Skocz do zawartości

mikro kampery


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że nie będzie tak źle - https://www.mastermot.com/katalog-ogrzewania/truma/Trumatic-E1800.html/2 widac ze sa jeszcze graty do tego
wątek na forum o usterkach E1800 -  https://forum.karawaning.pl/topic/3041-trumatic-e-1800/
serwis Trumy masz w Krakowie https://www.truma.com/pl/pl/serwis/serwis-truma.html
Możesz zadzwonić do Pamera - obecnie serwis robi jeden z jego wieloletnich pracowników - spoko gośc  - jeśli nawet nie robi Trumy to Cie ukierunkuje gdzie zrobisz
Jakbyś dorwał tanio sensowne  webasto/ebera - serwis możesz  zrobić w Kraku na Macedońskiej  http://allhappy.krakow.pl nie są najtańsi ale to porządny znany od lat warsztat tej branży

Akurat jestem na etapie grzania do puszki - Eberków na 12v jest mało cena sensownego  AirTronica z gwar. po serwisie ok 1500-1700, Webasto  podobnie
Jeśli gazowa Truma z wydmuchem na bok  bo u Ciebie raczej biednie z kominem by było ok 2000 nowa, można próbować Carvera z wydmuchem pod podłogę - sensowna używka 900-1000 i  dojdzie jakiś przegląd/serwis

Jeśli masz pytania - pisz co wiem to chętnie podpowiem.

Ogarnij temat Janek i nie ryzykuj - CO nie na darmo jest nazywany cichym zabójcą -  niestety miałem okazje się o tym przekonać w dosłownym znaczeniu tych słów.


 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są podobno chińczykowe podróbki webasto za 600-700zł, ale nie wiem czy są bezpieczne i jak z jakością. Osobiście bym je omijał, (za duże ryzyko że będzie pożar) ale wielu ludzie je kupuje i używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Są podobno chińczykowe podróbki webasto za 600-700zł, ale nie wiem czy są bezpieczne i jak z jakością. Osobiście bym je omijał, (za duże ryzyko że będzie pożar) ale wielu ludzie je kupuje i używa.

Kupiłem takowe i uważam, że są nieźle wykonane. Przed zakupem przekopałem neta i ciężko znaleźć istotne negatywy czy problemy. Z częściami też nie ma już problemu w dobie Ali. 

Jeśli nie chinol to Planar. Zawsze niby pewniejsza marka, mimo, że to praktycznie to samo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szary11 napisał:

Kupiłem takowe i uważam, że są nieźle wykonane.  .......    Z częściami też nie ma już problemu w dobie Ali. 

Dzięki za info z realnego użytkowania - podaj proszę jeszcze jak długo i jak intensywnie je użytkujesz ?  słyszałem już takie opinie i w sumie może i się przekonałbym cena tu robi swoje  :) 

Owszem  problemu z częściami skoro tak piszesz pewnie  nie ma ale jednak jest problem z czasem lub kosztem ich dostarczenia z Ali - szybkie przesyłki z tego źródła kosztują jednak słono a Ebera czy Webasto naprawisz praktycznie od kopa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie webasto daje radę. Co prawda z elektroniką kolega miał problem i zastosował jakąś protezę ale sam piecyk działa bez problemu. Chodzi u niego w serwisie po 4-5 godzin dziennie od września. Też były obawy co to jest i kiedy się spali razem z samochodem. teraz brałby trume gazową bo cichsza i większe zaufanie z uwagi na totalny brak elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat mój kręgosłup już nie toleruje namiotu i po średnich próbach zaadoptowania spania w golfie 4 i jimnym, teraz będzie próba na toyocie verso, wstępne przymiarki wyglądają obiecująco :) po sezonie się okaże czy udało się znaleźć uniwersalną osobówkę czy jednak będę myślał o przyczepie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bigos napisał:

teraz będzie próba na toyocie verso

Gdzieś chyba jednak pojawia się , albo powinna pojawić się granica, gdzie słowo mini, mikro czy tyci, przed słowem "kamper" zaczyna być nietaktowne czy wręcz śmieszne.

