Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Na smartfona rozważ jeszcze google map, działa fajnie mapa zawsze świeża, nawet jak stracisz przez jakiś czasz kontakt z siecią trasa jest zbuforowana do końca. Za darmo wbudowana w system i pobiera bardzo niewiele z pakietu danych. Żona ma w abonamencie 250 mega nigdy jej nie zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobom o mocnych nerwach polecam nawigację GoClever , jeszcze daleko za Jankami, kazała mi jechać przez pola na Girerkówkę, zamiast kontynuować jazdę S7 w kierunku Zakopanego.

Miałem zamiast 7, jechać do Katowic i autostradą do Krakowa – taka była w tym napalona i konsekwentna przez jakieś 20 km, że musiałem zaprogramować Radom, by to durne bydle załapało kierunek.

Durniejszej nawigacji nie miałem i jedynym sposobem na jej oszukanie, jest ustawianie trasy co 50 km w żądanym kierunku – jest wtedy szansa, że nie wybierze „swojej lepszej”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, no i aktualizuje się na bieżąco, ale ma chyba mało info POI

Powinna mieć wszystko co ludzie dopiszą do 'miejsc google'. Najlepiej wyszukać w przeglądarce internetowej smartfona miejce do którego jedziemy, przełączyć zakładkę na 'mapa' pojawi się guzik z wskazówkami dojazdu i wuznaczeniem drogi. Właśnie sprawdziłem wpisałem Imię Nazwisko żony i miasto i pokazał mi jak wrócić do domu po pracy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mapa papierowa lub atlas samochodowy to podstawa w aucie. :]

Przy tej częstotliwości otwierania nowych odcinków chyba dwa razy do roku trzeba kupować ?! Ja nie mam już z 10 lat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale minus mojego jeżdżenia z nawigacjami jest taki, że straciłem zdolność czytania znaków, orientacji w terenie :( 10 lat tego procederu robi swoje. No i ta panika jak pada bateria smartfona a nie ma łądowarki w samochodzie :) na szczęście zawsze kilka telefonów jest w samochodzie jak jedziemy na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zgadza. Navi dzisiaj to wygoda, w końcu idziemy z postępem :bzik:

 

A niektórzy z tym postępem wjeżdżają do jeziora  :]   :]   :] 

Ale minus mojego jeżdżenia z nawigacjami jest taki, że straciłem zdolność czytania znaków, orientacji w terenie :( 10 lat tego procederu robi swoje. No i ta panika jak pada bateria smartfona a nie ma łądowarki w samochodzie :) na szczęście zawsze kilka telefonów jest w samochodzie jak jedziemy na wakacje.

Za 100 lat to nikt nawet nie będzie wiedział co to jest zwykła mapa. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona śpi, córki śpią to przynajmnij navi do mnie gada i mówi ile do celu ;) taki sposób na samotność !

Tom za 5 lat a nie 100 ja już zamiast zawołać córkę na obiad robię to ze smartfona bo nie dokrzyczę się jak siedzi w słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak któregoś pięknego dnia cała ta elektronika (tel, smartfony, navi, kompy, net, kasy fiskalne, bankomaty itp) się "wysypie" to będzie koniec :( 

A kiedyś dało się żyć bez tego, w szkole był szok jak ktoś przyszedł z zegarkiem elektronicznym :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na studiach miałem kalkulator "Texas Instruments" to byłem gościu, inni mieli z wyświetlaczmi LAMPOWYMI - fluoroscencyjne. Szkoda,że go już nie mam, jak bym pokazał go np swojej wnuczce, to by chyba powiedziała, że "cegłami się nie bawi" :] Ten Texsas zasilany był chyba o ile dobrze pamiętam CZTEREMA paluszkami. Sorka za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.