Skocz do zawartości

Kompleksowy remont Niewiadówki.


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Gupetto.

No niestety z tym klinem walczyłem w dwóch oknach kilka ładnych godzin.

Polecam pracę w dwie osoby.

Przyżądu też nie posiadałem,ale w serwisie coś o takowym mi wspominali.

Pracowałem wkrętakiem płaskim 2szt. musi być dość gruby.Na początku namoczyłem klin w gorącej wodzie,ale po chwili i tak ostygł.

Polewałem cały czas płynem do mycia naczyń,brat rozszerzał uszczelkę,a ja wciskałem klin.Myślałem,że palce mi odpadną.Lepij robić to w letni upalny dzień na słońcu tak jak ja.

BARDZO MOZOLNA ROBOTA!!!!

 

Pamiętaj,żeby łączenie klina było po przeciwnej stronie uszczelki.

Powodzenia i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 509
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj Gupetto.

No niestety z tym klinem walczyłem w dwóch oknach kilka ładnych godzin.

Polecam pracę w dwie osoby.

Przyżądu też nie posiadałem,ale w serwisie coś o takowym mi wspominali.

Pracowałem wkrętakiem płaskim 2szt. musi być dość gruby.Na początku namoczyłem klin w gorącej wodzie,ale po chwili i tak ostygł.

Polewałem cały czas płynem do mycia naczyń,brat rozszerzał uszczelkę,a ja wciskałem klin.Myślałem,że palce mi odpadną.Lepij robić to w letni upalny dzień na słońcu tak jak ja.

BARDZO MOZOLNA ROBOTA!!!!

 

Pamiętaj,żeby łączenie klina było po przeciwnej stronie uszczelki.

Powodzenia i cierpliwości.

 

ten mój tesc to miał szczęscie ...dostał gotową :-]:-] ...a ja za pare tygodni bede sie musiał męczyć....

 

Michał zapinaj avento i na wakacje zapraszam na śląsk :-]:ok: pykniemy remoncik i dalej pojedziemy z góry ... :ok::ok:

 

Pozdrów dziewczyny.... :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jak byś chciał to byś pyknął i już by po remoncie było :ok: - leniu Ty!!! Na forum siedział zamiast przyczepę remontować :-].

 

a no może i masz racje...ale tak przynajmniej efekty remontu zobaczycie na IV zlocie we wrzesniu...hehe :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sowa.Mam jeszcze nadzieje ze uda mi sie wyrwac ten klucz klinowy na kilka dni, jak nie to jakos sie pomorduje.

Dzis razem z mojej Gwiazdy wujkiem zaczelismy kleic sciany,

z poczatku nie bardzo to szło ale poleciało az sie ciemno zrobiło :blagac: i juz w oczy szczypało :przyczepa:

Lece wykładzina podłogowa w kolorze zieleni,i udało mi sie dorwac klej Tapicer,jestem z niego zadowolony po nie duzym rozcienczeniu nakłada sie znakomicie pedzlem,za klei 4 litry zapłaciłem 52złocisze.

Został jeszcze sufit i te boki od niego do pułek i bedzie git :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabralem sie za moja N-126N.

 

Bede robil:

1. Tapicerka na scianach i suficie

2. Oklejanie obrzezy mebli, reszta jest ok

3. Dodatkowe gniada zewnetrzne

4. modernizacja szafki kuchennej - Nie moge ptrzec na te skladane plyty nakrywajace zlew i gazowke :ok:

5. Roleta nad kuchnia, nowe firanki i zaslonki, planuje tez nowe obicia na materacach.

6. Montaz telewizora LCD, anteny, ogrzewania, transformatora, nowych lamp zewnetrznych

7. wymiana oslony najazdu, lozyska kól i szczeki jesli zdarte

8. Zrobienie podwieszanego zapasu i rury na stelarz

 

Troche pracy mnie czeka. przyczepa w ladnym stanie ale pare ladnych lat ma sluzyc wiec porobie odrazu:)

 

 

Wczoraj wymontowalem zaslonki, firanki, stoliki, poduszki. Z przyczepy wynioslem tez male spanie. lodowke i szafke kuchenna. Dzis po pracy tj. po 18 mysle ze znowu bede rozkrecal. Wszystko by szlo raz-dwa ale wlecze sie ze wzgledu na te wkrety z plaskim srubokretem - o zgrozo meka straszna z tymi wkretami........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia,z tymi wkretami to faktycznie porazka jest-klałem jak głupi ale w tamtych czasach tylko takie były.

