Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, jacek00 napisał:
7 godzin temu, w79 napisał:
A do tego, przy problemach z kręgosłupem, te kilka kg daje roznice:) 

To są tylko 2 kg różnicy. Ja sam mam problemy z kręgosłupem ale wolę ciut większą butle jednak

Jacek masz może w zasobach jakąś butlę z kompozytu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to czy masz możliwość sprawdzić czy ten twój wskaźnik działałby na kompozycie ?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Nie będzie działał bo jego się fizycznie przyczepia do butli stalowej albo alu. Do kompozytu nie da rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:
8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:
Chodziło mi o to czy masz możliwość sprawdzić czy ten twój wskaźnik działałby na kompozycie ?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Nie będzie działał bo jego się fizycznie przyczepia do butli stalowej albo alu. Do kompozytu nie da rady

Do alu chyba też nie chwyci magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do alu chyba też nie chwyci magnes.

Hmm, wydawało mi się, że jest on do stali i alu. Ale teraz sprawdzilem i nigdzie nie ma o tym ani słowa.

 

Edit. doczytałem. W zbiornikach aluminiowych czujnik przyklejamy za pomocą taśmy dwustronnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, filipert napisał:

Do alu chyba też nie chwyci magnes.

no to chyba juz dzieci w przedszkolu powinny wiedzieć :-]

pomijam kwestię mocowania (mam gasbanka z kompozytu więc go nie wymieniam) czujnik mogę przykleić do butli na stałe, chodzi mi o to czy przy butli kompozytowej zakładając że go przykleję od dołu będzie pokazywał poprawnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytałem dzisiaj w w greengas o te butle kompozytowe i tak:

Butla na 10kg   - koszt kaucji 280 zł + 79 zł gaz  -  waga samej butli 5,3kg
Butla na 5kg     - koszt kaucji 250 zł + 50 zł gaz  -  waga samej butli 3,4kg
Reduktor 39 zł niby na opaskę ale czy da się to jakoś zamontować zgodnie z wymogami?

Są dostępne bez problemu w Rzeszowie, co myślicie ?

 

 

 

Edytowane przez Klimator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Suzu4x4 napisał:

pomijam kwestię mocowania (mam gasbanka z kompozytu więc go nie wymieniam) czujnik mogę przykleić do butli na stałe, chodzi mi o to czy przy butli kompozytowej zakładając że go przykleję od dołu będzie pokazywał poprawnie ??

Tylko z tego co pamiętam, to kompozytowe gasbanki mają płaskie dno, w sensie obudowa jest płaska i nie bardzo jest tam miejsce, żeby cokolwiek przykleić ;) z drugiej strony, jak masz miejsce w bakiście/schowku na wysokość, to zawsze można jakaś podstawkę dorzeźbic. Pytanie jednak jest zasadnicze, czy będzie on (czujnik) w ogóle z kompozytami działać...

2 minuty temu, Klimator napisał:

Butla na 10kg   - koszt kaucji 280 zł + 79 zł gaz

Poszedłbym w gasbanka stalowego, który waży 8kg i ma pojemność 11kg, a kosztuje 500 zł

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pjetko napisał:

Poszedłbym w gasbanka stalowego, który waży 8kg i ma pojemność 11kg, a kosztuje 500 zł

a możesz to jakoś uzasadnić ? bo koszt prawie 2 razy większy i waga o 3 kg więcej sama butla?

Edytowane przez Klimator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Klimator napisał:

...
Reduktor 39 zł niby na opaskę ale czy da się to jakoś zamontować zgodnie z wymogami?

...

No właśnie. Miałem podobny dylemat kilka miesięcy temu i ostatecznie stanęło na zwykłej stalowej butli 5kg. Jak rozwiązujecie tą kwestię, jeśli reduktor ma być "karawaningowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Klimator napisał:

a możesz to jakoś uzasadnić ? bo koszt 2 razy większy i waga o 3 kg więcej sama butla?

No tak koszt wyższy, ale masz gasbanka, czyli brak zmartwień jeśli chodzi o temat gazu. Butlę masz na własność i masz możliwość tankowania na dowolnej stacji LPG w całej Europie. Nie musisz się martwić przed wyjazdem ile masz gazu, czy wystarczy na wyjazd, czy jednak lepiej wymienić butlę przed wyjazdem itd.... mając gasbanka wystarczy dotankować się do pełną przed każdym wyjazdem i temat z głowy. Już nie wspomnę że idąc w greengas może być problem, żeby to wymienić w innej części kraju lub poza granicami PL.

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pjetko napisał:

Tylko z tego co pamiętam, to kompozytowe gasbanki mają płaskie dno, w sensie obudowa jest płaska i nie bardzo jest tam miejsce, żeby cokolwiek przykleić ;) z drugiej strony, jak masz miejsce w bakiście/schowku na wysokość, to zawsze można jakaś podstawkę dorzeźbic. Pytanie jednak jest zasadnicze, czy będzie on (czujnik) w ogóle z kompozytami działać...

racja, może tak być z tym dnem, więc w sumie szkoda zachodu

11 minut temu, pjetko napisał:

No tak koszt wyższy, ale masz gasbanka, czyli brak zmartwień jeśli chodzi o temat gazu. Butlę masz na własność i masz możliwość tankowania na dowolnej stacji LPG w całej Europie. Nie musisz się martwić przed wyjazdem ile masz gazu, czy wystarczy na wyjazd, czy jednak lepiej wymienić butlę przed wyjazdem itd.... mając gasbanka wystarczy dotankować się do pełną przed każdym wyjazdem i temat z głowy. Już nie wspomnę że idąc w greengas może być problem, żeby to wymienić w innej części kraju lub poza granicami PL.

dokładnie. czy gasbank to każdy sam musi zastanowić się czy mu potrzebny, ale nie szedłbym w butlę która jest dostępna tylko gdzieś lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pjetko napisał:

Poszedłbym w gasbanka stalowego, który waży 8kg i ma pojemność 11kg, a kosztuje 500 zł

Gdzie mogę znaleźć tego gasbank 11kg za 500 ? 

a to chodzi o tą: https://allegro.pl/oferta/gasbank-ls-11kg-lekka-butla-lpg-z-zaworem-80-opd-10884995106

Edytowane przez Klimator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.