Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Powstała wersja iGO Primo pokazująca wysokościowy profil trasy:

 

4.png

 

Trzeba oczywiście umieścić plik ukształtowania terenu .dim w odpowiednim katalogu.

 

I nie wiem czy było: iGO posiada możliwość skonfigurowania routingu z przyczepką:

 

image_54.jpg   image_56.jpg    image_55.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brać pod uwagę datę nadania mojego zgłoszenia (okres świąteczno-sylwestrowy) to uważam , że zadziałali dość szybko .

 

-----------------------

dziękujemy za zgłoszenie (z 2013-12-28 23:08) uwagi do mapy Targeo (w kategorii: blokada odcinka ulicy) o treści:

"Witam ponownie . Zaznaczony na żółto fragment w załączniku domyślnie kieruje użytkowników tym nieczynnym fragmentem z ulicy Łużyckiej na ulicę Kopernika . Ten fragment drogi jest nieczynny . Pozdrawiam . "

Twoja uwaga została uwzględniona. W ciągu kilkunastu minut wprowadzone zmiany będą widoczne:

  • przy wyznaczaniu trasy w Automapie oraz na Targeo.pl
  • w warstwie Traffic Mapy Targeo
  • w warstwie podstawowej Mapy Targeo
  • oraz na zdjęciach lotniczych i wydrukach Mapy Targeo

Aktualną sytuację w zmienionej okolicy (51.11994°N, 15.28184°E) można sprawdzić tu: http://mapa.targeo.pl/Uwaga_47643,19,15.28184,51.11994?traffic

W przypadku występowania błędów na mapie mimo uwzględnienia powyższej uwagi, prosimy o zgłoszenie tego odpowiadając na niniejszy email.

----------------------------------------------

 

Muszę pochwalić zespół AM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybsze jednak poprawki są na mapach OpenStreetMap.

Jeśli widzi się błąd: wchodzi się na stronę map i się poprawia  :]

Po kilku godzianach (przy online widoczne od razu) na serwerze są naniesione poprawki i można zainstalować w nawigacji.

Garmin zaczyna je preinstalować na swoich nawigacjach.

 

Szkoda tylko, że programy nawigacyjne z nich korzystające pozostawiają jeszcze wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nie używam, ale mam kolegę, co miał Tom Toma i przesiadł się na Automapę. Twierdzi, że porównanie wyszło jak dzień do nocy na korzyść Automapy. W urządzeniu ma wgrane obie nawigacje i korzysta tylko z AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............czy w ogóle używacie jakiś bezpłatnych?

Na zachodzie często korzystam z darmowych map OpenStreetMap (na OsmAnd)- uważam że w bardzo wielu miejscach nie ma lepszych map.

Ale OsmAnd nie nadaje się niestety jeszcze jako pełnosprawna nawigacja- używam go tylko jako przeglądarki owych map.

 

Spotkałem się z opiniami, że Mapfactor Navigator FREE z mapami OSM nie są złe.

 

Co do automapy- to moje zdanie jest takie: poza granicami PL powinni tego zakazać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gdybym kierował się jej wskazówkami a nie mózgiem-to albo bym nie pisał dzisiaj, lub wiele by mnie to kosztowało.
Małżonka jako większy nerwus stwierdziła, że już nie włączy żadnej nawigacji po doświadczeniach z nią :)
A jako że zainstalowałem do jazdy na zachód i tylko tam próbowałem- tylko o zachodzie piszę, nie chce mi się próbować w PL :)
We Włoszech po zjeździe z autostrady to już makabra była.

Wiem że kontrowersyjna to opinia i wielu może się z nią nie zgodzić- ale może ja na takie drogi trafiłem?

 


A żeby było na temat wątku- takich bajerów dla kamperowca chyba nie ma żadna inna navi:

 

http://mobilenavigation.mybecker.com/pl/produkty/becker-transit/detail/product/BECKER-TRANSIT-70-LMU/action/detail/controller/Product/

 

Czy da radę podjechać pod górkę też pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Spotkałem się z opiniami, że Mapfactor Navigator FREE z mapami OSM nie są złe.

...

ja używam sobie MapFactor Navigatora na Androida za granicą (po Polsce Yanosik),

ważny jest fakt, że w Nawigacja działa na telefonie, więc mamy tylko jedno urządzenie do noszenia/pilnowania/ładowania,

mapy OSM są bezpłatne więc można korzystać, zwłaszcza za granicą, bez dodatkowych kosztów,

dużym plusem jest też bardzo prosta, intuicyjna obsługa i duża baza punktów POI

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sprawdzam MapFactora, i muszę powiedzieć że coraz bardziej mi się podoba.

