Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i mniej więcej to tak wygląda, jak bym jeździł samochodem z comon rail na oleju od frytek, i się upierał że dobrze jeździ, a po 100km jak silnik padł to zwalał że to nie od kawałków frytek, tylko wadliwych wtryskiwaczy, ale ogólnie mozna tak jeździć przecież.

W teorii ma być 30mbar, ale w praktyce miałeś 28mbar i działało aż padło. Czyli praktyką potwierdziłeś że coś jest nie tak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Teorie teoriami a praktyka pokazuję co innego ? 

Już raz się spierałeś o praktykę z naciskiem na hak. Jak jesteś taki praktyk to sobie praktykuj tylko dupy ludziom nie truj, że coś ci nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Czytam i mniej więcej to tak wygląda, jak bym jeździł samochodem z comon rail na oleju od frytek, i się upierał że dobrze jeździ, a po 100km jak silnik padł to zwalał że to nie od kawałków frytek, tylko wadliwych wtryskiwaczy, ale ogólnie mozna tak jeździć przecież.

W teorii ma być 30mbar, ale w praktyce miałeś 28mbar i działało aż padło. Czyli praktyką potwierdziłeś że coś jest nie tak.

 

 

Nie czytasz uważnie , od początku używałem tylko propanu i lżejszej o połowę butli kompozytowej. Dla mnie stalowe to epoka kamienia łupanego i syf w postaci  mieszanki propan-butan. Niestety nie miałem wyjścia bo Sandomierz nie ma butli DomLigth na wymiane. Musiałem tak zrobić zeby skończyć urlop z ciepłą wodą i ogrzewaniem.

Działało i  dalej by działało na czystym propanie nawet na tym reduktorze 28mbr. Większość ludzi używa butli stalowych bo albo nie wiedzą ze sa już kompozytowe , lub nie wiedzą jakimś syfem jest mieszanka propan-butan. Lub poprostu chcą mieć możliwość wymiany stalowej na kazdej stacji bez względu na to co jakiej jakości gaz w nich jest.  

44 minuty temu, jacekzoo napisał:

Już raz się spierałeś o praktykę z naciskiem na hak. Jak jesteś taki praktyk to sobie praktykuj tylko dupy ludziom nie truj, że coś ci nie działa

Nadal uważam jak uważałem , to ze są przepisy inne niz moje spostrzeżenia ,nie znaczy że uważam je za słuszne w przypadku każdego holownika. A do tego ze ich nie znałem , przyznałem się. Spierać sie będę jeszcze wiele razy , ale o tym niebawem i nie tutaj.

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Działało i  dalej by działało na czystym propanie nawet na tym reduktorze 28mbr. Większość ludzi używa butli stalowych bo albo nie wiedzą ze sa już kompozytowe , lub nie wiedzą jakimś syfem jest mieszanka propan-butan. 

Jakim to syfem jest mieszanka propan-butan? ?

I w ogóle to jesteś pewny, że urządzenia w Twojej budzie są na 30 mbar a nie na 50 mbar?

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Nie czytasz uważnie , od początku używałem tylko propanu i lżejszej o połowę butli kompozytowej. Dla mnie stalowe to epoka kamienia łupanego i syf w postaci  mieszanki propan-butan. Niestety nie miałem wyjścia bo Sandomierz nie ma butli DomLigth na wymiane. Musiałem tak zrobić zeby skończyć urlop z ciepłą wodą i ogrzewaniem.

Działało i  dalej by działało na czystym propanie nawet na tym reduktorze 28mbr. Większość ludzi używa butli stalowych bo albo nie wiedzą ze sa już kompozytowe , lub nie wiedzą jakimś syfem jest mieszanka propan-butan. Lub poprostu chcą mieć możliwość wymiany stalowej na kazdej stacji bez względu na to co jakiej jakości gaz w nich jest.  

Ja tankuję zawszę benzynę 98 oktanową. Na urlopie zatankowałem raz 95, i po powrocie do domu padło mi sprzęgło. Na 98 sprzęgło mi zawsze dobrze działało. Większość ludzi jeździ na 95 bo jest tańsza, ale nawet nie wiedzą jaki to syf. 

To taki wcinek mojej "praktyki" trochę karykaturując twoją "praktykę".

