Skocz do zawartości

mikro kampery


kit

Rekomendowane odpowiedzi

A sharan jest kamperem i to bez dorabiania przegródki ma 2 szafki kuchenke zlew i jeszcze schowek pasażera :) Connect wymaga adaptacji na kampera :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś to pisałem, ale powtórzę - jak ktoś mi powie , że coś takiego  jest kamperem to mnie śmiech śmiertelny dopadnie i pewnie źle skończę . :)   A mogły tu spać nawet 4 osoby i kibel był - co prawda ruchomy cel, ale był  :) 

 

SAM_2949.thumb.JPG.24efea9e94f5f8258d2192884e42eabb.JPG

 

SAM_2750.thumb.JPG.a796cfd28d2decec248cd738a84b4c4a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówić czy jest czy nie jest - jeśli brak definicji to nie sposób tego stwierdzić

To co przytacza Misio - to dość dowolna definicja wg CT - szczerze mówiąc ja takowej konkretnej definicji co jest kamperem,  kampervanem czy XSem nie spotkałem nigdzie.

Misio powie że tylko Jego Osiołek to kamper,  Piotr powie że jego Trafic to XS,  ja powiem że moja Limonka (jak go skończę) to kampervan -  ale będą to tylko nasze słowa a nie dogmatyczna i obowiązująca wszem i wobec definicja

Oczywiście ze Sharanem i Connectem  to  jaja sobie robię i droczę się z moim ziomkiem bo wiem że żarty zna  :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kalapan napisał:

Już gdzieś to pisałem, ale powtórzę - jak ktoś mi powie , że coś takiego  jest kamperem to mnie śmiech śmiertelny dopadnie i pewnie źle skończę . :)   A mogły tu spać nawet 4 osoby i kibel był - co prawda ruchomy cel, ale był

Ależ Ty jesteś wrogo do tych maludów nastawiony. Ale chyba do końca nie masz racje. Jeśli ten (najpewniej) Talento nie jest kamperem bo jest mały, to czy aby Twoja 380-ka jest przyczepą? Czy jednak zbyt mała?

To chyba błędna metodologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cathay napisał:

Jeśli ten (najpewniej) Talento nie jest kamperem bo jest mały, to czy aby Twoja 380-ka jest przyczepą? Czy jednak zbyt mała?

To nie Talento tylko pełnowymiarowy Ducato, o ile w czymś takim można jakiś sensowny wymiar w ogóle znaleźć  :)  W tym gniocie po rozłożeniu wyrka dolnego miejsca było dosłownie przy drzwiach bocznych na długość stopy i szerokość łokcia. Z tyłu na szerokość wielkiej stopy i podobnie długości łokcia. Tyle było ruchu.

Co zaś się tyczy mojej przyczepy 380. Mam przerobione z przodu wyrko na stałe, bo leniwy jestem i nie chce mi się codziennie robić tej samej roboty, czyli wyrko rozłożone na wieki. I teraz na całej długości  "kuchennej" + miejsce przy małym stoliku z tyłu, o kiblu nie wspomnę  - 5 dorosłych osób narodowości wschodniej tańczyło kazaczoka z przytupem i jeszcze się miejsce dla dużego psa znalazło :)  Dlatego już wcześniej gdzieś pisałem , że moja malutka przyczepa jest wręcz Hiltonem w porównaniu do czegoś takiego :

 

SAM_3198.thumb.JPG.93d050daedea109fb2b93f1cfb088bb7.JPG

 

Jedyny plus tej samojezdnej wersalki to wysokość w środku. Mogłem wręcz pół świni powiesić pod dachem i jeszcze przechodzić pod nią nie dotykając jej głową. A mam 188 cm wzrostu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej przyczepie każdy kto ma powyżej 180cm już wygodnie się nie wyśpi. Nawet po zdemontowaniu paneli po bokach łóżka które oddają nam około 4cm długości(szerokosci przyczepy). No chyba że ktoś lubi spać przykurczony ale Hilton to to nie jest?

