Skocz do zawartości

WC w przyczepie/kamperze


Mark1

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy w Elcampie sprzedają w saszetkach zamiast w płynie do dolnego zbiornika na fekalia i jest bardzo dobre ( to też jest Thetforda ) a przede wszystkim nie potrzeba odmierzać tylko wrzucasz saszetkę i po sprawie cała sie rozpuszcza nawet biorąc ją w rekę trzeba ostrożnie bo pod wpływem temperatury ciała saszetka zaczyna sie rozpuszczać.Koszt opakowania jest 67.70 zł. a jest tam 15 saszetek na dole podaje adres gdzie można się o tym dowiedzieć.

 

http://elcamp.movera.com/?navID=107&tpl=plist&lang=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja załatwiłem koncentrat ( niebieski) z ubikacji w autobusie.

Nie wiem jak się nazywa ,ale jest gesty i daję się go ok 200ml na 5l wody,jest bardzo gryzący ,fekalia i papier znikają i pozostaje gęsta woda i nawet nie czuć smrodu.

Wadą jest ,że może pogryźć i poparzyć skórę ,a w ubraniu wypali dziurę.

Daję go na spodek ,a na górę do spłuczki daję też ten płyn ,ale w proporcji 100ml na 10l wody aby utrzymać czystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

zależy jakie masz wc jak ze spłóczką elektryczną to przynajmniej u mnie jest tak że na zewnątrz przy małych drzwiach[ dostęp do zbiornika wc] jest mały zbiorniczek na płyn podobny do zbiorniczka w samochodzie na płyn hamulcowy!

zalewasz go do pełna i on sam dozuje płyn w spłóczce.

wyciągasz pojemnik na papier i pod nim jest wlew na czystą wode do spłóczki.

 

Płyn do dolnego zbiornika wlewasz bezpośrednio do zbiornika na fekalia.

u mnie jest przełącznik otw/zam otwierasz wlewasz rozcieńczony zazwyczaj wlewam 4zakrętki na 3l wody.

kupiłem jakieś płyny niemieckie BIO coś tam małe butelki po 16zł.

zielona jest do dolnego zbiornika, czerwona do górnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak że na zewnątrz przy małych drzwiach[ dostęp do zbiornika wc] jest mały zbiorniczek na płyn podobny do zbiorniczka w samochodzie na płyn hamulcowy!

zalewasz go do pełna i on sam dozuje płyn w spłóczce.

wyciągasz pojemnik na papier i pod nim jest wlew na czystą wode do spłóczki.

 

Witam.

Coś mi tu nie pasuje.

SAM dozuje płyn ???

Wlewasz czystą wodę do spłuczki przez przez OTWÓR POJEMNIKA NA PAPIER TOALETOWY ????

W sposob bardzo dziwny to robisz.... :ok:

A nie powinno być tak , że do zbiorniczka wlewasz określoną w instrukcji ilość koncentratu chemicznego i zalewasz go np. 15 l wody ? Woda dostaje się do spłuczki i miesza sie z koncentratem. Poziom wody w spłuczce widać w rurce wskażnikowej.

Pozdrawiam.

Janusz od Aśki

post-79242-imported-b9fd3d7d-2f16-4996-9934-740ebd059b91_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw określoną w instrukcji ilość koncentratu a potem wodę. Wodę trzeba wlewać powoli bo wlew wody do spluczki odbywa się na zasadzie ''syfonu''. Myślę że do Twojej jak i do mojej spłuczki wchodzi 15 l wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info będę próbował w sposób jaki opisałeś!

wiesz Hobby mam od jesieni a wcześniej nie smigałem z budką :-]

a jak robisz z dolnym wlewasz tak jak pisałem czy jest też inny patent?

 

Wlewam tak jak pisałeś lub mieszam od razu z wodą w spłuczce. W/g mnie na jedno wychodzi bo efekty są dobre. Jeszcze jedno: wlewając wodę przez zbiorniczek trzeba lekko opuścić rurkę wskażnikową tak aby gumowy korek ( zaślepka ) w jej górnej części dopuścił do niej powietrze.

Kończmy tą wymianę informacji bo zdałem sobie teraz sprawę z tego że piszemy nie na temat. Wątek jest o toaletach przenośnych. Zaraz dostaniemy :ok:

Pozdrawiam.

Janusz od Aśki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem forum i od miesiąca jak narazie szczęśliwym posiadaczem przyczepy Chateau 380 z 1995roku. Jak wszyscy nowi posiadacze przyczep mam ten sam problem "brak instrukcji obsługi, do większości sam doszedłem ale pozostał śmierdzący problem TOALETA a dokładnie będzie śmierdzący jak tego nie opanuje a urlop już tuż tuż.

Czy ktoś wie gdzie szukać instrukcji do THETFORD C4, bo ja jestem zielony jak do tej pory toalety turystyczne widziałem tylko w sklepach i nie miałem z nimi nic do czynienia. Będe wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szary już się biore do szukania i zobaczymy co ztego wyjdzie, najwyżej na urlopie będe miał zawsze pełne gacie. Troszke poczytałem i mam jedno pytanko w domowej toalecie jest zawsze woda i to co wydalamy londuje w wodzie a w tych naszych chemicznych to tak na sucho czy wcześniej trzeba tam coś coś wlać? Bo tak na sucho to kto to potem doczyści? Pewnie macie ze mnie niezły ubaw ale w tym temacie jestem naprawde zielony nawet nie mam pojęcia do czego są te wszystkie pokrętła ani jak działa spłuczka. Wsyd się przyznać w XXI wiek a tu takie problemy. Pozdrawiam wszystich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietras, do górnego zbiornika wlewamy wodę, która służy do spłukiwania podobnie jak w domowych , ale tu za pomocą pompki czy to elektrycznej, lub w przenośnych mechanicznej - spłukuje się nieczystości. Do dolnego zbiornika też wlewamy wodę w ilości około 2 litrów i płyn - tak, więc nic na sucho :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.