Jak kolega wyżej napisał, zamiast eksperymentować zacznij od sprawdzenia jakie masz wymagane ciśnienie na urządzeniach, a następnie kup taki reduktor. Wtedy jeśli będziesz do tego miał sprawne urządzenia to już będzie bez różnicy czy gaz będziesz miał ze stalowej butli, czy z kompozytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Nie czytasz uważnie , od początku używałem tylko propanu i lżejszej o połowę butli kompozytowej. Dla mnie stalowe to epoka kamienia łupanego i syf w postaci  mieszanki propan-butan. Niestety nie miałem wyjścia bo Sandomierz nie ma butli DomLigth na wymiane. Musiałem tak zrobić zeby skończyć urlop z ciepłą wodą i ogrzewaniem.

Działało i  dalej by działało na czystym propanie nawet na tym reduktorze 28mbr. Większość ludzi używa butli stalowych bo albo nie wiedzą ze sa już kompozytowe , lub nie wiedzą jakimś syfem jest mieszanka propan-butan. Lub poprostu chcą mieć możliwość wymiany stalowej na kazdej stacji bez względu na to co jakiej jakości gaz w nich jest.  

Nadal uważam jak uważałem , to ze są przepisy inne niz moje spostrzeżenia ,nie znaczy że uważam je za słuszne w przypadku każdego holownika. A do tego ze ich nie znałem , przyznałem się. Spierać sie będę jeszcze wiele razy , ale o tym niebawem i nie tutaj.

Co to za butla kpmpozytowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pjetko napisał:

Ja ma butlę kompozytową (gas bank) i tankuję ją syfiastym propan-butanem. I jakoś wszystko działa, to z pewnością zasluga kompozytowej butli. :-]

Już masz po przyczepie ?‍♂️

Cały świat używa propan-butanu do ogrzewania domu, do napędzania aut, do gotowania. A tu nagle na forum się okazało, że propan-butan jest syfiasty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie o wyższości czystego propanu nad mieszanką propanu z butanem zostało zbadane tutaj: 
https://polskicaravaning.pl/dzial/2-aktualnosci/artykuly/propan-butan-czy-propan,50205

Wnioski? Niech sobie każdy sam przeczyta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jerrylin napisał:

Twierdzenie o wyższości czystego propanu nad mieszanką propanu z butanem zostało zbadane tutaj: 
https://polskicaravaning.pl/dzial/2-aktualnosci/artykuly/propan-butan-czy-propan,50205

Wnioski? Niech sobie każdy sam przeczyta. 

 

Te zanieczyszczenia i śmieci pływające w mieszance się dobrze palą stąd taka dobra wydajność. Ale nadal to syf ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule nie zostały przeprowadzone testy które wykazałby jaki wpływ na dysze i palniki ma rodzaj używanego gazu. Po za tym mi nie chodziło o efektywność lodówki, wystraczajace jest dla mnie +7. Mowa była o piecyku i podgrzewaczu wody.

 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule nie zostały przeprowadzone testy które wykazałby jaki wpływ na dysze i palniki ma rodzaj używanego gazu. Po za tym mi nie chodziło o efektywność lodówki, wystraczajace jest dla mnie +7. Mowa była o piecyku i podgrzewaczu wody.
 
Tylko że te Twoje sprzęty w przyczepie pewnie z ostatnie 20 lat też wielokrotnie chodziły na propan-butanie. Wszystkie urządzenia w przyczepie są dostosowane do pracy na samym propanie i propan-butanie. Nie ma co dorabiać teorii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf to bardzo ogólne pojęcie... Setki tysięcy urządzeń kempingowych w starych i w nowych pojazdach zamontowanych, działa na mieszankach propanu z butanem, ale one nie wiedzą o tym, że właściwie to nie powinne działać, bo to syf i powiedział to @DarekSłupsk, a on się zna. Darku, nie chcę Ci dokuczać, ale czy wziąłeś pod uwagę, że to faktycznie mógł być zbieg okoliczności, że Twoje urządzenia zepsuły się z innego powodu, niż zasilanie mieszanką propan-butan?  Może tak jak koledzy sugerują, zepsuły się ze starości? Samochody jeżdżą na mieszance propanu z butanem, a możesz mi wierzyć, że wtryskiwacze lpg to o wiele delikatniejsze urządzenia, niż palniki w grzejnikach, albo bojlerach wody. 

PS

w międzyczasie @jacek00 napisał zdanie, pod którym też się mogę podpisać.

 

Edytowane przez jerrylin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja robie out z dyskusji ,bo znowu pięciu tych samych mędrców przeciwko mnie. A Ci co podzielają moje zdanie , głowy w piasku. Każdy niech sobie używa tego gazu który uważa i ma nacisk na hak jaki mu pasuje. To były tylko moje przypuszczenia / teoria.

Zbieg okoliczności nie wyłącza w tym samym czasie dwóch urządzeń pracujących wzorowo.

Pozdrawiam

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.