Skocz do zawartości

Wakacje 2012 Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie ;)

Jak już wcześniej pisałem na początku sierpnia wybieram się do chorwacji z przyczepą...

Myślałem nad okolicami między Rijeką a Opatiją, wybieram się ze znajomymi 22-27lat, szukamy jakiegoś miejsca rozrywkowego, żeby było tanie pole kempingowe w miare blisko morza i centrum, zaproponujcie coś, bo to mój początek karawaningu :)

Edytowane przez Bonias91 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dodac ze moze byc nawet od okolic Sawudriji po Rijeke interesuje mnie cała górna część Chorwacji, ponieważ nie mam aż tak daleko tam ok. 1200km z Bdg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dodatkowe 165km nie robią Ci różnicy to polecam okolice Puli (np. Medulin) i camping o tej samej nazwie - link do strony campingu. Nie jest drogi (honorują kartę CCI), wystarczająco dobrze wyposażony, na miejscu disco, wesołe miasteczko, 7min piechotą do centrum. Wokoło mnóstwo małych i urokliwych miejscowości, ścieżki rowerowe, do stolicy regionu (Pula) 10km. Urozmaicona linia brzegowa - można korzystać z przygotowanych plaż lub zaszyć się na jakimś odludziu. Dojazd bardzo łatwy bo autostrada do samej Puli. Jeśli chciałbyś pojeździć i pozwiedzać okoliczne miasteczka to idealne położenie jako bazy wypadowej zarówno na zachodnią jak i wschodnią (w kierunku Rijeki) linię brzegową. Listę campingów znajdziesz na cro.pl w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc, a którymi drogami radzicie najlepiej jechać? Podobno w Słoweni są drogie opłaty za drogi, więc jak najlepiej radzicie? I jakie koszty są za te drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat. Jutro wieczorem startuje do Chorwacji i właśnie biore pod uwage te dwa kampingi MEDULIN i KAZELA. Który z nich byście polecili ( jade z trójką dzieci 9, 7 i 1,5 roku ). Jak ktoś chętny możemy przygarnąć ( w więcej ekip zawsze fajniej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany rant.gif, wysil się troszkę, proszę.

Przecież masz wszystkie aktualne informacje podane na stronie głównej portalu http://www.karawaning.pl/, a dokładnie tu. Jeżeli 15euro za winietę to drogo to proponuję abyś nie jechał wcale (nie, nie, żartowałem, jedź bo Cro to piękny kraj) bo pamiętaj, że jeszcze winietę na Austię i Czechy potrzebujesz oraz w Chorwacji opłaty za autostrady (tu Ci policzyłem IThankYou.gif) i na dodatek to wszystko w obie strony spineyes.gif.

 

Najprostsza, najszybsza i najtańsza droga na Istrię w Twoim przypadku prowadzi przez Cieszyn - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Ljubljana - Koper - Pula. Zdecydowanie odradzam jechać "na raz" jeśli nie masz w aucie drugiego kierowcy, który przejedzie połowę trasy - męcząca jest to droga bo monotonna.

Jeszcze jakieś pytania? Służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są wysokie, tygodniowa winieta 15euro, miesięczna 30.

 

zanim zadałeś pytanie próbowałeś poszukać odpowiedzi na forum lub wszechwiedzącym google?

 

Rozumiem, że tak jest dla Ciebie łatwiej i prościej ale dla nas odpowiadania po raz 100 na pytania do których odpowiedzi można znaleźć w 3 sekundy jest dość irytujące

 

Proponowałbym Ci wpisać w google.pl sformułowanie: słowenia objazd. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam zaraz irytujące :-)

W każdym razie Bonias jak pojedziesz przez Słowenię na Istrię to miniesz większą część autostrady w CRO więc opłaty i tak Ci wyjdą na jedno. Jak pojedziesz przez Węgry to będziesz musiał płacić za odcinek SV.Helena - Zagrzeb i Później Zagrzeb - Rijeka, a tak zapłacisz winietę i wylatujesz już na Istrii. Już tam musisz tylko dobrze postudiować mapę żeby się na płatny tunel niedaleko Puli nie załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.