Skocz do zawartości

Kompleksowy remont Niewiadówki.


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

dziękuje

nie chciałem iść na łatwiznę,czytałem od początku wszystkie posty i jak doszedłem do etapu wykończenia wnętrza(a okna były robione chyba wcześniej)

to stwierdziłem ze przy remoncie tej przyczepy nie było problemów z wkładaniem okna,dlatego zostało to pominięte.A widzę ze jest opisane,tylko że gdzieś pod koniec.

Ps.szyby są stare tylko kupiliśmy nowe uszczelki i ten klin do nich.

dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 509
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W serwisach do tych klinow jest specialny "KLUCZ" niewiem jak to wyglada,ale podobno montaz okna to 15min jest.

Klin przed montazem nalezy potrzymac w goracej wodzie-jest bardziej plastyczny i poddaje sie wyginaniu i itp.

Za kilka dni ja bede cwiczył okna te,moze pozycze klucz owy to porobie zdjec :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy kupilem w Grene (dawna Agroma). Sa to lampy do ciagnika rolniczego ferguson. Koszt 12zl/szt

Jesem zadowolony z wygladu, sa male, proste i maja wszystko co powinny. Efekt widac na fotce.

Z przodu zalozylem ogyginalne takie jak byly okragle ale nowe - pod tymi lampkami farba strasznie zólta byla wiec nowe lane malutkie lampeczki zostaly w szafie

 

Dzis wynioslem meble - duza szafa i kuchenna poszly tylnym oknem Zdarlem wykladzine z podlogi rozlozylem folie i pozrywalem tapicerke. Zdrapywanie resztek super idzie takim skrobakiem jak do drapania farby z drzwi w domu.

Nastepnie wymylem wszystko rozcienczalnikiem NITRO - radze dobrze wietrzyc bo ja mialem lakka "jazde"

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzis znów troche popracowalem. Zrobilem tez nowe zdjecia. Tak teraz wyglada z lampkami:

001065cba3f75d3dmed.jpg

 

Rano w srodku wygladalo tak:

4e4ead18fdd4f588med.jpg

 

Pierwsze co zrobilem, to naprawa pekniec pod srubami od listew ozdobnych. Miejsca te zeszlifowalem szcotka na wiertare, toche tarcza sciernica. Potem wzmocnilem to zywica i matami. Strasznie moolna robota a znabieralo sie tego ze 20-30 punktow. Wzmocnilem tez matami 2 miejsca kolo szyber dachu oraz caly pas nad przednim oknem poniewaz bylo tam kilka pajaczkow. Po naprawie tak to wyglada.

b121c23a9837249cmed.jpg

 

Dodatkowo wzmocnilem tez dolne brzegi

ead15694ff6fa74bmed.jpg

 

Kolejnym krokiem byl montaz listewki w dachu za pomoca mat i zywicy - teraz zamocuje do niej plyte sufitowa

c652d60bece7278bmed.jpg

 

Wyciąłem tez boczna poprzeczna listwe z tylu - sluzyla do mocowania mebli w innym ukladzie wnetrza a mi tylko przeszkadzala, teraz mam rowna sciane do oklejania. Dolozylem tez pionowa listewke pod oknem, dzieki czemu sciana stala sie dosc sztywna a nie jak w oryginale bujala sie jak......

26226406d5e4a384med.jpg

 

Na koniec podkleilem punktowo styropian na suficie - jest to ekran zagrzejnikowy 3mm, miejscami dalem 2 warstwy z resztek ktore inaczej bym wyrzucil.

e0cc57bb8c11b91bmed.jpg

 

No i koniec dnia :przyczepa:

 

Jutro kleje wykladzine na sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis 1 maja ale co tam popracowalem. Jutro skoncze skladac przyczepe. Dojdzie montaz akcsorii dodatkowych.

 

Czy krata tak ajak w drzwiach od niewiadki nada sie na kratke do lodówki ? Jest dosc tania. Mam malego polara 12/230V i chce zalozyc kratke zewnetrzna bo nie bylo ;/

 

Przesylam forki. Mozna obejrzec jaka wykladzine dalem - inna jak wszyscy :ok:

 

No i suficik gotowy - na zywo wyglada znacznie lepiej jest ladny prosty, na foto wygladajakby krzywo bylo ale o przeklamanie fotki

 

dc20c2a29765918cmed.jpg

 

5ac657397f474917med.jpg

 

7bc10c6c61dd3c97med.jpg

 

c5b9f7a453f44e87med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być za mała gdyż w instrukcji lodówki jest napisane że otwór wylotu cieplego powietrza tzn. gorna powinna mieć co najmniej 600cm. kwadratowych a te drzwiowe sa mniejsze chyba że zastosujesz dwie ale w ELCAMPIE jak dobrze pamiętam ale także w sklepach handlujących częściami do przyczep są tej wielkości co pisalem. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem różne rozwiązania jesli chodzi o kratki, nie wiem czy to były fabryczne rozwiązania ale były stosowane takie jak sa nad oknami, u mnie są takie małe kwadratowe, a widziałem tez takie jak w drzwiach lub wieksze. Zawsze jedna jest nisko a druga powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, co powiecie na tak zamontowane koło zapasowe??

Tak zrobiłem,wiem ze mogło byc lepiej ale juz resztkami sił to robiłem.

ed34c6707e339b18m.jpg

 

Lezy juz i wykładzina na podłodze, potem wjechałem z mebelkami,ale juz pozno było i fotki nie bardzo wyszły,ale choc jedna wrzuce .

2bd2d23748e7529dm.jpg

 

bb49d5c3279715ecm.jpg

 

Po niedzieli bede dalej działał :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale chyba będziesz miał problem z tym kolem ( za nisko ) gdyż kolo manewrowe po podniesieniu mniej wystaje a i tak nieraz zaczepia się o podloże na nierównym terenie.POZDRAWIAM I przyjemnej pracy bo sezon już tuż tuż. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacisk na hak??Jak to sprawdzic??Pierwsze słysze.

Zapas załozyłem tu gdyz innego miejsca nie znalazłem.

Daleko z nia nie bede jezdził, takze mam nadzieje ze bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcjach przyczep piszą żeby tak rozkladać ladunek w przyczepie aby nacisk na hak był do 70 kg. a od czego to jest zależne to nie wiem,nigdy się tym nie interesowałem jedynie z doświadczenia wiem że jeżeli przesadzę z ładunkiem na przod przyczepy oraz bagażnik samochodu to tył prawie ciągnie po asfalcie, a kable od przyczepy ocierają o asfalt i je podpinam wyżej gdyż już kiedyś się przetarły. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kleilem klejem polimerowym. zuzylem 2 litry + litr denaturatu do rozcienczania. Ja przyklejalem bardziej punktowo trzyma dobrze a razie uszkodzenia laminatu latwiej odkleic

 

Dzięki za szybką odpowiedź.Ja na razie jestem w lesie .Przyczepka stoi cała rozbebeszona-wietrzy się.Okładziny wszystkie i gąbki zerwane.Widząc twój remont zazdroszczę Ci zapału i umiejętności.Podoba mi się szczególnie sufit,ale na chwilę obecną chyba nie zaryzykuję sam,bo pewnie coś sknocę i skończy sie na okładzinie-wykładzinie dywanowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.