Jump to content

Wakacje 2012 Chorwacja

Recommended Posts

Ponieważ aktualny sezon dobiega powoli do końca a coraz więcej z nas zaczyna już powoli myśleć o przyszłorocznych wojażach myślę że możemy już zacząć dyskusję w nowym temacie żeby nie powstawał bałagan.

Jeszcze w temacie "Wakacje 2011 Chorwacja" napisałem tak:

Ja już na przyszły rok planuje 3 tygodnie na CRO z tym że chcemy zjechać na Peljesac i jechać przez 3 tygodnie aż do Puli zatrzymując się w ciekawszych miejscach na kilka dni. Terminowo zaplanowałem sobie to na czerwiec i tu mam tylko nadzieję że szef da mi 3 tygodnie urlopu :-)

Może ktoś z Was robił już podobną objazdówkę i jest w stanie podać kilka fajnych kempów na których można przystanąć na kilka dni i dobrze wypocząć.

PS prośba do adminów, w poprzednim wątku zaczęły już się pojawiać posty odnośnie wypadu na CRO w przyszłym roku może można by je tutaj przenieść.

Bartku pozwolisz że się podepniemy do Twojego tematu i nie będziemy nowego otwierać..

Bartku pozwolisz że się podepniemy do Twojego tematu i nie będziemy nowego otwierać..

No po to go założyłem :D

Po roku przerwy w wyjazdach do Chorwacji, w 2012roku w lipcu planuję również wyjazd z przyczepą do Chorwacji. Rozważam przejazd przez Czechy, Słowację,Węgry w okolice ZADARU lub SPLITU i po pobycie około 7-8 dni przejazd magistralą adriatycką na ISTRIĘ w okolice PULI I ROVINIA. Powrót przez Słowenię,Austrię i Czechy do domu. Przewidywany czas wyjazdu 14 do 18 dni. Wyjazd z domu 8 lub 9 lipca 2012r.Wyjazd z ISTRII 23-25. 07. 2012r.

Edited by Lucek26 (see edit history)

Terminy prawie się pokrywają z naszymi.. 13 lipca wylatujemy z Łodzi.. :) Kierunek Chorwacja ale Słowacja Węgry Chorwacja (jeżeli Dalmacja) Jeżeli Istria to z Węgier na Słowenia i istria.

Ufolz nam jest praktycznie wszystko jedno jaką trasą pojedziemy, jednak najwygodniej na ISTRIĘ to przez Czechy , Austrię , Słowenię . Do DALMACJI praktycznie także z Opola wygodniej tą samą trasą. Natomiast trasa przez moje :serce:Węgry to obowiązkowo po drodze przerwa na kąpiele w basenach termalnych.

Drugi raz wysłałem ten sam post podczas poprawiania i nie mogłem go usunąć.

Witam serdecznie czy moze mi ktoś wytłumaczyć czy te baseny należą do sieci SOLARIS i czy będąc na tym camipingu Solaris mamy wstęp gratis ?

jeśli to koło Szybenika -to muszę cię rozczarować są dodatkowo płatne -bezpłatnie można korzystać z takiego ze słona wodą z średnia zjeżdżalnią, ogólnie wstęp jest wolny na cały kompleks, jest kilka fajnych placów zabaw ale właśnie niektóre atrakcje są dodatkowo płane.

Bartek jedzie wcześniej to może obluka i puści info.. :) kusi mnie na ten Orebić. ale to dwa dni drogi... :)

Bartek jedzie wcześniej to może obluka i puści info.. :) kusi mnie na ten Orebić. ale to dwa dni drogi... :)

Szczerze mówiąc to na solarisa nie chce mi się pchać. Już w tym roku się nad nim zastanawiałem ale przeraża mnie kemping połączony z kompleksem hoteli. Boję się nieustannych imprez tam.

Co do Orebica no niestety są to dwa a może i nawet 3 dni jazdy ale my i tak zawsze zatrzymujemy się na Węgrzech na basenach i zapewne gdzieś zostaniemy po drodze na CRO, ale od tego są właśnie wakacje żeby się nie spieszyć. Pozatym mocno myślę nad przeprawą promową na Orebic z bodajże Ploce. :D

Jak tylko uda mi się po drodze gdzieś dorwać internet za free albo zdążę dojechać do domu przed Waszym wyjazdem to napewno puszczę info zdjęciowe odnośnie kempingów po drodze na których żeśmy się zatrzymywali.

Jak chcesz się przekimać po drodze (może nie koniecznie przy szosie ale miejscówka super) to polecam kemping Adria pomiędzy Biograd na more i SV Filip i Jakov - jest tam Denis który nas bardzo polubił i zapraszał na mini zlocik. :) zawsze się miejsce na jedną cepkę znajdzie na jeden lub dwa dni. (ma specjalne miejsce wydzielone na tymczasowe pobyty.

http://www.autocamp-adria.de/Campingplatz.htm

Jak chcesz się przekimać po drodze (może nie koniecznie przy szosie ale miejscówka super) to polecam kemping Adria pomiędzy Biograd na more i SV Filip i Jakov - jest tam Denis który nas bardzo polubił i zapraszał na mini zlocik. :) zawsze się miejsce na jedną cepkę znajdzie na jeden lub dwa dni. (ma specjalne miejsce wydzielone na tymczasowe pobyty.

http://www.autocamp-...ampingplatz.htm

Wielkie dzięki! Napewno zapiszę i zobaczymy jak będzie nam się jechać jak coś to zawitamy.

Szczerze mówiąc to na solarisa nie chce mi się pchać. Już w tym roku się nad nim zastanawiałem ale przeraża mnie kemping połączony z kompleksem hoteli. Boję się nieustannych imprez tam.

I słusznie. Byłem na tym kempingu i nie jest to cichy zakątek. Baseny są za darmo. Nie jestem pewien czy wszystkie, bo odrzucał mnie widok tłumów i nie sprawdziłem. Kemping nieźle wyposażony. Są słupki z wodą, prądem, kanalizacją i internetem. Sklep, bar. Dobre miejsce do zwiedzania Sibenika i parku Krka. A z minusów to: drogo, tłoczno. A jak ktoś lubi trochę ponurkowac to tu nie ma czego oglądać.

Polecam Primosten.

Byłem w tym roku na kampie Solaris dla mnie bajka ceny troszke wysokie ,co do basenów korzystałem z nich do woli bez żadnych opłat .Fajne jest zaplecze dla dzieci no i disco na statku na stałym lądzie dla mnie bajka .w przyszłym roku wybieram sie tam ponownie polecam

post-1592-0-72022100-1318359730_thumb.jpg