Co prawda jest trochę minimalistyczny graficznie- ale mi się już bajery przejadły i nie przeszkadza mi to.

Myślę o planowaniu wszystkiego na laptopie (a jaka to wygoda nie muszę pisać)- a potem przeniesienie tras na na navi w komórce.

Bo są instalki na komputer, można poplanować i na sucho się przejechać w trybie symulacji :)

 

A jak nie ma dróg to sobie na OSM sam dorobię :)

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jednak preferuje tomtoma mam ta wersje dla kamperow kempingow dostawczych itp, jednym dotknieciem ekranu i mam odczepiona przyczepke, dostep do internetu by cos wyszukac ( jakies miejsce restauracje itp) korzysta z wyszukiwarki google wiec mozna rozne rzeczy wyszukac jak sie pokombinuje jak narazie nie zawodna ale nie najtansza funkcje live itp trzeba oplacac, automapa hmm w polsce rewelacja w uk bezuzyteczna no moze nie do konca ale mozna sie z nia zgubic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat śmigam z MapaMap navi to "Lark" zestaw/solo nie ma problemu, mam zarejestrowaną i co roku (w grudniu jest promocja za 35 zł) aktualizuję przez neta. Sporo się w ostatnich latach zmienia na drogach i trafi się że navi zasuwa po polach. Nie twierdzę że jest najlepsza, ale za cenę niewiele ponad 200 stówki jest naprawdę przyzwoita. Nie mniej atlas jest w bagażniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat śmigam z MapaMap navi to "Lark" zestaw/solo nie ma problemu, mam zarejestrowaną i co roku (w grudniu jest promocja za 35 zł) aktualizuję przez neta. Sporo się w ostatnich latach zmienia na drogach i trafi się że navi zasuwa po polach. Nie twierdzę że jest najlepsza, ale za cenę niewiele ponad 200 stówki jest naprawdę przyzwoita. Nie mniej atlas jest w bagażniku :D

Cena 229zł dotyczy wersji AM na Polskę podczas rozpoczęcia użytkowania . Na Europę 429zł na cały rok.

W momencie przedłużenia licencji na kolejny rok , tzw. subskrypcja , na Polskę 79zł , na EU 149zł z możliwością uaktualniania min. 5-6 razy w roku (w zależności od zmian na drogach).

Nie wiem skąd Ci (mircol) wzięło się te 200zł . Chyba , że przedłużasz na 2 lata. (???)

 

Poniżej masz cennik z poszczególnymi produktami (zakładka bestsellery)

http://www.gps.paragraf.pl/pl/p/SUBSKRYPCJA-AUTOMAPA-EU/136

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Ci (mircol) wzięło się te 200zł . Chyba , że przedłużasz na 2 lata. (???)

 

Poniżej masz cennik z poszczególnymi produktami (zakładka bestsellery)

http://www.gps.paragraf.pl/pl/p/SUBSKRYPCJA-AUTOMAPA-EU/136

Ano stąd, że ja pisałem o MapaMap a nie o AM a 200 z haczykiem iż napisałem "od kilku lat" czyli kupiona w moim przypadku 3,5 roku temu. Aktualizacja na Polskę jak już napisałem wcześniej raz w roku 35,-

Na Europę (fragment ze strony ) http://www.mapamap.pl/europa

"

Mapy 45 krajów Europy oferowane na karcie pamięci 4 GB. MapaMap Europa to perfekcyjna nawigacja "od drzwi do drzwi" z komunikatami głosowymi i wszystkimi niezbędnymi informacjami przydatnymi w nawigacji samochodowej.

 

Cena promocyjna 149 zł

Dodatkowo na telefon aplikacja za free na 7 dni a następnie 9zł na 30 dni

Polska_android_9zl.jpg

Nawigacja z licencją 30 dni dla telefonów z systemem Android.

...

9,00 PLN
 

Oraz:

Euro_Andro_30_DNI.jpg

Nawigacja GPS z mapami 45 krajów Europy dla systemu Android

 ...

39,00 PLN
Niestety urlop/wyjazd to tylko 14 dni, więc w zupełności wystarczy ;)
Więcej info zapraszam na stronę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.