Skocz do zawartości

mikro kampery


kit

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, kit napisał:

Dzięki, rozumiem :piwo:

A piec montowałeś dodatkowo czy przerabiałeś dogrzewacz? przy temp poniżej -10 nie huczy ten piec? tak samo nawiew? płyn cały czas idzie pełnym obiegiem?

Ja swojego czasu miałem przerobiony dogrzewacz Eberspachera (fabrycznie był już zamontowany) i nawiew poprzez wentylacje auta więc znam rozwiązania ;) a dopytuje  z ciekawości bo może w następnym vanie wykorzystam, kto wie :hmm:

Moje auto jeszcze nie widziało -10 ;) Mieszkam w Irlandii i rekord to bylo -3 (i akurat nam sie nocka wtedy trafiła). Nawiew puszczam sobie na pozycji 1 lub 2, więc bardziej słychać odgłosy z zewnątrz niż ogrzewanie. Pompy wody nie słyszę nigdy, więc ciężko powiedzieć kiedy sie załącza a kiedy nie. Pompkę paliwa słychać z zewnątrz. A sam piec ... jak widzę to wszystko zależy od osoby - moja rodzina go nie słyszy ;)

Webasto wraz z wiązkami, wezykami itp itd kupiłem na allegro od p. Dusza (https://allegro.pl/oferta/webasto-komplet-uniwersalne-12v-5-0-kw-40w-diesel-8495471452) - świetny kontakt po zakupie (nawet teraz, trzy lata odkąd mi sprzedał zestaw, jak miałem pytania to szybko i wyczerpująco odpowiadał). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat...

Muszę poczytać co tam popisaliście ? Chociaż ja akurat będę jednak nie mikro chciał budować...ale jednak wiele doświadczeń i spostrzeżeń Waszych się mi może przyda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka baza i wielkość? :hmm: byle nie trojaczki bo to oklepane :lol2: ... kiedy realizacja? :tuptup:

Ja jeszcze w 100% nie skończyłem a już myśle o następnym ... nawet juz powoli bazy wypatruje bo wiem że to może zająć ... normalnie choroba :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizacja za 2-3lata

Jako baza Crafter lub Man niespełna 6m

Troszkę też myślę o Ivonce, ale ten kokpit mnie cały czas nie przekonuje...

 

A co do choroby...to tak że budowa często sprawia więcej frajdy niż podróżowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już van conversion, to ja też szedłbym w kierunku takiej max dużej blaszki. Crafter to to samo co MAN, opuszcza tą samą taśmę, tylko ma inne loga. Ale na rynku wtórnym nie ma ich za wiele. (na drogach zresztą też - pewnie za sprawą ceny, która jest duża a nie przekłada się na jakość i ficzery). Za to w miarę pewne i stosunkowo młode ivonki można w miarę łatwo nabyć w cenie akceptowalnej, nawet czasem pojawiają się automaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

W Ivonce nie siedziałem za kierownicą (tylko oglądałem), ale np bliźniaczki to nadal dostawczaki... W szoferce Craftera jest zupełnie inaczej...

A to ma być dla mnie nie zamiana z Osiołka, ale alternatywa na długie trasy, bez zbędnego mieszkania na pace...więc to dla mnie spory atut...

A na koniec dodam - ja wcale nie chcę max długiej, ale H2L3 tylko...Sporego mam Osiolka i on dla wygody mieszkania z nami zostaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jak już van conversion, to ja też szedłbym w kierunku takiej max dużej blaszki. ...

Ale trzeba wtedy brac pod uwagę jakie to niesie za soba ograniczenia 

7 godzin temu, Misio napisał:

.....Sporego mam Osiolka i on dla wygody mieszkania z nami zostaje 

Moze sie zdarzyc ze juz do.niego nie wrócisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wrócę...

Dla mnie blaszanka jednak za mała...chociaż waśnie do niektórych celów extra...szczególnie gdyby się udało to zgrać z napędem 4x4 i automatyczna skrzynią biegów ?

Rozmiar Osiołka to moim zdaniem super rozwiązanie dla 2 osób... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Misio napisał:

nie chcę max długiej, ale H2L3 tylko

A!, - to wachlarz do wyboru masz szeroki. Jeśli chodzi o komfort w szoferce, to nie wiem, czy akurat fordy (transit lub tourneo) nie są w czołówce. Chociaż dostawcze ople też są mega komfortowe. Generalnie te nowsze generacje już komfortem w kabinie oraz bezpieczeństwem przy kolizjach są zbliżone do osobówek - gorzej jest ze starszymi generacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie nowsze generacje.

A w Crafterze poczułem się jak w dużym espace...więc mi przypadł do gustu, no i mają fajne skrzynie automatyczne..

Duży minus - największy silnik to 2,0

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kit napisał:

Ale trzeba wtedy brac pod uwagę jakie to niesie za soba ograniczenia 

"Małe jest piękne, ale duży może więcej" ;)

Ograniczeń nie jest dużo. Gabaryty nie są większe niż zwykłego campera i nadal mniejsze niż auta z przyczepą kemp - więc na pewno ograniczenia nie są większe niż dla takich rodzjaów pojazdów.
Natomiast w środku da się zmieścić coś więcej niż tylko łóżko - i stolik i prysznic i kuchenko-zlew: bez konieczności upychania jakichś składanych, utrudniających życie patentów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chce takiego "malutkiego" kamperka ...

A że u mnie raczej nie przejdzie mniejsza łazienka niż z 1,5m2 to celuje w taki gabaryt...A i tak dla mnie będzie mały i ciasny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia priorytetów ... kilka dni temu chciałem wjechać w naszą stała miejscówkę koło domu i czekałem na Iveco maxi, bo sie facet wieszał na tylnym zwisie i miał problem wziąć zakręt. A Vivaro wjeżdża tam bez żadnych problemów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dlugosci to wszystko zalezy kto gdzie i jak jezdzi Ja przy L3 juz nie raz w dziczy przyhaczylem ?

No i trzeba brac pod uwage ze blaszanka zawsze bedzie ciasna i nie umywa sie do standardowego kampera (o przyczepie juz nie wspomne bo to salony) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.