Skocz do zawartości

Wakacje 2012 Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

mam niestety tylko wakacje dostępne :(

w zeszym roku się wyjątkowo udało jechać w czerwcu, prędko się nie powtórzy

 

zastanawiam się tylko czy jechać zaraz po końcu roku szkolnego - w sumie pierwsze 2tyg lipca, czy może po 10sierpnia

termin późniejszy to cieplejsza woda, niestety w czerwcu nawet w grecji woda nie była taka ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie ja na wariata planuję ten czerwiec .. ale do końca nie wiem bo córka egzaminy do gimnazjum zdaje i szkołę muzyczną kończy .. może być tak, że po bożemu pojadę lipiec lub sierpień ... zeszły rok był wyjątkowy, znaczy wyjątkowo zimny ... oby nie powtórzyło się lato jakie było 2 lata temu wtedy było za ciepło ... czekaj to znaczy, że jak pojadę 7 czerwca do Chorwacji to woda będzie zimna ?! ... oj to chyba zmienię plany ... do Grecji już nie pojadę w to samo miejsce przeszkadza mi ta podróż, żeby tam było więcej ciekawych miejsc po drodze to bym sobie na 4 dni rozłożył ... teraz Grecja to tylko prom z Wenecji i biwakowanie na dziko w związku z wydaniem całej kasy na prom ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta woda to zalezy jak sie trafi, w zeszlym roku 14 czerwca w Pakostane woda miala 24 stopnie.

 

pewnie zależy od lata, średnio wygląda to tak

wykres_wody.gif

 

wychodzi że w lipcu woda jest o te 4' cieplejsza, a to sporo

wiadomo że w płytkiej osłoniętej zatoczce będzie zupa nawet w czerwcu :yes:

 

nie wiem jak w Cro, ale w Grecji jest jeszcze jedna kwestia - owoce i warzywa

cena w czerwcu leci na łeb, a i dostępność inna

np pomidory (hiszpańskie) na początku czerwca były po 1.5e, a pod koniec już poniżej 1e

pod koniec czerwca zaczęły się masowo pojawiać (sprzedawcy z przyczepkami na ulicy) - brzoskwinie czy morele :ok:

 

z drugiej strony poczętek czerwca to jeszcze kwitnące drzewa i krzewy, oraz piękna soczysta zieleń :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Konrad napisałeś każdy miesiąc ma swoje plusy i minusy. Ja akurat lubię jeździć w czerwcu bo jeszcze wtedy nie ma sezonu i nie jest tak nabite ludzi, a zimną wodę da się jakoś przeżyć :-). Przeważnie właśnie wybieramy miejsca gdzie można spotkać jakieś zatoczki.

Jeżeli chodzi o te średnie to ja gdzieś widziałem wersję bardzie optymistyczną, teraz już nie pamiętam strony www, ale skala miesięczna była przesunięta tak o jeden w prawo. Kojarzę to bo utkwiło mi w głowie czerwiec i 22 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CRO byliśmy kilkakrotnie od Istrii po Dalmację z ciepłotą wody szału nie było zwłaszcza jak się było nad innymi ciepłymi morzami

W czerwcu nie lczcie na ciepłą wodę za to napewno na mniejszy ruch

W Dalmacji są mniejsze campy i z miejscem bywa różnie w sezonie

Co do cen w sklepach /owoce , warzywa itp drogie i specjalnie nie ma w czym wybierać / to nie Grecja czy Włochy

Architektra na plus/Dubrownik,Mostar ,Korcula ,Trogir/

Nasze odczucia małe dzieci to zależy od usposobienia nasz był niezadowolony nie lubi kamieni i szybko robi się głeboko

starsi ok maska i rurka mały ponton i koniecznie buty do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze odczucia małe dzieci to zależy od usposobienia nasz był niezadowolony nie lubi kamieni i szybko robi się głeboko

starsi ok maska i rurka mały ponton i koniecznie buty do wody

 

ale to chyba zależy już od konkretnej lokalizacji :niewiem:

przecież w Cro są nawet zatoczki z piaskiem/żwirkiem, są z kamieniami, skałami czy betonem

ba nawet w obrębie jednego kampu tak potrafi być - Valkanela

Original.jpg

ta zatoczka to łagodna płycizna z kamyczkami, cypelki to skały lub beton :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nasze odczucia małe dzieci to zależy od usposobienia nasz był niezadowolony nie lubi kamieni i szybko robi się głeboko

starsi ok maska i rurka mały ponton i koniecznie buty do wody

 

Dokładnie tak jak piszesz zależy wszystko od upodobań. Mi akurat się podoba to że nie ma wszędzie wszechobecnego wszędziewłażącego piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest kilka campów z mieszanymi plażami nawet niektóre mają piaskownice/znam kilkanascie ale czy akrat tam będzie miejsce czy okolica będzie odpowiednia czy sam camp bedzie mi odpowiadał cenowo np Zaton dla jednych rewelka dla drugich drogi moloch/

dlatego piszę o naszych odczuciach porównując z innymi plażami we Włoszech czy Grecji

To nie jest kwestia zniechęcania ale informacji nie można mówić że w Dalmacji słyszałem ze jest spoko kiedy tam nie byłem i nie doświadczyłem jazdy z campingu na camping i szukaniu miejsc z dzieckiem jaka jest pewność że trafisz na plażę piaszczystą czy taką odpowiednią dla dziecka tam gdzie sobie założysz może nie być miejsc a będą tam gdzie niestety plaża jest kijowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest kilka campów z mieszanymi plażami nawet niektóre mają piaskownice/znam kilkanascie ale czy akrat tam będzie miejsce czy okolica będzie odpowiednia czy sam camp bedzie mi odpowiadał cenowo np Zaton dla jednych rewelka dla drugich drogi moloch/

dlatego piszę o naszych odczuciach porównując z innymi plażami we Włoszech czy Grecji

