Skocz do zawartości

Kompleksowy remont Niewiadówki.


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 509
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Białą baranicę zabrała córka Kasia , brązowa na ścianie i inne tez nie wolno ruszyć . Szukałem w kolorze blue jakiegoś dywanika ale nic mi nie podchodziło Amtico jest leciutkie i sztywne i koleruje z podłoga , nie powiem , a zawsze można na to skórkę przykleić. . :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Od jakiegoś czasu myślę o zrobieniu na ścianie Niewiadówki stałego (230 V) oświetlenia do przedsionka.

Ale nic sensownego mi nie przychodzi do głowy - bo albo lampki są za małe i chyba będzie za ciemno albo są moim zdaniem za duże i trzeba by zrobić dużą dziurę w ścianie. Może ktoś z Was ma doby pomysł?

 

Nie wiem czy to jeszcze aktualne, jak nie to moze komuś innemu się przyda

ee9eb43f17728755m.jpg

i przełacznik

42fac1928d3a2824m.jpg

żarówka tam jest 10W lub 5W tyle, że na 12V. Nie upierał bym sę przy 230V, bo jak podłączy się pod akumulator, to znów nie będzie lampki. Jeżeli "żarówka" była by diodowa to łatwo dla niej zmieniać napięcie ale jak by świeciła :hehe: . Rozwinięciem tematu mogła by być fotokomórka :hehe:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, jesli moge to podepne sie pod temat gdyz kupiłem N126E i czeka mnie nowa tapicerka wewnatrz i zapewne kilka jeszcze spraw.

Pytanko, wiem ze oryginał Niewidowska tapicerka kosztuje ........zł, czytałem ze stosujecie podłogowe i korek, a macie moze jakies inne pomysły??

Budzet mam taki sobie,ale bede robic sam, nie ma mi kto pomoc i tak dumam czy w korek sie nie pobawic-jest on w kawałkach i samemu bedzie łatwo okleic, a jeszcze dumam wykładzine podłogowa pociac w rowne paski tak gdzies 40cm szerokosci i tak naklejac ja.

Moze jakies inne sugestje??

Jak ma sie kwestja odwrocenia, czy otwory technologiczne/montazowe beda pasowac??

Trzeba bedzie elektryke przenosic-szpachlowanie dziur po starych lampach i malowanie zapewne bedzie, efekt byłby sympatyczny na campingu.

Moze jest ktos z Lublina i by pomogł/doradził świeżakowi :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, wiem ze oryginał Niewidowska tapicerka kosztuje ........zł, czytałem ze stosujecie podłogowe i korek, a macie moze jakies inne pomysły??

 

Oryginał ok 1000zł, a podłogówka znacznie tańsza (16m2 x10zł za lepszą). A efekt równie dobry. Podkładasz np gąbkę taką co pod panele podłogowe i masz już izolację. To jeden z pomysłów...

 

Budzet mam taki sobie

 

Więc wykładzinka będzie najlepsza :niewiem:

 

wykładzine podłogowa pociac w rowne paski tak gdzies 40cm szerokosci i tak naklejac ja.

 

Też dobra metoda, ale śmiało można pomyśleć o większych płatach.

 

Jak ma sie kwestja odwrocenia, czy otwory technologiczne/montazowe beda pasowac??

Trzeba bedzie elektryke przenosic-szpachlowanie dziur po starych lampach i malowanie zapewne bedzie,

 

Otwory będą raczej do wiercenia nowe, wówczas wzmocnienie podłogi w tych miejscach też dojdzie. Ale ogólnie to nie jest drogi zabieg (2 kanciaki 4x4cm ewentualnie wklejona na matę szklaną z żywicą, ale bez też mogłoby być).

Miejsca po lampach też załatwisz matą, a dla dorównania powierzchni szpachla samochodowa. No i oczywiście malowanie.

 

Powodzenia :] Radą służymy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi.

Tak wygladał zaraz po przyprowadzeniu.

f2130fa44a712250.jpg

Taka zastałem jak dotarłem do sprzedajacego

6487f89762809a27.jpg

Ogulnie jest ok, tapicerke juz zerwałem choc wieksza czesc sama odpadła.

Pokrywe kufra mam,tylko zawiasy zmienic, ciagnołem ja na kole z Passata bo kapec po drodze wyskoczył.

Co musze dokupic, koło manewrowe - 45zł.

Raczke manewrową - 10zł.

Uszczelke szyby wymienic,ta od duzego łóżka - ?? zł

Rezta wyjdzie w praniu :niewiem:

Przejzec elektryke cała bo sie choinka robiła po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GUPETTO, Pewnie czytałeś ten temat, ale jakby nie to wpadnij tutaj. Będziecie razem wspierać się na duchu i podrzucać sobie pomysły :niewiem:http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=2541

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co musze dokupic, koło manewrowe - 45zł.

Raczke manewrową - 10zł.

Uszczelke szyby wymienic,ta od duzego łóżka - ?? zł

Rezta wyjdzie w praniu

Przejzec elektryke cała bo sie choinka robiła po drodze.

 

Kółko w niewiadce jest niemal niepotrzebne. Ja mimo, że miałem w swojej zostawiałem ją w garażu.

 

Uszczelka nowa kosztuje ok 80zł.

 

Z elektryką zacznij od wtyczki. Tam najczęściej śniedzieje. Później styki w lampach, szczególnie masy. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczke juz zakupiłem nowa, koło manewrowe tez juz mam.

 

Wnerze?? Wywaliłem juz tapicerke, gabki leza w garazu i reszta czeka na pranie.

 

Musze ja zabrac do miasta, mam garaz i tam chce ja robic ale jest duze ale :] .

Futryna garazu ma 2 metry a przyczepa prawie 2,20metra, dumam moze jakies inne koła wsadzic, bo obecnie stoi na 13stkach, musze z czegos jakies kołka miniaturki załozyc by wjechała do garazu i w razie ładnej pogody wypychac ja a na noc spowrotem.Jeszcze sam ja zmierze na wysokosc,albo na resorach tu gdzie tuleje ida rozkrecic ale jak ja to pozniej tam wcisne??

Byłem dzis w OBI,wykładziny sa od 4,99 a korek jest drozszy takze pojdzie podłogowka, tylko jak ja biedny sam ja przykleje :niewiem:

Moze pociac ja w paski i robic to tak jak sie tapetuje,ale znowu syfiasto bedzie przy łaczeniach tych :]

Czasem brak tej 3ej reki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.