Ta przyczepka jest maleńka w środku jak i na zewnątrz ale to ma i też swoje zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, danielpoz napisał:

Ta przyczepka jest maleńka w środku jak i na zewnątrz ale to ma i też swoje zalety

To prawda, że  przyczepa 380 jest mała, ale na dwie osoby jest wystarczająca. I dla mnie w porównaniu z tymi wszystkimi wersalkami samojezdnymi to jest Hilton. Ja nie żartowałem z powierzchnią jaka pozostawała po rozłożeniu dolnego spania w Ducato. Dokładnie zostawało przy bocznych drzwiach  0,30x0,60 i z tylu 0,50x0,55 i to wszystko. Jak więc nie mam mówić o Hiltonie skoro w małej 380 przyczepie już po rozłożeniu wyrka mam  jeszcze tyle miejsca:

 

20170902_184649.thumb.jpg.32eb98af2a516f1e8fb385857ed2194a.jpg

 

 

Chyba gołym okiem widać ile mi jeszcze miejsca zostaje + cały kibel. Wbrew pozorom w tym momencie mogą dwie osoby spać, dwie siedzieć przy małym stoliku, jedna w kiblu i jeszcze ze dwie osoby mogą stać przy kuchni.Więc bez jaj - raczej nie ma co tu porównywać z jeżdżącą  wersalką i to z lekkim żartem do Hiltona przyrównuję. Myślę, że na dwie osoby miejsca jest dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tez mam 380 i nawet w identycznym układzie i nawet teraz jak jeszcze mebli w busie jeszcze nie ma już widać ze będzie dużo ciasniej. Ale to nawet było juz widać na rys planowanego wnętrza busa i świadomie sie na to zdecydowałem co więcej rozważaliśmy tez taka jeżdżący wesalke jak pokazujesz.
Po prostu ma inne zalety ale ma i tez wadę ciasnoty pytanie co kto woli
Bus nawet gdyby mial pake o podłodze równej przyczepie zawsze będzie mniejszy bo krzywy we wszystkie strony i to zadne odkrycie nie jest
To po prostu kwestia tego co komu odpowiada.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kalapan ale takie vany nie służą do urządzania tam imprez tylko do "życia w podróży" 

Patrzysz na kampervany przez pryzmat tego "dziadka"? Trudno miec inne podejscie przy doświadczeniach z ćwierć wiecznym pojazdem ? moze po kontakcie z jakims nowozytnym zmienił byś zdanie ...

A jeszcze co do przestrzeni wewnetrznej to kwestia rozkladu ukladu itd Ja mam budke 4m wnetrza i miejsca komunikacyjnego jest tylko troszke wiecej niz przy mojej zabudowie blaszanki, wiec mała budka tez nie zachwyca miejscem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Misio napisał:

kamper to ten co ma "kibel" na stałe zamontowany

Dobreee ;)
Ależ dosłownie i w przenośni gówniana definicja  ??? ?

Zatem wiercę dziurę, przykręcam na dwie śrubki porcelanową muszle klozetową z tyłu w maluchu i jest camper? ????

 

22 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Connect wymaga adaptacji na kampera

Coż, w końcu to jest tylko dostawczak do wożenia zimioków z Rybitw do warzywniaka. I nie ma wideł na masce, więc na wieś się kompletnie nie nadaje. ????

22 godziny temu, smok_wawelski napisał:

A sharan jest kamperem

Nieno, co Ty?!?!?!!.  W świetle najnowszych doniesień - nie masz kibla, nie jesteś camperem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kalapan napisał:

To nie Talento tylko pełnowymiarowy Ducato, o ile w czymś takim można jakiś sensowny wymiar w ogóle znaleźć  :)  W tym gniocie po rozłożeniu wyrka dolnego miejsca było dosłownie przy drzwiach bocznych na długość stopy i szerokość łokcia. Z tyłu na szerokość wielkiej stopy i podobnie długości łokcia. Tyle było ruchu.

