Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

pomijam kwestię mocowania (mam gasbanka z kompozytu więc go nie wymieniam) czujnik mogę przykleić do butli na stałe, chodzi mi o to czy przy butli kompozytowej zakładając że go przykleję od dołu będzie pokazywał poprawnie ??

zapytałem u źródła i dostałem odpowiedź :

Cytat

Niestety, między butlą a obudową jest niewielka przestrzeń i to jest przyczyna przez którą czujnik nie będzie działał z tą butlą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:
Godzinę temu, Klimator napisał:

...
Reduktor 39 zł niby na opaskę ale czy da się to jakoś zamontować zgodnie z wymogami?

...

No właśnie. Miałem podobny dylemat kilka miesięcy temu i ostatecznie stanęło na zwykłej stalowej butli 5kg. Jak rozwiązujecie tą kwestię, jeśli reduktor ma być "karawaningowy"

Musi być karawaningowy i do kompletu z butlą kupujesz 

Adaptor KAMPERFIT do butli kompozytowej BP | Akcesoria gazowe | Przyczepy, haki, bagażniki, caravaning - sklep z przyczepami GOLIAT

image.png.ecd3626d16bbc618429ff3ae6c1d86aa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, filipert napisał:

o widzisz, czyli da się kupić reduktor adapter już do tego, rozumiem, że to ten sam typ butli co BP :)

Edytowane przez Klimator (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pjetko napisał:

No tak koszt wyższy, ale masz gasbanka, czyli brak zmartwień jeśli chodzi o temat gazu. Butlę masz na własność i masz możliwość tankowania na dowolnej stacji LPG w całej Europie. Nie musisz się martwić przed wyjazdem ile masz gazu, czy wystarczy na wyjazd, czy jednak lepiej wymienić butlę przed wyjazdem itd.... mając gasbanka wystarczy dotankować się do pełną przed każdym wyjazdem i temat z głowy. Już nie wspomnę że idąc w greengas może być problem, żeby to wymienić w innej części kraju lub poza granicami PL.

Inną butlę też możesz dotankować na dowolnej stacji LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, danielpoz napisał:

Inną butlę też możesz dotankować na dowolnej stacji LPG.

Jak nikt nie widzi...

 

30 minut temu, filipert napisał:

Kilka miesięcy temu o tym nie wiedziałem, i w efekcie zdecydowałem się na zwykłą, stalową butle 5kg i wymianę reduktora. Na lokalnej stacji BP mi nie potrafili pomóc. Tylko że maja butle no i zwykłe reduktory do tego.

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pjetko napisał:

No tak koszt wyższy, ale masz gasbanka, czyli brak zmartwień jeśli chodzi o temat gazu. Butlę masz na własność i masz możliwość tankowania na dowolnej stacji LPG w całej Europie. Nie musisz się martwić przed wyjazdem ile masz gazu, czy wystarczy na wyjazd, czy jednak lepiej wymienić butlę przed wyjazdem itd.... mając gasbanka wystarczy dotankować się do pełną przed każdym wyjazdem i temat z głowy. Już nie wspomnę że idąc w greengas może być problem, żeby to wymienić w innej części kraju lub poza granicami PL.

Tylko jak masz ogrzewanie na gaz i jeździsz zimą to musisz mieć mocno grzaną komorę na butle, bo inaczej odparujesz propan, a butan zostanie jako "wypełniacz"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Kilka miesięcy temu o tym nie wiedziałem, i w efekcie zdecydowałem się na zwykłą, stalową butle 5kg i wymianę reduktora. Na lokalnej stacji BP mi nie potrafili pomóc. 

Bo na stacjach sprzedają reduktory domowe, więc nie pomogą w kwestii reduktora karawaningowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, danielpoz napisał:

Inną butlę też możesz dotankować na dowolnej stacji LPG

Oczywiscie, że fizycznie się da, jednak myślę, że forum nie jest po to, żeby pisać o "patentach" skrajnie niebezpiecznych, mogącym grozić wybuchem i/lub śmiercią i kalectwem, o stratach materialnych nie wspomnę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filipert no i tym adapterem chyba mnie przekonałeś do tej butli greengas zawsze jak coś można kupić 2 takie butle i tak wyjdzie cena podobna do 1 gasbank, jeszcze przemyślę sprawę ale jak mam blisko temat dostępności i wymiany to chyba ok, szczególnie że w tych jest sam propan, co też jest na plus dla temp poniżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Klimator napisał:

@filipert no i tym adapterem chyba mnie przekonałeś do tej butli greengas zawsze jak coś można kupić 2 takie butle i tak wyjdzie cena podobna do 1 gasbank, jeszcze przemyślę sprawę ale jak mam blisko temat dostępności i wymiany to chyba ok, szczególnie że w tych jest sam propan, co też jest na plus dla temp poniżej zera.

Jedynym minusem jest dostępność, ale jeśli Ciebie to nie dotyczy (również w przyszłości) to też bym o tym myślał. Jednak przystępność ceny gasbanka stalowego sprawia, że staje się poważnym kandydatem do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pjetko napisał:

Oczywiscie, że fizycznie się da, jednak myślę, że forum nie jest po to, żeby pisać o "patentach" skrajnie niebezpiecznych, mogącym grozić wybuchem i/lub śmiercią i kalectwem, o stratach materialnych nie wspomnę.

 

Odnoszę wrażenie że troszkę Cię poniosło?

Skoro już chcesz być taki prawy to w PL nie tankuj tej swojej butli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Klimator napisał:

@filipert no i tym adapterem chyba mnie przekonałeś do tej butli greengas zawsze jak coś można kupić 2 takie butle i tak wyjdzie cena podobna do 1 gasbank, jeszcze przemyślę sprawę ale jak mam blisko temat dostępności i wymiany to chyba ok, szczególnie że w tych jest sam propan, co też jest na plus dla temp poniżej zera.

jakbyś się zdecydował na zakup takiej butli  to mogę Ci odsprzedać ten adapter.

20211108_110638_resized.jpg

20211108_110659_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.