To nie jest kwestia zniechęcania ale informacji nie można mówić że w Dalmacji słyszałem ze jest spoko kiedy tam nie byłem i nie doświadczyłem jazdy z campingu na camping i szukaniu miejsc z dzieckiem jaka jest pewność że trafisz na plażę piaszczystą czy taką odpowiednią dla dziecka tam gdzie sobie założysz może nie być miejsc a będą tam gdzie niestety plaża jest kijowa

 

ale właśnie po to się dzielimy opiniami, wymieniamy foto itd ...

właśnie siedzę i przeglądam opisy kempingów w Cro pod kątem dzieciaków, ma być plaża kamienista, bo na piasek w Cro nie liczę ;)

absolutnie odpadają skały czy beton :yes:

dziś np na tapecie był kemping puntica http://www.camping-puntica.hr/index.php?jezik=pl

P71700201.jpg

niestety nie leży zaraz przy plaży, a sama plaża wygląda jak na foto - kamienie, żwirek, skały

 

w okolicy jest "ninska laguna"

ninskalaguna1.jpg

 

też do zobaczenia :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puntica camping fajny kameralny mały czyste toalety plaża bardzo blisko niekiedy na większym campie trzeba iść dalej niż tam końcowka ulicy więc ruch znikomy

Jeden mankament to wąski przejazd między zabudowaniami ściany zdarte do cegły przez większe pojazdy które tam się chcą przebić

dla nas to była dyskfalifikacja

Nin mnóstwo komarów bo to lagunka sam kamping nie zachwyca

Zaton większy ale bardzo drogi plaża ala piaszczysta taka glinka

od Zadaru do Pakostane raczej przydomowe małe rzadko z plażą piaszczystą mozna coś znaleźć ale to jest kwestia indywidalna

Z tamtych okolic fajne jest Pakostane mała miejscowość nie przy samej Jadrance ok 1 km w głąb plaże w mieście raczej piaszczyste

przy campie Kozarica beton i może z 10 m żwirku sam camping można polecić plaża rzecz gustu

zdjecia w necie nie zawsze oddają prawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji piaszczystych plaż praktycznie nie ma ( wyjątek półwysep BOL na wyspie BRAC) w prawdziwym tego słowa znaczeniu ( podobnych do bałtyckich).

 

Natomiast te , które nazywane są jako piaszczyste to w najlepszym razie plaże żwirowo-kamieniste.

 

Skaliste wybrzeże ma natomiast wiele plusów od czystej i przejrzystej wody począwszy kończąc na urozmaiconych widokach. Wieczorami oddaje ciepło i zapewnia

bardzo przyjemne doznania. Praktycznie można siedzieć wieczorami nad morzem na rozgrzanych kamieniach nawet gołym tyłkiem bez ryzyka przeziębienia.

 

Na kempingach jest wiele takich miejsc nad morzem , w których małe dzieci sobie doskonale radzą kąpiąc się wśród kamieni.Mają doskonałą gimnastykę podczas chodzenia po i obok kamieni oraz wiele możliwości ciekawych obserwacji życia w wodzie. Takie miejsca na kempingach na ISTRII najłatwiej znaleźć obserwując

Słoweńców z małymi dziećmi , którzy je doskonale znają. Pamiętać tylko trzeba o zaopatrzeniu dzieci w buty lub sandałki do kąpieli, ze względu na kamienie.

 

Z moich obserwacji wynika , że dobre kempingi z reguły są zlokalizowane w najlepszych miejscach na chorwackim wybrzeżu i warto wydać kilka złotych więcej , aby być w pełni zadowolonym. Poza tym zapewniają bardzo dobre warunki sanitarne oraz całodobową dostępność ciepłej wody praktycznie bez ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawych zdjęcia z plaż miejskiej i kempingowej w Pakostne wspomnianym wcześniej przez Ziomka

 

Najpierw plaża na Kozaricy

 

 

 

 

 

 

 

A tutaj miejska piaszczysta

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puntica camping fajny kameralny mały czyste toalety plaża bardzo blisko niekiedy na większym campie trzeba iść dalej niż tam końcowka ulicy więc ruch znikomy

Jeden mankament to wąski przejazd między zabudowaniami ściany zdarte do cegły przez większe pojazdy które tam się chcą przebić

dla nas to była dyskfalifikacja

Nin mnóstwo komarów bo to lagunka sam kamping nie zachwyca

Zaton większy ale bardzo drogi plaża ala piaszczysta taka glinka

od Zadaru do Pakostane raczej przydomowe małe rzadko z plażą piaszczystą mozna coś znaleźć ale to jest kwestia indywidalna

Z tamtych okolic fajne jest Pakostane mała miejscowość nie przy samej Jadrance ok 1 km w głąb plaże w mieście raczej piaszczyste

przy campie Kozarica beton i może z 10 m żwirku sam camping można polecić plaża rzecz gustu

zdjecia w necie nie zawsze oddają prawdę

 

:ok: dzięki za info, zanotowane :-]

 

ja się nie nastawiam na piasek, mogą być kamyczki ... byle nie skały czy beton :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.