Skocz do zawartości

Wakacje 2012 Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Ufolz drogę S6 w Austrii mogę ci śmiało polecić. Ruch niż na A2 dużo mniejszy. Co prawda nie jechałem nią do Grazu, a jeszcze dalej - bo na autostradę wracałem dopiero w Klagenfurcie. Podjazdu takich jak na A2 na tym odcinku co nim jechałem nie było. Według mnie droga mniej monotonna niż A2 i nawierzchnia chyba w trochę lepszym stanie.

Jechałem dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszystko pięknie dorga przez Węgry też jest brana pod uwagę jak najbardziej (tankowanie w Bratysławie i przez Węgry przelatuje) potem winieta na Słowenii i na Istrie..

http://maps.google.pl/maps?saddr=E-75%2FE58&daddr=47.82108,17.19524+to:46.66132,16.50374+to:A1%2FE57&hl=pl&ll=46.656977,13.447266&spn=5.858968,11.634521&sll=47.515346,16.671753&sspn=1.441334,2.90863&geocode=Ff6x3wIdFh0IAQ%3BFRix2QId6GAGASmVQu2Fd3ZsRzHxDCukLMQAEw%3BFcj-xwIdvNP7AClzz34YFTNvRzGAoh3rKMQAEw%3BFT54xAId_pTuAA&mra=dpe&mrsp=1&sz=9&via=1,2&t=m&z=7

 

 

ale co z tymi tunelami w austrii bo jest ich jakieś 4-7szt czy one są dodatkowo płatne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz żaden tunel na autostradzie z Wiednia do Mariboru nie jest płatny. Zapłacisz za winietkę i jedziesz tam i z powrotem bardzo wygodnie. Na tej autostradzie nie ma jakichś specjalnych podjazdów. Tuneli jest więcej i także przez sam Wiedeń sporo kilometrów jedziesz w tunelach.

Najlepiej po przekroczeniu granicy austriackiej na stacji benzynowej lub w kiosku kup WINIETKE , przyklej na szybę i po problemie. Osiem euro zapewni Ci sprawną, komfortową i ładną drogę z wieloma miejscami na postój przez 10 dni.

Ja w Węgrzech jestem zakochany ,ale wybrałbym drogę przez AUSTRIĘ. Chyba ,że planujesz 2 lub 3 dni pobytu na basenach termalnych po drodze przez Węgry. Tylko ,że masz nie za wiele czasu i nie warto kombinować. Poza tym autostrada to także oszczędności na paliwie . Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę czytał na bieżąco wasze wpisy:). My wyjeżdżamy 16.06 powrót 29.06.Drogą też przez Węgry z krótkim postojem na basenach albo Balaton. Jedziemy w rejon Zadaru (+-100kg) Nie mamy jeszcze kempingu. Szukamy coś małego nie drogiego w rejonie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. miejsce rzeczywiście ciekawe na zdjęciach, także na pewno wezmę je pod uwagę :)

 

pozdrawiam

 

 

 

 

Hej

 

Jeżeli jedziesz pod koniec sierpnia, rozważ zakup karty ACSI (wpisz w google "acsicard"). W tym okresie i później można dużo z nią zaoszczędzić. W zeszłym roku byłem z nią w czerwcu na "wypasionym" campie z basenami w Chorwacji i płaciłem mniej niż 20 euro za dobę (plac, 2 osoby i dzieciak).

 

Pozdro

 

 

 

 

 

Hey hey.. zaczynam planować trasę i tak się zastanawiam nad zmianą starej monotonnej na jakąś inną..

Znalazłem alternatywną

http://maps.google.p...1&via=1&t=m&z=9

 

 

 

lecz chyba nie jechałem nigdy nią albo nie pamiętam dlatego nasuwają się mi pytania.

1. Jak wyglądają podjazdy czy bardziej pofałdowana i górzysta niż

http://maps.google.p...9&via=1&t=m&z=9

2. Czy tunele na trasie a jest ich sporo są płatne dodatkowo czy wliczone w cene winiety??

3. Jak wygląda sprawa uczęszczania (korki).

 

Hej

 

Co do "trasy alternatywnej". Warta jest zachodu ale pod warunkiem, że zatrzymasz się w Semmeringu i przejedziesz się pociągiem kilka stacji w kierunku Gloggnitz. Zapamiętasz na zawsze. jechałem przez przypadek, spałem na dziko przed stacją kolejową swiety.gif . Takich widoków, tuneli i kamiennych wiaduktów się nie zapomina. kolej jest pod patronatem Unesco. A przejazd ta trasą z przyczepą nie jest problemem.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę czytał na bieżąco wasze wpisy:). My wyjeżdżamy 16.06 powrót 29.06.Drogą też przez Węgry z krótkim postojem na basenach albo Balaton. Jedziemy w rejon Zadaru (+-100kg) Nie mamy jeszcze kempingu. Szukamy coś małego nie drogiego w rejonie.

