Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystałem i AM i z Garmina. Wybór padł na AM chyba z przyzwyczajenia.

Zostało na AM i ogólnie jestem zadowolony, ale ostatnio ściągnąłem aktualne mapy ze stycznia tego roku... żeby zrobić test dróg które miały być oddane do użytku w 12.2011 i się okazało że na mapie z 1.2012 tamte drogi są nadal niedostępne a przy nich data 12.2011. Wynika z tego że AM pominęła te drogi albo przynajmniej ich część oraz ani nie poprawili daty kiedy będzie dana droga dostępna ani nie zrobili jej aktywnej. Ciekawi mnie w ilu miejscach kraju jest taki bubel, no ale chyba należy spodziewać się więcej problemów z nawigacjami w najbliższym czasie gdyż coraz więcej odcinków dróg będzie oddawanych przed EURO2012.

To tylko potwierdza fakt, że nie wolno ślepo wierzyć w navi, a można jedynie się nią sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze moja nawigacja padla... tez musze kupic cos - nie pamietam jak to bylo w mojej ale czy we wszystkich wersjach automapy itp da sie ustawic opcje pojazdu? /masa, szerokosc/

 

 

dotychczas ustawialem sobie opcje pojazd 12T i szerokosc 2,5 metra i dotychczasowa nawigacja prowadzila mnie extra - z kilkoma wyjatkami :) bo byl blad w mapie

 

 

 

nie pamietam jaka mialem wersje automapy gdyz byla nieco "modyfikowana" - pl mialem w kilku wersjach w pamieci urzadzenia a Europe mialem na karcie SD - calosc odpalalo sie jednoczesnie i mozna bylo wyznaczyc trase np z PL do CRO bez koniecznosci przelaczania map/wersji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze moja nawigacja padla... tez musze kupic cos - nie pamietam jak to bylo w mojej ale czy we wszystkich wersjach automapy itp da sie ustawic opcje pojazdu? /masa, szerokosc/

dotychczas ustawialem sobie opcje pojazd 12T i szerokosc 2,5 metra i dotychczasowa nawigacja prowadzila mnie extra - z kilkoma wyjatkami :) bo byl blad w mapie

nie pamietam jaka mialem wersje automapy gdyz byla nieco "modyfikowana" - pl mialem w kilku wersjach w pamieci urzadzenia a Europe mialem na karcie SD - calosc odpalalo sie jednoczesnie i mozna bylo wyznaczyc trase np z PL do CRO bez koniecznosci przelaczania map/wersji ,,,

 

Można ustawiać we wszystkich wersjach Automapy, ale począwszy od wersji 5.5 do najnowszej.

:skromny:"Od wersji 5.5 zostały dodane niezbędne dane na terenie Polski do wyznaczenia tras dla pojazdów ciężarowych zawierające m.in. ponad 23 tysiące znaków ograniczenia tonażu, ponad 1200 znaków określających wysokość wiaduktu, ponad 2200 wiaduktów, których wysokość została zmierzona dalmierzem laserowym na potrzeby przejazdów nienormatywnych oraz dane dotyczące dopuszczalnego nacisku na oś pojazdu dla wszystkich dróg krajowych i wojewódzkich zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu":skromny:

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słyszałem opinie, że mapy Garmina są lepsze od AM, ale to też chyba kwestia przyzwyczajenia. Ja teraz będę chciał kupić Garmina jak już mi się skończy abonament na AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Automapa ma możliwośc ustawienia gabarytu, jednak inne sysytemy mają równiez możliwość wprowadzenia przyczepy.Moim zdaniem na polskę najlepsza będzie Automapa , sprawdza się również w europie ale tam jak dla mnie dyskfalifikuje ją brak TMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z garmina (jak kupowałem pierwsza nawigację to był w zasadzie tylko garmin i magelan - na magelana nie było map europy/polski więc wybór był prosty). mapy na garmina są niezłe ale niewspółmiernie droższe od map na inne nawigacje (no chyba że ktoś używa map "modyfikowanych" ale to już preferencje osobiste) Mi nie szczególnie wypada ze względu na 'wolny zawód" .... łatwo ze mnie zrobić przestępce bo mam do stracenia licencję :-) więc map "modyfikowanych" nie używam. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie licencjonowanego oprogramowania jest normalnym zachowaniem w cywilizowanym kraju. Nie wstydź się!!! To nie kwestia wypada czy nie wypada- to kwestia uczciwości.

