Skocz do zawartości

Kompleksowy remont Niewiadówki.


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ta wersja odwrotna bardziej sie podoba

Siwy zauważ jednak iż rozkład wnętrza nie został tylko też się przekręcił o 180 stopni :ok:, więc duże łóżko dalej jest pod ścianą ze skosem.

 

Kolejny przykład to T@B którego może kształty są bardziej obłe niż w niewiadówce, ale widać w bryle podobieństwo :hmm:

 

TatB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 509
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zgadza się- układ wnętrza też się "przekręcił", czyli duże łóżko dalej jest pod pochyloną szybą. Budę trochę cofnąłem (o jakieś 15-20 cm), tak żeby mi kufer nie zawadzał o kółko manewrowe. Środek ciężkośc jest przy tym OK, bo po zamontowaniu mebli minimalnie przeważa na dyszel.

post-60138-imported-06c48457-905f-487f-9d39-39f9e010e7b9_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam i od razu :bukiet: o wybaczenie za odkopanie tematu, ale....

kupiłem przyczepke N126 (za 0,7l Finlandi :jump: ) w nawet dobrym stanie i mam w związku z tym kilka pytań. Przeczytałem ten temat od początku i wziąłem sie ostro do roboty, tj. wykurzyłem wszystko ze środka , łącznie z tapicerką, osadziłem na nowych listwach okna (były zgniłe), zeszlifowałem ze ścian pozostałości po butaprenie , całość odtłuściłem i...........od jutra chcę się zabrać za wyklejanie wnetrza wykładziną (z briko za 6,99zł ). No i właśnie w związku z tym mam do Was kilka pytań:

1)czy pod wykładzinę kleić jakiś izolator? Myślałem o piance , którą stosuje się pod panele podłogowe. Czy to dobry pomysł?A może lepiej cieniutki styropian, albo jeszcze coś innego? Co polecacie?

2)Jakiego użyć kleju? W planach mam zakup 10l butaprenu (polimerowy jakoś do mnie nie przemawia). Czy butapren złapie piankę do ściany a później wykładzinę do pianki? No i najważniejsze.....czy butapren smarować na obie powierzchnie i czy nie przesiąknie przez wykładzinę?

 

Dodatkowo mam jeszcze inne pytanko do użytkowników Niewiadówki. Dobrałem się dzisiaj do elektryki i ku mojemu zdziwieniu kabelki , które biegną do oświetlenia wewnętrznego i do gniazdka 12V poprowadzone sa do wtyczki 7pin, ale....pomimo jej podpięcia do samochodu oświetlenie w budzie nie działa (reszta działa). Kable te mają kolor niebiesko biały.

Bardzo zależy mi na sprawnej instalacji 12V z tego tytułu, że z przyczepką mam zamiar jeździc na karpiki i dostępu do 220V nie będzie. Planowałem kupić jakiś aku i zamontować go w przyczepie, tak żeby nie obciążać aku autka. Wiem , że można przeciąć te niebieskie kable, podpiąć pod nowy aku i będzie działać, ale ciekawi mnie po co ten kabel idzie do wtyczki skoro nie jest zasilany? :-]

Aaa, no i jak się podepnę pod dodatkowy aku (zamontowany w budzie) to przez bezpiecznik (jaki?) , czy bezpośrednio? Mam w planach podpiąć radio, oświetlenie, pompkę wody i wyprowadzić 2 gniazdka - zapalniczki i normalne 12V tak , żeby można było podpiąć ładowarkę z tel, czy inne tego typu rzeczy.

Uff...ale się naprodukowałem :-]

 

Na razie tyle , jeśli coś sobie przypomnę to jeszcze napiszę.

Z góry dziekuje za pomoc.

 

Pozdr.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnej izolacji nie dawałem i jest OK, wykładzinę kleiłem Budaprenem i też jest OK (ledwo można zerwać po 4-5 latach :jump: ). Co do tej instalacji skoro idzie do wtyczki to zapewne masz podpiętą pod światło przeciwmgielne - to taki kombinatorski standard :bukiet: . Ja bym odseparawał 12V w przyczepie i zrobił oddzielną wtyczkę z możliwością podpięcia aku klemami. Wszystko o swojej przyczepie znajdziesz tu http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/index.php Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.od jutra chcę się zabrać za wyklejanie wnetrza wykładziną (z briko za 6,99zł ).