 

Pozdrawiam!

 

http://www.autocamp-adria.de/Campingplatz.htm

gadaj z Denisem albo z jego drugą połową (Blondynka - uroda słowiańska):pub: cennik wisi ale idzie się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autocamp-...ampingplatz.htm

gadaj z Denisem albo z jego drugą połową (Blondynka - uroda słowiańska):pub: cennik wisi ale idzie się dogadać.

 

Byleś już tam na tym kempingu? Strasznie wąskie alejki.Ciekawe jak tam z miejscem z drugie strony. Ale kemping ciekawy.

 

 

http://zaton.hr/en/camping

 

BYŁEM ROK TEMU REWELACJA

 

Nie będę ukrywał że brałem go pod uwagę ale ceny...raczej odpada. Szukamy coś tańszego.

 

Dziękuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byleś już tam na tym kempingu? Strasznie wąskie alejki.Ciekawe jak tam z miejscem z drugie strony. Ale kemping ciekawy.

 

 

Byliśmy w zeszłym roku..

spokojnie kamper-wooz wjedzie i 230cm przyczepa (szerokości)

bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w zeszłym roku..

spokojnie kamper-wooz wjedzie i 230cm przyczepa (szerokości)

bez obaw.

 

Tam jest tylko tyle miejsca co na zdjęciu? Ponumerowane miejsca i ogrodzenie czy tam dalej jest jeszcze miejsce? Bo wiesz z 6 dzieci na kempingu to potrzeba trochę miejsca..;)

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

Jestem właśnie w Chorwacji na kempingu straśko w Novaliji na Pagu http://www.campingcroatiapag.com

Kemping bardzo ładny bardzo, toalety prysznice nowoczesne. Internet w cenie.

W tej chwili za wszystkie miejsca placi się tyle samo 129 kun (prąd miejsce woda,odpływ szarej wody)

Teraz mało ludzi w zasadzie sami słoweńcy.

 

Niestety, na dzień dobry Chorwaci trochę mnie wkurzyli, na każdej z dwóch bramek chcieli mnie policzyć o klasę wyżej 3 zamiast 2. oczywiście mój zestaw łapie sie na 2. Pojechałem na automatyczną bramkę i widzę 3 no to wciskam knefel i zaczynam opierdzielać obsługę ze źle odczytali klasę, ale bez żadnej dyskusji zmienili na 2.

Uznałem to za przypadek, ale na drugiej bramce dokładnie to samo. Koledzy sprawdzajcie co wam pokazuje bo widać, że to standardowa procedura.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz więcej szczegółów - ponieważ jak zawsze jeździłem to nie byłem w stanie zobaczyć w jakiej klasie się łapałem. :( i musiałem zawsze porównywać cene z kalkulatorem internetowym(wzięte ze sobą wydruki) gdzie to można zobaczyć w której klasie bedę liczony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni

 

 

Jedziemy na pierwsze dwa tygodnie lipca do Chorwacji lub ten kierunek. Rodzinnie (6-cio letni Kuba), z rowerami, dmuchanymi psami, grillem, hamakiem itp. piaskownica.gifJesteśmy z Bielska-Białej.

 

Są może chętni na przyłączenie się w celu towarzyskiego spożycia Ożujskapifo.gif i rakiji drink.gif(fuj jakie to niedobrespineyes.gif ale cóż począć. Człowiek nie wielbłąd i pic musi...swiety.gif)

oraz chłonięcia piękna wybrzeża Adriatyku?

 

Wyjazd w ostatni weekend czerwca. tn24camping.gif

 

Pozdrawiamy

Gosia&Kajtek&Kubuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

A mozesz więcej szczegółów - ponieważ jak zawsze jeździłem to nie byłem w stanie zobaczyć w jakiej klasie się łapałem. :( i musiałem zawsze porównywać cene z kalkulatorem internetowym(wzięte ze sobą wydruki) gdzie to można zobaczyć w której klasie bedę liczony??

 

L_ukasza próbowali do busów zakwalifikować i dlatego III klasa, chodzi o wysokość auta. Jeśli oczywiście to ten holownik co na zdjęciu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufolz jak płacisz w kasie automatycznej(kartą) masz przed sobą wyświetlacz na którym pokazuje Ci się klasa pojazdu oraz kwota do zapłaty, natomiast na bramce z obsługą masz wyświetlacz za budką koło szlabanu.

 

Zakwalifikowali mnie auto ponad 1.90m z przyczepą. moje auto załadowane nie ma nawet z bagażnikiem 180cm.

Większość z nas płaci a dopiero potem se zastanawia. Piszę aby zwrócić na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.