Skocz do zawartości

Wakacje 2012 Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Czech się nie obawiam jeśli chodzi o drogi, a zestaw mam >3,5t (o cholercia 86kg i viatoll mnie "chwyta"). Jeżdżę również przez Czechy na motocyklu i też nie narzekam na jakość podłoża. Generalnie koszt winiet też mnie nie przeraża jakoś i wolę zapłacić więcej ale mieć lepszą prędkość średnią z trasy i mniejsze średnie spalanie niż włóczyć się po jakiś "żółtych" drogach. Zresztą dzieciaki w kółko zadają jedno i to samo pytanie: "Za ile będziemy ...?" więc każde nadrobione 5 min jest na wagę moich nerwów klnie.gif.

Dzięki Miodzio 526.gif za radę dotyczącą campingu w Austrii - już zmieniłem plan podróży. Ten camping, który ja zaplanowałem jest sprawdzony, spaliśmy tam trzykrotnie ale wcale się do niego nie przywiązałem jakoś specjalnie. Chętnie też zwiedzę miasteczko, a dzieciaki zażyją kąpieli w basenach.

Co do drogi powrotnej w PL to faktycznie skorzystam z Twojej rady, nie wiedziałem o takim zaawansowaniu prac w tamtych rejonach, dzięki. Niestety google nie naniósł na swoich mapach zmian, o których piszesz więc na mapie mojej trasy jest trochę nieścisłości w tym rejonie ale ponieważ głupi nie jestem mlot.gif to ogarnę temat drive.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - dlatego napisałem Bartowi, że jak będzie wracał w sierpniu to może tak jechać.

Stan na dzień dzisiejszy jest taki, że po polskiej stronie brakuje odcinka od granicy w Chałupkach do Świerklan. Trasa wyznaczona jest objazdem przez Wodzisław Śląski i Gorzyczki. Do objechania około 25 km.

Otwarcie odcinka zaplanowana na lipiec 2012, ale jak jest naprawdę - tego nie wiem. Na oficjalnej stronie podają termin otwarcia na 27.07.2012.

Tak czy siak ja nawet na dzisiaj polecałbym jadącym przejazd przez Śląsk drogą S1, A1 do Świerklan, i autostradą do Brna i dalej przejazd przez Czechy, pomimo złego kawałka przed Brnem po betonowych płytach.

Przejazd z Siewierza do Bielska przez Katowice już jest dużo gorszą trasą (jest parę remontów np. Tychy i Pszczyna, niezliczona ilość świateł po drodze) i myślę, że na ten odcinek poświęci się dużo więcej czasu.

Ale każda sroczka swój ogonek chwali, ja dosyć często służbowo jeżdżę po tych trasach i na dzisiaj, jak również po doświadczeniach porajdowych, czyli z maja, mam takie a nie inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

My wjeżdżamy z Krakowa. Planujemy jechać na Rabka, Chyżne,Dolny Kubin,Bańska Bystrica ,Sahy....Obwodnica Budapesztu....pobliże Letenye postój. Może ktos doradzi jakaś alternatywną (inna lepszą) trasę bez górek:) Jade pierwszy raz z nową cepką i obawiam sie jakichś stromych podjazdów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie z serii, która droga lepsza/szybsza Warszawa - > Kraków:

1. Gierkówką (E67 + E75) do A4 i na Kraków

2. E77 przez Radom i Kielce

 

Zawsze na narty w polskie góry jeździłem wariantem nr 1 i był to bardziej optymalny wariant ale kilka lat minęło od tego czasu i może coś się pozmieniało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Makarska ale trochę dalej Zivogosce

www.hoteli-zivogosce.hr lub www.autocamp-boban.com

Plaże na 1 wąska ale zwirkowa ładna 2 też żwirkowa mała ale da radę

Jeżeli liczysz na baseny i place zabaw to raczej czym dalej na pd to takich bajerów brak

 

 

 

dzięki, nie musi być placów zabaw ani basenów, wolę spokój i żeby było bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie z serii, która droga lepsza/szybsza Warszawa - > Kraków:

1. Gierkówką (E67 + E75) do A4 i na Kraków

2. E77 przez Radom i Kielce

 

Zawsze na narty w polskie góry jeździłem wariantem nr 1 i był to bardziej optymalny wariant ale kilka lat minęło od tego czasu i może coś się pozmieniało?

 

Podłączę sie pod pytanie. Jaka trase z Warszawy polecacie do Ziliny? Trase mam wybrana przez Słowację. Ja też jak Bart zazwyczaj jeżdziłem Gierkówką w góry, ale podobno teraz masakra. Możliwe, że nocą przez Polskę będę jechał lub bardzo rano. Zestaw mniej niż 3,5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.