Rozped masz niezły,tez taki miałem na poczatku ale w trakcie prac opadł moj zapał,ale trzymam sie jeszcze.

Moze zamiast oklejac meble to zrob nowe,pojedz z wymiarami na lepsza stolarnie i tam Ci wytna dane wymiary jak i okleja ranty na nowe barwy.

Uwazaj z meblami by nic nie wyłamac przypadkiem,wszystko na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymontowalem zaslonki, firanki, stoliki, poduszki. Z przyczepy wynioslem tez male spanie. lodowke i szafke kuchenna. Dzis po pracy tj. po 18 mysle ze znowu bede rozkrecal. Wszystko by szlo raz-dwa ale wlecze sie ze wzgledu na te wkrety z plaskim srubokretem - o zgrozo meka straszna z tymi wkretami........

 

 

Te wkręty to wizytówka producenta . Dzisiaj inaczej by wyglądał gdyby ich nie wbijał tylko zgodnie z nazwą wkęcał . Właśnie zakończyłem :ok: którąś z faz remontu i jutro chcę pokazać cycepie słoneczko :ok: jak będzie widoczne . Zgromadziłem wszystkie wkręty wbijane i jest ich około 70% z całości użytych ( do wglądu w każdej chwili) i dlatego podzielam Twoją opinię . To jest naprawdę sztuka cyrkowa wykręcić coś co ma zmieniony kąt obrotu według własnej osi z powodu "kaca" faceta z młotkiem w ręku . Pozostają obcęgi a potem nowy nawiert .

Powodzenia Kolego !!! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie już tak tym remontem,bo jak czytam ten wątek to chęci odchodzą same i strach zaczynać,bo porozbieram i zostawię tak samą skorupę na klika miesięcy.

Dodawać otuchy Panowie,a nie zniechęcać.Coś w rodzaju:"No tak te wkręty ciężko idą,ale człowiek "wkręcił" młotkiem,a drugi człowiek "wykręci" obcęgami" :ok:

Przecież to wizytówka nie tylko przyczepek,ale jak pamięta w fabryce mebli tylne ścianki tez takimi wkrętami się przybijało i bynajmniej nikt ich nie wkręcał.Wszystko było ok. dopóki mebelki stały nierozbierane,a nie daj Boże przeprowadzki i ponownego składania,ścianki pękały i trzeba było wbijac w nowe miejsca,czytaj nowe gniazda.Taka "wydumka" komunistyczna.Dopiero w latach 90 przeszli na małe gwoździki które i tak 100% lepiej spełniały założenie trzymania owych ścianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast oklejac meble to zrob nowe,pojedz z wymiarami na lepsza stolarnie i tam Ci wytna dane wymiary jak i okleja ranty na nowe barwy.

Uwazaj z meblami by nic nie wyłamac przypadkiem,wszystko na spokojnie.

bede kleil tylko obrzeza bo wiadomo sa poobrywane. Co za problem ,zelazko, nozyc, papier scierny i gotowe :ok: meble zanim kupilem chcialem nowe robil jednak raczej sensu to nie ma. Te nie sa zle, tzn wzor PRL ale stan super nic nie zniszczone. Moze kiedy s wymienie ale o sam bo w domu mebelki porobilem to co tam w przyczepie :ok: Mysle dac jakies ladne listewki, ale to samo sie okaze jak przymierze....

 

dzis jade do Bydgoszczy po wykladzine i pare gratow :ok: Jutro rozkrecam dalej i w sobote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam że sie wtrącam,ale mam jedno pytanie.

pomagam dziadkowi w remoncie przyczepy takiej jak tu, zamontowaliśmy okna ale nie możemy teraz wsadzić klina w uszczelkę.jest na to jakis patent? próbowalismy nawet z klinem w uszczelce zamontować, i niby wskoczyła na swoje miejsce ale odstawała na całej lini.

prosze o pomoc :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandi,kilka postów wyżej masz to dokładnie opisane.Jaśniej już się nie da.

 

I jescze jedno.Czy szyby które wstawiacie są nowe??

Bo u mnie zdażyło się tak,że nowa szyba była odrobinę za duża i występował taki problem jak opisujesz,po włożeniu klina okno sprawiało wrażenie jakby nie wskoczyło na swoje miejsce.Musiałem wyciągać i przycinać obrzeża okna wyrzynarką.

 

Okno musi być z każdej strony o kilka milimetrów mniejsze niż otwór,żeby było miejsce na grubość uszczelki która ma przekrój podobny do litery H.

 

Mam nadzieję,że dosyć jasno to opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.