Skocz do zawartości

Kompleksowy remont Niewiadówki.


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

Nawe nawe :]

Ciekawe jak dorwe same felgi 12stki bez opon, powinienem zejsc w dół troche, a i klape od szybra zdejme i powinno byc ok :]

 

A na ranty felg załóż rozcięty szlauf ogrodowy co by śladów nie zostawiła :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 509
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja do mojej na zimę zakładam same felgi 12 (kupiłem na złomie) ranty wyklepałem więc są jeszcze mniejsze i nie rysują betonu . Nie zamieniał bym na 14 bo opony są niższe więc przyczepą bardziej tłucze .12 o pełnym rozmiarze 155 lub 13 165 lub 13 155/80 są wysokie więc trochę amortyzują .Mój zapas to 12 135 bo zajmuje mało miejsca a trochę można na niej podjechac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieniał bym na 14 bo opony są niższe więc przyczepą bardziej tłucze

Nie chodziło mi o felgę 14" i oponę o niskim profilu! Mówiłem o tym, że wogóle fajnie wygląda na pełnowymiarowej 14" od passata :] . Prawie przyczepa terenowa :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde autko na ładnej feldze / alumie wyglada lepiej, a i przyczepa rowniez :]

Moze z czasem zapakuje jej 15stki jakies i kapec 195 :]

Remont wstrzymany, rusze po swietach, razem z fotkami :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis wielce pracowałem nad chałupą,wywaliłem wszystkie meble,

sa do małej regeneracji,po zwinieciu wykładziny podłogowej ukazał mi sie problem, sruby ktore trzymaja bude sa przykrecone az do płyty pod lenteksem,z 8 srub tylko 3 odkreciłem reszta poszła szlifierka do ciecia.Powaznie zacząłem myslec nad obruceniem jej :]

W pewnym miejscu odkryłem mała kałuze,trzeba bedzie to wysuszyc,i ponawiercac otwory upustowe.

Reszta w nastepne dni,narazie reszta obowiazkow nie pozwoli mi na prace, wybaczcie za brak fotek ale juz było ciemno jak pakowałem sie.

Czy ktos z forumowiczy obrucił N126, moze cos mi podpowiedziec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z forumowiczy obrucił N126, moze cos mi podpowiedziec??

Ogólnie otwory powinny pasować tylko odwrócić ,ja tez to planowałem ale po zagłębieniu sie aerodynamiką to rozwiązanie które jest fabryczne wcale nie jest złe ,pomyśl o zawirowaniach powietrza za przyczepa z przodu samochód rozbija powietrze :]

 

P.S.

Zajrzyj tu http://www.fanklub-niewiadowek.yoyo.pl/niewiadowki/remonty/marek.html to mó remont .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, nic ostatnio nie pisałem ale działam wciaz :)

Nazbierałem troche fotek,ale łacze neta mi nie pozwala by je wrzucic narazie.

Moze mi ktos pomoc,bo niewiem ile metrow kwadratowych wykładziny na sciany kupic,moze gdzies komus zostały jakies notatki lub cos.

Ewentualnie moze mi ktos to zliczyc??Pomierzyłem i wyszły mi dane takie ;

300*130 1szt.

190*60 2szt.

170*130 1szt.

130*50 1szt.

230*30 2szt.

120*120 1szt.

Moze mi ktos pomoc i to jakos zliczyc ile mam kupic metrow??

Bede kupywac w OBI,szerokosc maja 4 metry

 

Jeszcze jedna rzecz, kleicie na Budapren, a jest cos szybciej wiazacego jakis inny klajster??

Bo mam obawy czy po Budaprenie nie trzeba bedzie przytrzymac wykładziny by sie nie zsuwała mi spowrotem na podłoge :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont trwa dalej,kilka fotek z mojej robotki :hehe:

252b32ebb145eb87.jpg

e55ebb24a6db2f40.jpg

2d10d00f7d3532ad.jpg

9cf133c8b3cac144.jpg

 

Tak to wygladało tydzien temu,obecnie podłoga juz jest skonczona, troche roboty z elektryka miałem,zasyfione koncowki łaczy i w 2 kloszach miałem akwarjum nawet,rozebrałem wszystko,papierek ścierny i jazda, nowych konektorkow nie poszczedziłem.

Wykładzine na podłoge juz tez mam,po taniosci za 100zł kupiłem 2 na 3 metry czegos takiego jak lenteks ale lepsze bo nie scieralne jest wcale,ale najpierw sciany i sufit a potem podłoga by nie pochlapac klejem i itp.

Wykładzina dywanowa pojdzie na sciany,klej chyba Tapicer jak go znajde jak nie to Budapren i potem toksykologia :hop1: ,moze nie,przyczepe robie w garazu,a wyklejac ja to wyciagne na dwor bedzie lepsze powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam swoją budę jak tak wyglądała :hehe: To najgorszy etap... zastanawiałem się czy z takiego wraku coś wyjdzie? Ale czego by się nie wniosło do byudki stawała się piękna :hop1:

 

Trzymam kciuki za remoncik!!! :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi podpowiedziec jak załozyc klin w szybie bocznej, podobno w serwisach maja jakis KLUCZ do tego,ale napewno czyms innym rowniez mozna :-]

 

pogadaj z Sowa on chyba to czynił ...ale z tego co sie orientuje , to troche gimastyki Cie czeka ... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.