Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Batman napisał:

Orientuje się ktoś jaka jest cena za butle dom light gdy chcę ją kupić pierwszy raz (nie mam na wymianę)? Albo czy przyjmują w rozliczeniu zwykła stalową 11 kg?

W Katowicach miesiąc temu na BP chcieli 350 zł kaucji + 80 za gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem zastanawiać się nad zestawem gas bank - ten za pińcet zł + druga awaryjna butla z propanem - nano. Obie te butle musiałbym kupić. Jako alternatywę posiadam zwykła 11 kg stalówkę oraz zwykłą stalówkę 6 kg angielską (można dokupić złączkę na nasze gwinty) oraz "naszą" stalówkę 5 kg.

I teraz opcja darmowa czyli ta którą posiadam to duża butla około 12 kg + 11 kg gazu oraz butla 5, 5 kg + 5 kg gazu. Daje nam to 33,5 kg z zastrzeżeniem, że 11. kilówka po wymianie może być raz cięższa a raz mniejsza.

Opcja druga to gas bank 8,5 kg + 11 kg lpg oraz nano 6,6 kg + 8 kg propanu. Daje nam to 34,1 kg

I co teraz? ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale według Twoich wyliczeń to masz masę butli 17kg i tylko 16kg gazu

a w opcji drugiej masz masę butli 15kg a masę gazu aż 19kg

Pytanie, czy ta różnica kilogramów jest dla Ciebie warta tej kasy. Funkcjonalności nie rozkmniniam, bo nie wiem, do czego dążysz (jak Daniel napisał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2021 o 19:00, Ventyl napisał:

Tak ten przewód się nada, jest to przewód stosowany przy montażu LPG w autach gazownicy potocznie mówią na niego FARO

 

Widzę że jesteś z Legionowa.

Na Żubowieckiej jest serwis MIGAZ podjedź do nich pewnie będą mieli taki przewód od ręki złączki pewnie też.

 

Jak coś z LPG to pytać, 6 lat przerabiałem auta na kuchenki gazowe na kółkach :D

Dzięki kolego, sorki, że dopiero teraz odpowiadam.

Właśnie wróciłem to zliczania plusów i minusów poszczególnych rozwiązań.

W dniu 9.11.2021 o 19:49, Misio napisał:

W innym wątku było mówione że dla zaoszczędzenia 20-30kg warto wydać parę tyś...dla mnie jednak lepszym rozwiązaniem byłby duocontrol + 2x butle z klik-ON...szczególnie jeżdżąc po Polsce...Butla Propanowa potrafi ważyć nawet 15-18kg tara...a jak wymieniamy butlę, to na co możemy trafić?

Zgadzam się, tylko ta dostępność butli :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać niezależność gazową - GasBank + propan nano  awaryjnie/grzanie wczesną wiosną i wczesną zimą zmniejszając dodatkowo ciężar zestawu butli. Jak widać nie do końca się da to połączyć. Kaucja za nano lub dom light u mnie w mieście to 200 zł + gaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Batman napisał:

Chciałbym uzyskać niezależność gazową - GasBank + propan nano  awaryjnie/grzanie wczesną wiosną i wczesną zimą zmniejszając dodatkowo ciężar zestawu butli. Jak widać nie do końca się da to połączyć

Z Twoich obliczeń

16 godzin temu, Batman napisał:

opcja darmowa czyli ta którą posiadam to duża butla około 12 kg + 11 kg gazu oraz butla 5, 5 kg + 5 kg gazu. Daje nam to 33,5 kg z zastrzeżeniem, że 11. kilówka po wymianie może być raz cięższa a raz mniejsza.

Opcja druga to gas bank 8,5 kg + 11 kg lpg oraz nano 6,6 kg + 8 kg propanu. Daje nam to 34,1 kg

 na granicy, ale da się uwzględniając, podobne pojemności, to jest to realne.

Najważniejsza dla mnie, w tych porównaniach, jest niezależność przy gasbanku.

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice 1 kg nie są satysfakcjonujące. Bardziej by mnie cieszyło minimum 5 kg. W planach mam w bakiście wozić zbiorniki na szarą i czystą wodę oraz rowery na dyszel. Trzeba uciekać z kilogramów ? 

Muszę sprawdzić czy to T.E.C.a będą pasować sanki do koła zapasowego. Jeśli tak to z miłą chęcią pozbędę się koła z bakisty.

Edytowane przez Batman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2021 o 12:56, Klimator napisał:

Byłem dzisiaj w greengas Podkarpacie wziąłem jedna 10kg kompozytvodziwo koszt kaucji 195 zł plus 79 gaz. ? Coś mi się wydaje że pewno za niedługo wezmę drugą i będę miał 2 kompozyty.

No właśnie najbardziej by mi pasowała ta przeźroczysta butla GreenGas, jednak ich dostępność/wymiana :wacko: 

Centralna Polska to czarna dziura :( 

image.thumb.png.21a4ac446a69ee74834ebf4ad4220530.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lbuster napisał:

Zgadzam się, tylko ta dostępność butli :(

Mam 2x gasbank, szybko nie uda mi się skorzystać z przyczepy. Wpadnij, pożyczysz sobie jedną, pomacasz, będziesz wiedział czy ten kierunek ma sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rolf napisał:

Mam 2x gasbank, szybko nie uda mi się skorzystać z przyczepy. Wpadnij, pożyczysz sobie jedną, pomacasz, będziesz wiedział czy ten kierunek ma sens. 

Wielkie dzięki za propozycję :dzieki: Pożyczać nie będę, ale pomacać i oblukać to z chęcią a i przy okazji poznać sąsiada będzie okazja :) 

Odezwę się na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,może ktoś z szanownego forum posiada wiedzę gdzie mogę nabyć zewnętrzne gniazdo z klapką,do gniazda chcę zainstalować,zestaw do napełniania butli gazowej.

Dziękuje bardzo.

Czarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.