Gdy sypiałem w sporym kombiaku w bagażniku i na złożonych tylnych siedzeniach to spałem w samochodzie. Gdy na pakę ducato wrzucałem materac to spałem w busie czy na pace.  To nie były kampery ani RV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Dzięki za info z realnego użytkowania - podaj proszę jeszcze jak długo i jak intensywnie je użytkujesz ?  słyszałem już takie opinie i w sumie może i się przekonałbym cena tu robi swoje  :) 

Owszem  problemu z częściami skoro tak piszesz pewnie  nie ma ale jednak jest problem z czasem lub kosztem ich dostarczenia z Ali - szybkie przesyłki z tego źródła kosztują jednak słono a Ebera czy Webasto naprawisz praktycznie od kopa 

Prawdę mówiąc nie użytkuje go. Na razie. Odpaliłem 3 x na ogrzanie garażu. Zrobiło to sprawnie. Działa nie gorzej jak 3.2kW oryginalne webasto, które miałem w używce, z myślą montażu w smaxie. Jednak postanowiłem je sprzedać i kupić nowego chińczyka. Wiek i niepewność co do niemieckiego wyrobu ile jeszcze zniesie, przegrało z nowym wyrobem. I na tą chwilę waham się z montażem w fordzie że względu na brak dobrego miejsca na nie. 

Moja opinia jest czysto subiektywna. Niemniej jest zbieżna że spora ilością użytkowników, którzy korzystają z urządzenia z większą częstotliwością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cathay napisał:

To nie były kampery

Jeśli przyjąć, że słowo kamper to potoczna forma dla prawnego określenia "pojazd specjalny – kempingowy" to Twoje pojazdy mogły być kamperami. Zależy czy miałeś kuchenkę, stolik i szafki (bo siedzenia to chyba każde auto ma) ;) 
Np mój ford connect ma dwa składane stoliki oraz szafkę pod sufitem, (wyposażenie fabryczne). Mam też kuchenkę, co prawda luzem, ale mogę ją przykręcić - o kwestia 4 wkrętów. Więc choć ma tylko 5 metrów zewnętrznej długości i niecałe dwa wysokości: jest pełnoprawnym kamperem i może być zarejestrowany jako kamper, spełnia wszystkie wymagania.
 

Cytat

Auto aby spełniało wymagania polskiego prawa pozwalające zakwalifikować je jako pojazd specjalny – kempingowy musi spełniać następujące wymogi:  „Samochód kempingowy” oznacza pojazd specjalnego przeznaczenia kategorii M zbudowany w taki sposób, aby służył jako miejsce mieszkalne, zawierający co najmniej następujące wyposażenie:
— siedzenia i stolik,
— miejsca do spania, które mogą powstawać z siedzeń,
— urządzenia kuchenne, oraz
— szafki

Wyposażenie to jest umocowane trwale w przedziale mieszkalnym; stolik może być jednak zbudowany tak, aby łatwo można go było zdemontować. (DYREKTYWA 2007/46/WE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 5 września 2007 r. ustanawiająca ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów.)

 

(http://vadimpacajev.com/budujemy-mini-campera-6-z-ciezarowego-na-specjalny-kempingowy-da-sie/)



 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno naciagana ta interpretacja conecta :)
Sam sobie nieci przeczysz cytując pacajeva piszesz "szafki" pisząc o conectcie piszesz "szafka"
Zatem nawet jak przykrecisz kuchenkę conect nie będzie kamperem
A propos Pacajev nie jest wykladnia prawną lepiej linkowac bezposrednio aktualne akty prawne bo cytowsne lub linkowane na wielu stronach bywaja czasem nieaktualne

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, smok_wawelski napisał:

Sam sobie nieci przeczysz cytując pacajeva piszesz "szafki" pisząc o conectcie piszesz "szafka"
Zatem nawet jak przykrecisz kuchenkę conect nie będzie kamperem

Oj, tam przegródkę się wstawi w środek szafki i już będą dwie ;). Zresztą nad głową jest półka, jeśli szafka nie musi mieć drzwiczek, to też można interpretować jako szafkę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.