Skocz do zawartości

WC w przyczepie/kamperze


Mark1

Rekomendowane odpowiedzi

W Oszołomach tak jest Serku że jedna sieć a ceny różne. Przekonałem się o tym kupując nawigację. Ceny były o 369 do 599 w różnych Auchan w Warszawie :hop1:

 

Tomii toż to prawdziwe złodziejstwo w biały dzień...skandal... :hej::przyczepa::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 miesiące temu...

ci_wilk

Co zrobić z wc zimą?

Instrukcja obsługi: należy opróżnić WC ze wszystkich płynów. Kasetę wypłukać i zostawić pustą, zbiornik na płyn spłukujący opróżnić - jest rurka z wodowskazem którą opróżnia się zbiornik. Zbiornik na wodę do celów spożywczych również opróżnia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci_wilk
Co zrobić z wc zimą?

Instrukcja obsługi: należy opróżnić WC ze wszystkich płynów. Kasetę wypłukać i zostawić pustą, zbiornik na płyn spłukujący opróżnić - jest rurka z wodowskazem którą opróżnia się zbiornik. Zbiornik na wodę do celów spożywczych również opróżnia się.

 

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.

 

 

pozdrawiam

WILK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie, znalazłam koncentrat do toalet rodzimej produkcji http://www.allegro.pl/item570050777_plyn_koncentrat_do_toalet_turystycznych_1l.html Oni produkują również szereg innych chemikaliów potrzebnych czasem do przyczep. Czy ktoś stosował ten środek i może coś na jego temat powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Tobie dziękuję jacekiagatka i jeśli możesz, to pomóż w obliczeniach, bo czegoś mój rozumek nie ogarnia chyba :bzik:

Mam toaletę gabarytowo i wizualnie podobną do tej http://www.allegro.pl/item544255714_toaleta_turystyczna_firmy_fiamma_bi_pot125_bcm.html , więc jeśli dobrze rozumiem, że jeśli dolny zbiornik ma pojemność ok 15l. i opróżniana jest w miarę rzadko to muszę tam wlać < 20 ml tego konentratu i po sprawie?

 

Cyt.: ,,a jeżeli często oprózniasz zbiornik lub masz dozownik to robisz sobie roztwór wodny 50ml + 50 litrów wody (powinno być 50ml +49,950 litra wody ) , przy takim stężeniu jeszcze działało dobrze , poziom amoniaku mierzony testami był w normie , a a preparat utylizacyjny dodany do fekaliów był w stężeniu poczatkowym (chodzi o testy)

i w takim wypadku masz najbardziej wydajny preparat na rynku !!!!

więc nie musisz targać kilku butelek lub kanistrów , oczywiście wszystko zależy od potrzeb

odnośnie papieru toaletowego nadmienie że preparat testowaliśmy na papierze toaletowym z biedronki tym szarym, tym białym i papierze oryginalnym i powiem tak wszystkie się

rozkładaja tak samo''.

 

 

Chyba jednak nie za bardzo rozumiem, bo im więcej czytam, tym bardziej mi się miesza.

Help :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie, kupiłem te dwa płyny laplayi (o których mówicie wyżej) różowy i niebieski.

Powiedzcie mi tylko, który jest do czego bo instrukcje mają identyczne?

 

To są identyczne płyny (koncentraty ) oba dozowane DO SPŁUCZKI w/g instrukcji na opakowaniu. Płyny te róznią się jedynie kolorem i zapachem ( różowy - kwiatowy , niebieski - morski ). Występuje jescze płyn w kolorze zielonym ( las sosna ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupowałem płynów firmy laplayi o których pisze KONZIO, a Aqua Kem Blue i Aqua Rinse pierwszy niebieski do dolnej pojemnika , drugi różowy do górnej spłuczki. Thetford AQUA niebieski dolny , różowy górny http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=606841742

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem te dwa płyny laplayi (o których mówicie wyżej) różowy i niebieski

 

Raz kupiłem i raczej drugi nie kupie. 2litrowe bańki starczyły mi na niewiele dłużej jak 400ml thetforda ;) Ilości zalecane przez producenta są za małe by skutecznie działały. Trzeba mniej więcej o 50% zalewać więcej. Thetford działa błyskawicznie, laplaya znacznie wolniej. Zapach bardziej intensywny płynów thetforda.

 

Ogólnie może złe nie są, ale thetford bardziej mi odpowiada. Wg mnie warto zapłacić więcej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.