Skocz do zawartości

Kompleksowy remont Niewiadówki.


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 509
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

w przypadku zainstalowania diód Led w kierunkach w starszych samochodach może zaistnieć problem w postaci "niewidzialności" diody led przez przerywacz kierunków - za niski pobór prądu. co będzie sygnalizować inną praca przerywacza oraz świeceniem diód na stałe. Problem może się pojawić ale nie musi :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oświetlenie przyczepy podpięte jest pod tylne lampy samochodu, więc wymiana żarówek na LEDy w przyczepie nie powinna wpłynąć na zachowanie przerywaczy w samochodzie. Są one cały czas obciążone żarówkami auta. Poza tym pytałem w Renault i powiedzieli, że choć producent nie przewiduje wstawienia żarówek LED, będą działały.

W pierwszej kolejności chciałbym wymienić na LEDy oświetlenie wnętrza, coby nie ciągnęło za dużo prądu z akumulatora. Przeglądając oferty z Allegro wychodzi mi, że taniej jest kupić gotowe lampy LED (takie jak prezentował gdzieś na forum zdaniewicz) niż pojedyncze żarówki. Kwestią dyskusyjną pozostaje estetyka każdego rozwiązania. Zastanawia mnie też barwa światła LEDów. Obawiam się efektu, takiego jak w żarówkach energooszczędnych do oświetlania mieszkania. Niby świecą jasno, a w środku jest wrażenie niedoświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu myślę o zrobieniu na ścianie Niewiadówki stałego (230 V) oświetlenia do przedsionka.

Ale nic sensownego mi nie przychodzi do głowy - bo albo lampki są za małe i chyba będzie za ciemno albo są moim zdaniem za duże i trzeba by zrobić dużą dziurę w ścianie. Może ktoś z Was ma doby pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nic sensownego mi nie przychodzi do głowy

Są dedykowane do przedsionków ale ceny od 60 zł do 130 zł.Ja też o tym myślałem ale chyba trzeba zastosować z energooszczędne żarówki ,chodzi o emitowanie ciepła .

Tu http://moto.allegro.pl/item258824428_okazja_lampa_przedsionkowa_do_przyczepy_220v.html

 

LAMPA PRZEDSIONKOWA do przyczepy campingowej 220 kompletna z wyłącznikiem oraz uszczelką

post-30234-imported-d0970ada-93c7-4c78-9415-aa2c55f8f853_thumb.jpg

post-30234-imported-2e324a6f-6c0e-47ed-87d3-300bf4f8b27f_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa zaproponowana przez Sowę bardziej mi się podoba bo nie ma potrzeby robienia dużego otworu w ścianie, a ponadto ma klosz plastikowy a więc w przypadku stłuczenia jest w miarę bezpieczna.

 

Andrzej,ale ja jej na oczy nie widziałem,wyszukałem na szybko na allegro i pomyślałem,że się nada dlatego podałem jako przykład/alternatywę cenową dla oryginału.

 

Jak zakupisz to powiedz jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z ładnego dnia założyłem w swojej niewiadce dodatkowe gniazdo zewnętrzne . Cała operacja trwała 1,5 godziny . A jaka wygoda !

 


efekt końcowy

post-30522-imported-e52d408c-35bb-4fdb-b364-b47b689eb3a7_thumb.jpg

 

czajniczek grzeje wodę na kawę na nowym gniazdku .

post-30522-imported-7106ead0-7a86-4a6b-90f9-bd8c08b8d5a6_thumb.jpg

 

takie gniazdo to 37 zł .

post-30522-imported-a13c4f12-7b76-45f2-b0ed-4c1684e6aa1c_thumb.jpg

 

szybkie wiercenie

post-30522-imported-110ce6e1-e38e-48ac-ae5a-dc7495456e67_thumb.jpg

 

folia w świetle otworu

post-30522-imported-7fc7dc0b-dd49-40bc-81a7-d7f1816a672e_thumb.jpg

 

trochę kleju montażowego

post-30522-imported-daa740bf-74fb-45bf-aed9-6b5c8f36ec7b_thumb.jpg

 

trochę silikonu

post-30522-imported-d4b9bd65-cdcc-4a4f-8021-179d62fa4f8f_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Katowicach na ul. Krynicznej w hurtowni z częściami do przyczepek . Moje gniazdo traktuję jako pobór mocy . Kabelki to linka 2x1,5 mm . Można je potraktować jako zasilające .

są dwa rodzaje : z bolcami - 57 zł i takie jak moje 37 zł . Strach wchodzić do takiego sklepu . Pojechałem po klapę serwisową a przywiozłem pół bagażnika różnych takich pierdółek . Gniazdo deszczu się nie boi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Postanowiłem trochę zmienić image moich drzwi od wewnątrz. Zastosowałem bardzo lekkie klepki nieścieralne firmy AMTICO . Uchwyt systemu DORMA . Lusterka to płytki lustrzane kupione w Castoramie .

 


postanowiłem okleić drzwi

post-32694-imported-431537ac-33de-401f-a0ee-0718019ec993_thumb.jpg

 

 

post-32694-imported-6ca7a7f0-347b-4afa-92d5-7149a9c125ad_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.