Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2008 roku mam nawigację Becker. Samo urządzenie jest bardzo dobrej jakosci i elegancko wygląda. Super prosta obsługa. Mapa to Navteq z 40 krajami. Jestem bardzo zadowolony choć nie da sie ukryć że mapa troche sie zestarzała. Co poradzicie... Tą mam na karcie zewnętrznej. Chciałbym dla św. spokoju coś legalnego. Od czego zacząć bo jak wszedłem kiedyś do sklepu z navi to naciąganie czuć było przez skórę... "Kup pan najlepiej wszystko nowe a stare urządznie sprzedaj na allegro"

Jak na tamte czasy Becker był tez dobrą nawigacją tylko cholernie drogą w zakupie. Ja pozostaje przy Tom Tomie.

Mapę sobie wgrasz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie, gdyż spędzam sporo kilometrów na podróżach po kraju, nie koniecznie zawsze z przyczepką.

Bardzo długo uważałem Auto Mapę za ideał nawigacji. Bo ma bardzo szczegółową mapę, mogę wpisać dokładny adres (miasto, ulica, numer domu) i mnie tam zaprowadzi. Ale powiem Wam, że jestem pod bardzo silnym wrażeniem Navi Experta. Ja Navi Experta dostałem na miesiąc gratis od sieci Play (później to kosztuje jakieś 15zł na miesiąc na smartphonie), ale postrzegam ten system nawigacji jako zupełnie wyższy poziom abstrakcji niż zwykła Automapa. O co chodzi. Ten system działa on-line. Zaraz Wam opowiem szczegóły.

Mieszkam w Zielonej Górze. Ode mnie, jedyna słuszna droga nad morze, to jest DK numer 3, czasami S3. Przez Gorzów, Szczecin, Dobiegniew, trasa wszystkim znana, wszyscy tamtędy jeżdżą z moich stron nad morze. Jednakże w sezonie, zwłaszcza w weekend, na tej drodze powstają trzy kilkunasto lub kilkudziesięcio kilometrowe korki. W Gorzowie, Szczecinie, Goleniowie. Na skutek tego standardowa podróż nad morze w czasie pi razy oko 5 godzin może się przeciągnąć nawet do 10, albo więcej godzin.

A Navi Expert to jest taka cwana sprawa, że to pracuje online (w smartphonie). Co 10 minut pobiera przez internet aktualne dane o utrudnieniach/korkach na drodze i prowadzi drogami omijając korki. Jest to na tyle skuteczne, że w godzinach największego oblężenia dróg i największych korków na wspomnianej drodze S-3 , nawigacja wielokrotnie odpowiednio wcześniej kazała mi zjechać z głównej drogi przed korkiem, jechać bokami, i wrócić na główną drogę za korkiem. To jest ogólnie wyższość rozwiązań on-line, owszem, wiążą się z tym spore uwarunkowania, bo trzeba mieć na bieżąco dostęp do internetu, żeby te cenne dane o sytuacji na drodze pobrać. Ale, tak jak wspomniałem, jestem pod silnym wrażeniem skuteczności takiego rozwiązania.

No i do Auto Mapy chyba już nie wrócę.

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy Googla czy Waze też to mają (bez dynamicznego reagowania na korek) ale ta wiedza jest bezcenna pozwala fojechać do pracy na czas (przed wyjazdem wiem gdzie sie korkuje). Wbrew pozorom internet w smartfonie na potrzeby nawigacji potrzebuje niewiele danych. Przy braku zasiegu internetu nawiguje alej dzięki temu, że trasę ma zbugorowaną. Za granicę warto mieć jakiś program offline dopuki nie zniosą dodatkowych oplat za internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie Europy działa system antykorkowy w normalnych nawigacjach. Nazywa się chyba TMC. Raz rozwarłem szeroko paje jak w Austrii moja navi przejeła kontrolę nad pojazdem, gdyż jak się później okazało z przodu był wypadek... W PL nic nie działa nawet asystent pasa ruchu (na moim urządzeniu oczywiście), nie wspominajac już o ograniczenich prędkosc, które mi się wyswietlają już na Słowacji. Coś mi się wydaje, że mój Becker to navi stworzone przez Niemców dla Niemców... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wystarczy Ci dobry smartfon. Masz info o pogodzie na trasie i korkach. Moja nawigacja wylądowała w piwnicy. Kupiłem Navigona do telefonu (garmin), korzystam z googlemap. Można kupić Automapę na miesiąc jak ktoś lubi.

Nie przepadam za telefonami tego typu. Miałem okazję testować taki sprzęt i mają więcej wad niż zalet. Ale co kto lubi oczywiście ;) Wracając do tematu nawigacji, niestety sprzedawca usunął ogłoszenie... Znalazłem znacznie tańszą opcję, ale wolę się upewnić, że to nie idzie w parze z jakąś słabą jakością http://alegratka.pl/ogloszenie/gps-nawigacja-alga-prima-an5050-hd-bt-21842653.html?h=1ad218fe94946f97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się strasznie napaliłam przed wyjazdem na urlop, żeby kupić to :

 

http://www.gps24.de/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&artnum=901985&source=froogle&ls=de

 

 

no ale cena niestety ....DUŻO za duża. Fajna, oglądałam ją w Media Markt. Podaje się wymiary przyczepy i samochodu i prowadzi ładnie tam gdzie szeroko. 

Miły pan podpowiedział mi, że można kupić mawigację z opją dla ciężarówek cena około 150 euro.

Cóż. pojechaliśmy ze starym Tom Tomem i wspomagaliśmy się naszymi nawigacjami z telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to u Was jest, ale moja nawigacja w niestarym smartfonie, jakim jest Lumia 800, działa tak źle, że gorzej być nie może. Nie jest w stanie doprowadzić nawet do małych miasteczek, nie mówiąc już o głównych ulicach. Zawiesza się, albo po drodze nie widzi w ogóle głównych skrzyżowań czy bardzo dużych wsi. Ogólnie uważam, że nawigacja w smartfonie to bezużyteczny badziew. Dlatego wczoraj poszedłem i kupiłem drugiego Garmina (pierwszy kilka tygodni temu roztrzaskał się na wyprawie rowerowej w górach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec generalizujesz ! Kup iPhona to zobaczysz, że smartfon to potężne narzędzie.

Chciałem wczoraj napisć to samo, bałem się jednak że rozpocznie się dyskusja typu wyższości świąt Wielkanocnych nad Bożego Narodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... potwierdzam może być dobry smartfon z androidem - też działa fajnie. Ajfon dla tych co nie lubią dłubać i cenią wygodę związaną z fantastycznym i stabilnym oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.