IMHO wstydzić powinni się Ci, którzy używają pirackich wersji.

Chciałbym wreszcie żyć w kraju w którym patriotyzm = uczciwość, a nie = protesty z pochodniami...

Edytowane przez pkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne ceny powinny zachęcać do kupowania oryginalnych.Jednak kilka lat wstecz zakup sprzętu z mapami był równowartością dwóch najńiższych płac , nie jest to usprawiedliwieniem ale jednak rynek zrobił swoje.

Nastepną sprawą to opsób dzialania , powinien być przynajmiej 7 dniowy okres testowy ponieważ dane kartograficzne,algorytmy itp. pozostawiają wiele do życzenia i są bardzo różne

w zalezności od producenta.Parktycznie to zakup kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne ceny powinny zachęcać do kupowania oryginalnych...

 

a z niektórymi telefonami z firmy na literę N.. to nawet za darmo!! można mieć całkiem porządne mapy - osobiście wielokrotnie korzystałem

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem w telefonie zainstalowanego naviexperta, który poprowadził mnie w tym roku nad morze idealnie, ale coś sie w pewnym momencie ostatnio skopało i w żaden sposób nie chce sie otworzyć i szukam teraz osobnej nawigacji.

 

Zainstaluj jeszcze raz i bedzie OK

Jeżeli chodzi o jazdę po Polsce to lepszej nawigacji od NaviExperta nie ma. Jeżdżę na okrągło po Polsce (taka praca) i be NE nie dałbym rady.

Na Europę to chyba Automapa... chociaż po Europie to z mapą na papierze też jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny news!

 

Ściągam i będę testował :)

 

Jacku, jak tam testy ?

Pytam z ciekawości. Sam pamiętam jak testowałem pierwszą wersję AM wiele lat temu. Wtedy nie było nawet całej Polski, tylko kilka większych miast i dodawało się je sukcesywnie, gdy powstawały opracowania. O urządzeniach nie wspominam, to też cała historia :-] .

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, jak tam testy ?

Pytam z ciekawości. Sam pamiętam jak testowałem pierwszą wersję AM wiele lat temu. Wtedy nie było nawet całej Polski, tylko kilka większych miast i dodawało się je sukcesywnie, gdy powstawały opracowania. O urządzeniach nie wspominam, to też cała historia :-] .

 

:hej:

 

Można trochę poczytać http://pdaclub.pl/fo...ta-do-pobrania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, jak tam testy ?

Pytam z ciekawości. Sam pamiętam jak testowałem pierwszą wersję AM wiele lat temu. Wtedy nie było nawet całej Polski, tylko kilka większych miast i dodawało się je sukcesywnie, gdy powstawały opracowania. O urządzeniach nie wspominam, to też cała historia :-] .

 

:hej:

 

Nie miałem okazji jechać nigdzie dalej. Wczoraj włączyłem z ciekawości jeżdżąc po WAW. Podoba mi się funkcja Traffic, z której do tej pory nie korzystałem (w palmtopie nie mam takiej możliwości). Interfejs AM na HTC nieco różni się od wersji Windowsowej, ale pewnie kwestia przyzwczajenia. Wydaję mi się, że wersja Beta nie ma wszystkich funkcji.

 

Automapę PL używam od 4 lat na palmtopie. Uważam, że jest ok. Zawsze mam najświeższą aktualizację. Wczoraj ściągnąłem najnowszą wersję (chyba 6,1 ?) Jutro zainstaluje.

 

Pzdr

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.