Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Klimator napisał:

Czyli generalnie nie bardzo jest co kupić żeby odciążyć troszkę? ewentualnie te Nano i DomLight (stalowe) ?

Możesz brać DomLight. Pełna butla waży ok 16,8 kg. W porównaniu do zwykłej stalowej masz ok. 5 kg oszczędności na wadze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Możesz brać DomLight. Pełna butla waży ok 16,8 kg. W porównaniu do zwykłej stalowej masz ok. 5 kg oszczędności na wadze

Może jakiś fizyk wyliczy o ile zmniejszyłby się nacisk na hak:), oczywiście teoretycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Mi wyszło 13,5 kg... musze sprawdzić

Hmm, jakim cudem? Pusta butla waży 6,8 kg. Do tego 10 kg gazu = 16,8 kg. No chyba, że opchnęli Ci jakąś używkę ;) 

image.png.083bfbaf1f6810659c6e5a475fe784b4.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacek00 napisał:

Hmm, jakim cudem? Pusta butla waży 6,8 kg. Do tego 10 kg gazu = 16,8 kg. No chyba, że opchnęli Ci jakąś używkę ;) 

Wyszło mi z wagi, ale może tylko wydawało mi się, że powinna być pełna. A dla pewności i z ciekawości, to przy następnej wymianie pojadę z wagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, filipert napisał:

Wyszło mi z wagi, ale może tylko wydawało mi się, że powinna być pełna. A dla pewności i z ciekawości, to przy następnej wymianie pojadę z wagą.

Pełna butla nigdy nie będzie pełna. Tankują je do ok. 80% pojemności. Prędzej niedoskonałość pomiaru. jak ważyłeś butlę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te 80% pojemności to jest właśnie 10kg propanu.

Pelna butla powinna ważyć 16.7-16.9kg 

BF6E9082-CE40-4414-A6FB-6B631EA8E7CE.thumb.jpeg.a17c0def57a595c8282fbd9d5dba3afc.jpeg
 

ja te butle zawsze ważę przed wyjazdami żeby wiedzieć ile jest gazu

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, filipert napisał:

Wyszło mi z wagi, ale może tylko wydawało mi się, że powinna być pełna. A dla pewności i z ciekawości, to przy następnej wymianie pojadę z wagą

A może była "promocja" i zamiast 10kg było 10 litrów? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vrs napisał:

Ale te 80% pojemności to jest właśnie 10kg propanu.

No dokładnie. Pisałem o tym dlatego, że niektórym może się wydawać, że butla nie jest pełna kiedy jest pełna ;) 

2 godziny temu, vrs napisał:

Pelna butla powinna ważyć 16.7-16.9kg 

BF6E9082-CE40-4414-A6FB-6B631EA8E7CE.thumb.jpeg.a17c0def57a595c8282fbd9d5dba3afc.jpeg
 

ja te butle zawsze ważę przed wyjazdami żeby wiedzieć ile jest gazu

Ja kupiłem ultrasoniczny miernik poziomu gazu przyczepiany od spodu butli. Działa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

No dokładnie. Pisałem o tym dlatego, że niektórym może się wydawać, że butla nie jest pełna kiedy jest pełna ;) 

Ja kupiłem ultrasoniczny miernik poziomu gazu przyczepiany od spodu butli. Działa ;) 

Wiem że są czujniki, wagi itp ale w lato gazu idą znikome ilości a zimą gołym okiem widać ile jest gazu w butli.

Masz linka do tego czujnika? Obadam, może zmienię zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że są czujniki, wagi itp ale w lato gazu idą znikome ilości a zimą gołym okiem widać ile jest gazu w butli.
Masz linka do tego czujnika? Obadam, może zmienię zdanie. 
Może widać. Ja się stresuję, że mi się skończy. Wolę mieć jakiś podgląd. Kupiłem to: https://carbonzorro.com/pl/products/mopeka-ultrasoniczny-wskaznik-poziomu-gazu-179.html?query_id=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DomLight przykleja się ten magnes?
Jak jednak wolę kompozyty...
Tak, przykleja się i działa. DomLight to za butle stalowe przecież.

Co do kompozytów to można oczywiście je woleć, tylko co z tego jak ich nie ma na rynku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał:

Może widać. Ja się stresuję, że mi się skończy. Wolę mieć jakiś podgląd. Kupiłem to: https://carbonzorro.com/pl/products/mopeka-ultrasoniczny-wskaznik-poziomu-gazu-179.html?query_id=1

Fajne to, tylko trzeba pamiętać o odklejeniu jak się butlę wymienia ?

Zakładam, że apka działa w tle i alarmuje po osiągnięciu zadanego minimum? 

6 godzin temu, jacek00 napisał:

Co do kompozytów to można oczywiście je woleć, tylko co z tego jak ich nie ma na rynku?

Chyba że Gasbank. 

Ale właśnie trafiłem na ciekawy produkt! 

Jeśli za Nano wołają 300, to to powinien być hit

https://carbonzorro.com/pl/products/gasbank-ls-11-kg-butla-z-lekkiej-stali-duplex-z-zaworem-ograniczania-napelniania-do-80-opd-1009.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

Screenshot_20211106-075529.thumb.png.3ac2e24288baf98999b24f076a45b5b2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, filipert napisał:

Chyba że Gasbank. 

Tylko gasbanków kompozytowych nigdzie nie ma, wszystko wyprzedane

10 minut temu, filipert napisał:

Ale właśnie trafiłem na ciekawy produkt! 

Jeśli za Nano wołają 300, to to powinien być hit

Jest to zdecydowanie opcja warta rozważenia, waży niecałe 3kg więcej, kosztuje połowę mniej (niż kompozytowy gasbank) a działa dokładnie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.