 

Nie oszczędzaj na wykładzinie. Po pierwsze dlatego, że trudno ją wymienić i pozostanie w przyczepie na długo. Po drugie lepsza, grubsza i gęściejsza wykładzina spełni od razu rolę izolatora i żadne pianki nie będą potrzebne.

 

Co do klejenia pianek to raczej nie jest dobry pomysł - rozwarstwią się tak jak oryginalne pianki w Niewiadówkach.

 

Co do kleju - w supermarketach można kupić klej do wykładzin 5-10-15. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butapren nie będzie się nadawał do styropianu bo go rozpuszcza , a pianka podobna jest do styropka ale trzeba zrobić test :bukiet::-]. Ja osobiście dałem styropian na ściany i sufit - cienki (1 cm ) tylko taki do podłogi "EPS - XXX" nie pamiętam oznaczenia ale ten podłogowy jest twardy i nie kruszy się tak jak ten zwykły. Styropek kleiłem na kleje/uszczelniacz (coś jak silkaflex), a materiał do "ocieplenia" na polimerowy i daje rade już dwa sezony. Pozdrawiam i pamiętaj nie śpiesz się przy docinaniu wykładziny :-] ja musiałem mały kawałek poprawiać bo mi się wymiary "po merdały" :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl może o wyklejeniu przyczepy korkiem a nie wykładzina .... :bukiet: wtedy oprócz estetyki i łatwości wyklejania łuków dojdzie Ci izolacja ... do korka są specjalne kleje kontaktowe .... są bardzo podobne do butaprenu.

Dawno temu wyklejałem tak stara Niewiadówkę ... wyszło super i zdawało egzamin .... :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl może o wyklejeniu przyczepy korkiem a nie wykładzina .... :jump: wtedy oprócz estetyki i łatwości wyklejania łuków dojdzie Ci izolacja ... do korka są specjalne kleje kontaktowe .... są bardzo podobne do butaprenu.

Dawno temu wyklejałem tak stara Niewiadówkę ... wyszło super i zdawało egzamin .... :-]

 

a ja korka nie polecam, ze względu na jego kruchość

bardzo ciężko jest wykleić wyokrąglone naroża

 

fakt, że efekt jest bardzo fajny,

u mnie też nic nie odpadało i nie gniło, czym mnie straszyli

mój sufit

foto%20584.jpg

o cenie nie wspominam, bo jest sporo wyższa od wykładziny

 

wykładzinę kleiłem polimerowym i ładnie trzymał przez 10lat

 

co do pianki, czy innego ocieplenia, nie wiem czy ma sens,

czy w ogóle poczujemy efekt tak cienkiej izolacji ?

 

grubsza wykładzina na pewno będzie lepsza :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim!

Co do wykladziny , to myslalem nad grubszą , ale z tego co sie orientuje to są spore problemy z jej doginaniem podczas klejenia i to mnie troszkę zniechęciło.

Co do kleju, to dzisiaj kupiłem butapren także w tej kwesti już zmian nie będzie (120zł za puszkę :bukiet: )

 

Teraz pedze na działke i jeszcze dzisiejszy dzień poświęce na testy klejowo-materiałowe, ewentualne pytania wrzuce wieczorem.

 

pozdr.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie , też dwa dni temu kupiłem N126. Pierwsza przyczepka i zaraz ruina się przytrafiła . Podłoga do wymiany , tapicerka taka sobie . Kuchenka przepuszcza gaz po zakręceniu !!! Przednia ściana przyczepy odkleja się od podłogi .  A le zabrałem się dzisiaj ostro do pracy . Zrobiłem z cienkiego profilu kratownicę na podłogę , na to płyta OSB 12mm. z tego profilu chcę zrobić szkielet pod wszystkie mebelki . W poniedziałek muszę skleić tę ścianę czołową z podłogą , i wzmocnić może od środka jakąś blaszką na całej długości .

post-14632-0-69778600-1374971497_thumb.jpg

post-14632-0-13589800-1374971516_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon....używając takich materiałów to szybko przekroczysz DMC Niewiadki pamietaj o tym ! Tu waga jest bardzo istotna :miga:

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziarnko do ziarnka i...... :hmm: . Ja sie bardzo natrudziłem żeby uzywać tylko lekkich materiałów (sklejka 3mm i kantówki drewniane) i jestem na równo z DMC gdy spakowany na moment wyjazdu :] . Kolega się nad tym nie zastanawiał i jego cepka waży 850 kg zamiast 720   :no:  i teraz mysli jak ja odchudzić :blagac: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.