Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

A Garmin ma i Zimową i Wiosenną i Letnią i Zimową w Lubaniu.

Tom Tom ich nie ma.

Ale jak widać da się to zaktualizować, niekoniecznie z pomocą UM.

Dla mnie Garmin jest the Best.

W takim razie jutro wysyłam mail'a z ;) pokłonami dla AM .

Dzięki za informacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Garmin ma i Zimową i Wiosenną i Letnią i Zimową w Lubaniu.

Tom Tom ich nie ma.

Ale jak widać da się to zaktualizować, niekoniecznie z pomocą UM.

Dla mnie Garmin jest the Best.

Witam ! 

Czy możesz zrobić fotkę lub zeskanować mapkę Garmin'owską?

Ja pokusiłem się o 3 wersje .

Zrzut z targeo (dzisiejszy) , fotkę planu miasta z roku 2010 oraz fotkę AM (aktualna wersja).

Hmmm ... , kto tu nawala ? Bo wygląda na to , że na planie miasta te ulice są ... a na targeo i AM już tylko dwie .

Plan miasta oparty jest o materiały Archiwum UM .

 

Miałem pisać mail'a do AM ale gorący przedświąteczny okres odsunął to na dalszy plan . Zanim jednak coś do nich napiszę w sprawie aktualizacji to chciałbym poznać jeszcze wersję z Garmina .

post-1836-0-62907800-1388250230_thumb.png

post-1836-0-30939400-1388250243_thumb.png

post-1836-0-64268400-1388250255_thumb.png

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na poniższych zdjęciach Navigon i Garmin wdrożyły już ulice , którymi jeszcze się nie dojedzie autem . Za to skupili się dośc mocno na ... drogach ogrodów działkowych . Teren zielony (po prawej stronie).

Natomiast przedłużenie ulicy Klasztornej (zaznaczone na czerwono) choć jest to nie istnieje .

Trzeba zatem brać poprawkę na wszystkie nawigacje .

Jednak AM wraz z Targeo najbardziej zbliżone do istniejącej ulicy dojazdowej prowadzącej do tzw. 4 pór roku.

post-1836-0-28277600-1388257467_thumb.png

post-1836-0-51518100-1388257506_thumb.png

post-1836-0-45576900-1388257531_thumb.png

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Piotrku .

Tak jak pisałem , trzeba brać poprawkę na wszelkie nawigacje .

Każdy będzie miał tą swoją ulubioną , mniej lub bardziej dokładną .

 

Poniżej przykład . Raz jest tak a innym razem inaczej .

Ale generalnie Lubań to taka wielka aglomeracja , że pomachasz mi z ul. Wrocławskiej i zobacze Cię z Kolejowej :lol:

post-1836-0-12146100-1388258573_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jutro wyślę mail'a w którym wyślę wszelkie dane do poprawek .

Wiem , że takie informacje wdrażają w AM ponieważ jakiś czas temu już tak robiłem .

Pozdrawiam wszystkich .

Miłego wieczoru . :ok:

 

PS - Dziękuję za wymianę informacji .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jak pokazuje iGO Primo:

- mapa Navteq z kwietnia:

image_50.jpg

- mapa TomTom sprzed miesiąca:

image_52.jpg

 

 

Ciekawostka: iGO Primo potrafi włączać ważniejsze drogi oddane do użytku zdalnie/on-line- jeśli prawidłowo ustawiony jest dostęp do serwera.

Oczywiście jeśli były naniesione na mapy w czasie ich tworzenia, a nie były jeszcze oddane do ruchu.

Przykład: S3 na północ od Międzyrzecza, na mapie ją widać choć nawigacja nie poprowadzi nią co oczywiste- bo nie jest ukończona, lecz po oddaniu do ruchu zdalnie ją otworzą.

Funkcja działa z mapami Navteq`a.

image_53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekałem do jutra .

Wysłałem informację do zespołu AM .

 

Oto fragment informacji jaką otrzymałem na mail'a -

"zgłoszona w kategorii "punkt adresowy" została przyjęta do systemu i otrzymała identyfikator 47642.
Dziękujemy za zgłoszenie uwagi!"

 

A tu w ramach rozpędu :) -

"zgłoszona w kategorii "blokada odcinka ulicy" została przyjęta do systemu i otrzymała identyfikator 47643.
Dziękujemy za zgłoszenie uwagi!"

 

Teraz pozostaje czekać na efekty .

Jak widać wiele zależy od nas samych .

 

Jeszcze raz pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego coś dobrego .......... ja używam garmina z prostego powodu: wczasach gdy kupowałem pierwszą nawigację to cywilną wersję za "wtedy rozsądne pieniądze" (z dzisiejszej perspektywy kompletnie nierozsądne) miał tylko Garmin (chciałem od polskiego dystrybutora z polską gwarancją i fakturą). No a skoro "przeszedłem" chyba 6 czy 7 (od legendarnego "żółtka" do aktualnie używanego też już leciwego nuvi i czasami 76csx ) urządzeń garmina to już mi tak zostało :-)

 

Na dzień dzisiejszy nawigacje w stosunku do tego co było 10-15 lat temu są tanie jak barszcz a i mapy wraz z aktualizacjami potaniały do rozsądnych granic (nie opłaca się używać kradzionych bo zbyt wiele z tym zachodu i dziś są częste aktualizacje) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego coś dobrego ..........

 

.......... Na dzień dzisiejszy nawigacje w stosunku do tego co było 10-15 lat temu są tanie jak barszcz a i mapy wraz z aktualizacjami potaniały do rozsądnych granic (nie opłaca się używać kradzionych bo zbyt wiele z tym zachodu i dziś są częste aktualizacje)

O to właśnie chodzi . Każdy używa tego co mu najbardziej pasuje .

W moim przypadku było tak , że dostałem oryginalną wersję AM na Europę w ramach czterdziechy .

Kilkukrotnie już sobie przedłużałem licencję na kolejny rok bo zwyczajnie jestem z tego produktu zadowolony .

Kto wie ? Może w innym przypadku używałbym dziś Garmina czy może jeszcze czegoś innego .

Póki co cieszę się z tego co mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem nawigację Garmina, dedykowaną specjalnie dla kamperów - http://www.morele.net/nawigacja-gps-garmin-camper-760lmt-d-010-01168-01-616382/ Być może ma również funkcje dla przyczepek? Tylko cena dość zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.