Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W tym roku nie robiłem aktualizacji, ale wydaje mi się, że najnowsza AM posiada wspomniane informacje.

 

http://www.smailo.pl/automapa/

"Odwzorowanie rzeźby terenu

 

 

AutoMapa umożliwia sprawdzenie trasy przed wyjazdem i uniknięcie niebezpiecznych dróg i stromych podjazdów".

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego, co znam moją AM odwzorowanie terenu jest czysto graficzne, można sobie na sucho "przelecieć" całą trasę. Można też ustawić podgląd wysokości npm i na podstawie różnicy wzniesień na danej odległości wyliczyć średnie pochylenie. Nie przypominam sobie jednak i nie znam funkcji informowania o wielkości wzniesienia czy zjazdu :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

panowie znalazlem ze tomtom ma suport dla kamperow i caravanow ale

 

usiluje to jakos odpalic na swojej navi via live 125 ale

 

na stronie pokazuje ze travel maps mam zainstalowane i aktualne 

 

jesli tak jest jak zmienic w navi ze jade z przyczepa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kradziez to to jest ale w droga strone za uzycie map 2 - 3 razy w roku i co roku placic 70 funtow,  zwykle mapy na cala europe i troche wiecej sa za ok 50  funtow co roku + live 57 funtow co roku + fotoradary 34 funty co roku co daje 

 

ponad 200 funtow na same aktualizacje roczne  a nowe uzadzenie kosztuje 320 z funkcja map camper i wszystko aktualne na rok      i  kto tu okrada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Navigona ... Jest do niego dodatek dla samochodów ciężarowych i campingowych ... Niestety kosztuje 79 euro :( i nigdy nie było w promocji. Nawigacja fantastyczna korzystam na telefonie i tablecie.

 

Może kiedyś obniżą cenę dodatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja korzystam z Navigona ... Jest do niego dodatek dla samochodów ciężarowych i campingowych ... Niestety kosztuje 79 euro :( i nigdy nie było w promocji. Nawigacja fantastyczna korzystam na telefonie i tablecie.

Może kiedyś obniżą cenę dodatku.

 

Wituś, a możesz trochę więcej napisać o tych dodatkach dla campingowych ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 2 konkretne odpowiedzi.

marmur napisał:

Napisano 24 listopad 2011 - 21:43  post #58
Każda pliszka swój ogonek chwali.
Ja mam wiekowego już Garmina NUVI 205 oraz garminowskie mapy.

I ręczę głową, że przy podróży do Albanii czy na Bałkany niczego lepszego nie znajdziecie. < zgadzam się

 

marmur napisał:

Napisano 22 grudzień 2011 - 14:34   post #95
Wystarczy w Garminie zmienić sposób wyświetlania danych i wszystko powinno się zgadzać. < zgadzam się

 

Mój GARMIN NUVI 205 jest stareńki ale jest SUPER zawsze pokazuje drogę bezbłędnie.

Podłączony chodzi jak zegarek, wada bardzo słaba bateria szybko "pada" po odłączeniu zasilania z auta.

Raz miałem problem na terenie Francji w Dolinie Loary po przekroczeniu południka zerowego.

Wpisałm współrzędne parkingu 47,26047, -0,07524 bez znaku minus [-]

Potem byłem czujny, pilnowałem "minusika" przy wpisywaniu.

Od kilku lat mam drugą nawigację GARMIN NUVI 1350 ponieważ bateria "nie pada"

używałem jej w mieście podczas zwiedzania Paryża Majówka 2012r. < zerknij

Reasumując nic tylko GARMIN.

Pozdrawiam,

PS

Z map papierowych nie korzystam od chwili dostępu do GPS.

Dawniej jeżdziłem z rozłożonym atlasem na kolanach.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ponieważ temat wątku jest zamulany, przypominam.

Jaka Nawigacja najlepsza jadac z cepką?

 

Znalazłem 2 konkretne odpowiedi.

marmur napisał:

Napisano 24 listopad 2011 - 21:43  post #58
Każda pliszka swój ogonek chwali.
Ja mam wiekowego już Garmina NUVI 205 oraz garminowskie mapy.

I ręczę głową, że przy podróży do Albanii czy na Bałkany niczego lepszego nie znajdziecie. < zgadzam się

 

marmur napisał:

Napisano 22 grudzień 2011 - 14:34   post #95
Wystarczy w Garminie zmienić sposób wyświetlania danych i wszystko powinno się zgadzać. < zgadzam się

 

Mój GARMIN NUVI 205 jest stareńki ale jest SUPER zawsze pokazuje drogę bezbłędnie.

Podłączony chodzi jak zegarek, wada bardzo słaba bateria szybko "pada" po odłączeniu zasilania z auta.

Raz miałem problem na terenie Francji w Dolinie Loary po przekroczeniu południka zerowego.

Wpisałm współrzędne parkingu 47,26047, -0,07524 bez znaku minus [-]

Potem byłem czujny, pilnowałem "minusika" przy wpisywaniu.

Od kilku lat ma drugą nawigację GARMIN NUVI 1350 ponieważ bateria "nie pada"

używałem jej w mieście podczas zwiedzania Paryża Majówka 2012r. < zerknij

Pozdrawiam,

PS

Z map papierowych nie korzystam od chwili dostępudo GPS.

Dawniej jeżdziłem z rozłożonym atlasem na kolanach.

 

Nawigacja to nie tylko urządzenie, ale także oprogramowanie. Są urządzenia bardziej uniwersalne niż dedykowany GPS i można wgrać na nie różne programy, więc wydaje mi się, że temat nie jest zamulany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatku nie mam szkoda mi 80E czekam na promocję. Z tego co wyczytałem dobiera drogi tak żeby nie było niespodzianek z wysokością, długością itd ... Przydatna sprawa tylko czemu 80e jeżeli mapy wyrwałem w świątacznej promocji za 40e jeżdże z nimi rok i są super. Cały czas są rozwijane, dodawane nowe funkcje i aktualizowane. Firmuje to Garmin. Nawiguję na iPhonie i iPadzie polecam w 100%

 

Zdecydowanie plecam wykorzystać do nawigowania smartfony, fajną sprawą jest podawanie pogody jaka czeka mnie po drodze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.