://www.tomtom.com/en_gb/products/customised-navigation/camper-caravan-navigation/

Z istotnych dodatków w tej wersji jest możliwość określania gabarytów pojazdu. Nawigacja będzie je uwzględniać przy wyznaczaniu trasy. Poza tym jest dodatkowa baza POI związanych z karawaningiem na Europę.

Ok, koniec reklamy :-) Generalnie nawigacji tej nie testowałem osobiście.

 

Poza tym ogólnie:

1. Jest tylko 2 producentów map na świecie: Navteq (obecnie Nokia) i TomTom (były Tele Atlas). Jest jeszcze Google, ale ich mapy na Europę są jeszcze kupowane od TT. Google najbardziej liczy się w US, ale jego pozycja rośnie.

Wspomniany wyżej Garmin korzysta z map Navteqa (przynajmniej dla nawigacji samochodowych).

Automapa też korzysta z map Navteqa na Europę poza Polska, gdzie sami sobie robią mapy i całkiem dobrze im to wychodzi.

2.  Od producenta nawigacji zależy jaką część bazy danych z mapami kupi i wykorzysta w urządzeniu. Przez to pokrycie geometrią, atrybutami, POI może się różnić między różnymi producentami nawigacji mimo że teoretycznie dostawca map jest ten sam.  

 

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania to śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Nie wiem jak produkty konkurencji ale mamy u siebie obecnie produkt GO LIVE Camper & Caravan

http://www.tomtom.com/en_gb/products/customised-navigation/camper-caravan-navigation/

Z istotnych dodatków w tej wersji jest możliwość określania gabarytów pojazdu. Nawigacja będzie je uwzględniać przy wyznaczaniu trasy. Poza tym jest dodatkowa baza POI związanych z karawaningiem na Europę.

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania to śmiało.

Cześć,

czy planowana jest jakaś aktualizacja dla posiadaczy starszych modeli? Mam go 950 i chętnie bym go wykorzystał do jazdy z przyczepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy planowana jest jakaś aktualizacja dla posiadaczy starszych modeli? Mam go 950 i chętnie bym go wykorzystał do jazdy z przyczepką.

O ile wiem to nie, dlatego zrezygnowałem z GO 910 i zakupiłem Go LIVE 1005 HDT&M w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

spróbuję wtrącić swoje 3 grosze do tematu.

Akurat tak się składa, że pracuję w TomTomie w Łodzi w dziale produkującym mapy (bazy danych) więc mam trochę pojęcia "od środka" jak to wszystko działa :-)

Nie wiem jak produkty konkurencji ale mamy u siebie obecnie produkt GO LIVE Camper & Caravan

http://www.tomtom.com/en_gb/products/customised-navigation/camper-caravan-navigation/

Z istotnych dodatków w tej wersji jest możliwość określania gabarytów pojazdu. Nawigacja będzie je uwzględniać przy wyznaczaniu trasy. Poza tym jest dodatkowa baza POI związanych z karawaningiem na Europę.

Ok, koniec reklamy :-) Generalnie nawigacji tej nie testowałem osobiście.

 

Poza tym ogólnie:

1. Jest tylko 2 producentów map na świecie: Navteq (obecnie Nokia) i TomTom (były Tele Atlas). Jest jeszcze Google, ale ich mapy na Europę są jeszcze kupowane od TT. Google najbardziej liczy się w US, ale jego pozycja rośnie.

Wspomniany wyżej Garmin korzysta z map Navteqa (przynajmniej dla nawigacji samochodowych).

Automapa też korzysta z map Navteqa na Europę poza Polska, gdzie sami sobie robią mapy i całkiem dobrze im to wychodzi.

2.  Od producenta nawigacji zależy jaką część bazy danych z mapami kupi i wykorzysta w urządzeniu. Przez to pokrycie geometrią, atrybutami, POI może się różnić między różnymi producentami nawigacji mimo że teoretycznie dostawca map jest ten sam.  

 

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania to śmiało.

@andrewife napisał:

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania to śmiało.

Od wielu lat jeżdziemy tranzytem przez Austrię.

W dawnych czasach jeżdziliśmy przez CZ przejście graniczne CZ/A Mikulov 

dalej słynną królową dróg #7 do Wiednia i dalej...

 

Ale jak Austriacy zbudowali:

1. obwodnicę Wiednia S2

2. autostradę A6 < info > A - B 

 

Od Cieszyna do granicy SK/A mój poczciwy stary Garmin Nuvi 250 spisywał się rewelacyjnie.

Pomimo że autostrada A6 istniała od 2007r.

Mój pierwszy przejazd wraz z powrotami tym odcinkiem w 2008r. potem w 2009r. i 2010r.

był taki że na ekranie mojego Garmina nie była pokazywana autostrada A6 od A do B .

Faktycznie autostrada A6 istniała.

Po przejechaniu tego odcinka wszystko wracało do normy. Nic nie aktualizowałem w Garminie,

przejazd w 2011r. po raz pierwszy był wyświetlany  prawidłowo.

W roku 2012 w obie strony prawidłowo.

 

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie co było przyczyną nie pokazywania A6 w Austrii na ekranie Garmina.

Pozdrawiam,

PS

Z moim Garminem odwiedziłem: A, D, B, NL, F, SK, ES, P, I, SLO, HR...

Nigdy mnie nie zawiódł, zawsze bezbłędnie prowadził do obranego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ja korzystam z AM ustawionej na pojazd ciezarowy a w parametrach mozesz ustawic wysokosc szerokosc i długosc tomam na netbooku asus a nawigaacie mam mio 360 z bluetooth a w niej mape igo primo. Jesli moge ci cos polecic  to lark paru znajomych ma a mape sam wgrasz na karte i wszystko działa gdybys chciał to przesle ci igo  pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche obok tematu, 

może ktoś ma płytę z mapą europy wschodniej do nawigacji RNS510, może chce sprzedać lub użyczyć?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie ;) Przyczepki niestety nie kupię w tym roku, ale skoro już mam konto na tym forum i pewnie nie raz będę z niego korzystał, to zapytam Was o GPS-a ;) Czym się kierować przy zakupie takiego sprzętu. Coś mi się tylko obiło o uszy, że warto kupić Garmina http://alegratka.pl/ogloszenie/nowa-nawigacja-garmin-nuvi-3590-4-3-lmt-22458833.html?h=a50b3a1a1995552e

? Trochę to drogie jak dla mnie, może znalazło by się coś porządnego w tańszej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy Ci dobry smartfon. Masz info o pogodzie na trasie i korkach. Moja nawigacja wylądowała w piwnicy. Kupiłem Navigona do telefonu (garmin), korzystam z googlemap. Można kupić Automapę na miesiąc jak ktoś lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2008 roku mam nawigację Becker. Samo urządzenie jest bardzo dobrej jakosci i elegancko wygląda. Super prosta obsługa. Mapa to Navteq z 40 krajami. Jestem bardzo zadowolony choć nie da sie ukryć że mapa troche sie zestarzała. Co poradzicie... Tą mam na karcie zewnętrznej. Chciałbym dla św. spokoju coś legalnego. Od czego zacząć bo jak wszedłem kiedyś do sklepu z navi to naciąganie czuć było przez skórę... "Kup pan najlepiej wszystko nowe a stare urządznie sprzedaj na allegro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.