Skocz do zawartości

WC w przyczepie/kamperze


Mark1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Witam mam pytanko odnosnie uzytkowania toalety w przyczepie dethleffs tr a mianowicie o dozowanie plynów.posiadam dwa plyny niebieski i rozowy i wiem ze niebieski stosuje sie do splukiwania a niebiseki sie stosuje do zbiornika i tutaj rodzi sie moje pytanie ,jak to jest czy ten niebieski plyn sie rozciecza z woda ?? (100ml na 15 l wody ) czy na 15l nieczystosci wlewa sie 100ml plynu ??????? no bo w spluczce to jest oczywiste ze 100ml plynu na 15l wody ale w zbiorniku to nie dokonca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn mieszamy z wodą ,tylko należy pamiętać aby dostosować ilość do zbiornik dolnego.Ponieważ jest kilka wielkości zbiornika i w dolny musi się pomieścić rozcieńczony płyn niebieski z rozcieńczonym różowym plus Twój i po mimo że jest miejsce w dolnym, radze góra co 3 dni wylewać bo smród straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil z tego co gdzieś kiedyś wyczytałem o płynie Blue to było tak:

 

60 ml płynu na każde 10 litrów pojemności dolnego zbiornika (czyli 15 litrów pojemności = 90 ml aqua kem blue; 20 litrów pojemności = 120 ml aqua kem blue). Po wlaniu do dolnego pustego zbiornika wspomnianej ilości płynu wlewasz jeszcze dwa litry czystej wody.

 

Z tego co było tam napisane przy płynie blue producent nie zaleca stosowania płynu reise.

 

Pamiętaj Blue i Green oraz saszetki są do dolnego zbiornika! Rinse do górnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilkawka, Coś pokręciłeś, albo to tylko przejęzyczenie. Różowy wlewa się do górnego zbiornika, czyli tego do spłukiwania i dozuje wg tego co napisane na etykietce, oczywiście stosując takie proporcje jak napisano, bo wiadomo, że różne są pojemniki. Płyn niebieski rozcieńcza się z wodą taka mniej więcej tak jak napisał Tomii, moim zdaniem nie jest to chyba bardzo istotne, czy wlejesz tam 2, czy 1,5 l wody. A jeśli chodzi o ten różowy płyn to ja go wlewam, ale nie wszyscy go stosują bo niewele daje i zapach im nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dzieki za wyjasnienie ale jednego jeszcze nie dokonca rozumiem czyli do spluczki wlewamy czysty plyn rozowy bez dodatku wody ?? wybaczcie ze tak wypytuje ale mam te wszystkie plyny ale z etykietkami niemieckimi i wiecie niebardzo :bukiet: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil inaczej:

-spłuczkę zalewasz czystą wodą i możesz (chociaż przy używaniu płynu niebieskiego producent nie zaleca) dodać tam te 75 czy 100 ml płynu różowego.

 

- dolny zbiornik przed rozpoczęciem korzystania z toalety masz pusty. Więc wlewasz tam te 100ml płynu niebieskiego i dolewasz 2 litry czystej wody żeby go lepeij rozprowadzić po zbiorniku (jest stosunkowo gęsty i po to te dwa litry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W toaletach chemicznych zawsze używam obu płynów. Ten do dolnego pojemnika to jakieś 100 ml+ 1- 1.5 l czystej wody. W górny wlewasz 50- 100 ml płynu+ dolewasz na maxa wody.

 

Polecam do całości dokupić specjalny papier, który podczas, przepraszam za określenie- kupkania, rozkłada się razem z fekaliami i podczas opróżniania toalety lub kasety nie stanowi żadnego problemu. Papier przywozi mi znajomy z NL lub czasem sam kupuje w De... koszt 1.5 EUR za rolke ale jest dość wydajny :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas uzywa sie tylko niebieski do kasety na fekalia... rozowego nie uzywamy bo u nas woda do kiblelka idzie ze zbiornika wody uzytkowej.

 

Ojej je jej. Do toalety, mycia i picia jedna woda ? :) Ale po wykorzystaniu dzielą się na różne zbiorniki ? :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi no na dwa tz kaseta na fekalia i zbiornik na scieki uzytkowe... u mnie jest takie rozwiazanie bo Columbus jest zimowa przyczepa i ma jeden duzy podgrzewany zbiornik zeby przypadkiem woda do kibelka nie zamarzla jakby byl inny zbiornik, no to bierze tez z tego :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.