Co zaś się tyczy mojej przyczepy 380. Mam przerobione z przodu wyrko na stałe, bo leniwy jestem i nie chce mi się codziennie robić tej samej roboty, czyli wyrko rozłożone na wieki. I teraz na całej długości  "kuchennej" + miejsce przy małym stoliku z tyłu, o kiblu nie wspomnę  - 5 dorosłych osób narodowości wschodniej tańczyło kazaczoka z przytupem i jeszcze się miejsce dla dużego psa znalazło :)  Dlatego już wcześniej gdzieś pisałem , że moja malutka przyczepa jest wręcz Hiltonem w porównaniu do czegoś takiego :

 

SAM_3198.thumb.JPG.93d050daedea109fb2b93f1cfb088bb7.JPG

 

Jedyny plus tej samojezdnej wersalki to wysokość w środku. Mogłem wręcz pół świni powiesić pod dachem i jeszcze przechodzić pod nią nie dotykając jej głową. A mam 188 cm wzrostu :) 

Jeśli najważniejsza jest przestrzeń (tak bardzo to podkreślasz) to czemu masz taką mikro przyczepkę? ;)

Akurat tak się złozyło, że moi rodzice mają mała przyczepkę - jeżdzą we dwójkę plus mały pies, ja mam Opla Vivaro (z kiblem!) - jeżdżę we czwórkę z (podobno) dużym psem. I powiem Ci, że jesli ktoś na siłę porównuje dwie tak odmienne maszyny do spędzania wolnego czasu...to w pewnym momencie można się tylko pod nosem usmiechnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RadekNet napisał:

Jeśli najważniejsza jest przestrzeń (tak bardzo to podkreślasz) to czemu masz taką mikro przyczepkę? ;)

A po jaką cholerę mi większa skoro jeździmy we dwoje? Niby jak twierdzisz mikro przyczepka, a mam tyle miejsca w środku, że w żadnej samojezdnej wersalce tego miał nie będziesz i tyle w temacie :)  Z drugiej zaś strony jeżeli miałbym przyczepę powiedzmy 5 metrową - to ile więcej miejsca miałbym do komunikacji? Byłem  w wielu przyczepach i twierdzę jednoznacznie, że praktycznie nawet pół metra nie miałbym więcej. Przyczepa owszem jest większa, ale zarazem bardziej zabudowana, są dodatkowe spania, albo siedzenia, albo prysznice i to wszystko. Zwiększa się tylko gabaryt, ale nie powierzchnia komunikacyjna, a skoro potrzeba mi spania na dwie osoby i ewentualnego siedzenia na dwie osoby - to to akurat mam i nic by mi nie dała większa przyczepa.Kiedyś nawet myślałem nad większą Adrią, ale kiedy wszedłem do takiej 480, która zamiast tylnego pojedynczego spania miała dużo większą podkowę, to doszedłem do wniosku, że to bezsens, bo powierzchnia użytkowa (dla 2 osób) budy wcale by mi się nie zwiększyła - do łażenia jest dokładnie co do centymetra tyle samo miejsca co w mojej. Owszem przy 4 osobach miałoby to sens , ale przy dwóch? Po co mi dodatkowe spania czy siedzenia ? 

3 godziny temu, RadekNet napisał:

jesli ktoś na siłę porównuje dwie tak odmienne maszyny do spędzania wolnego czasu...to w pewnym momencie można się tylko pod nosem usmiechnąć

Tu akurat się z Tobą zgodzę - tego nie da się w ogóle porównać - dlatego piszę tak , a nie inaczej. Puszki sardynek do beczki z kapustą porównać się rzeczywiście nie da. Jeździłem  jednym i drugim, więc coś na ten temat wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2019 o 23:50, smok_wawelski napisał:

Misio powie że tylko Jego Osiołek to kamper,  Piotr powie że jego Trafic to XS,  ja powiem że moja Limonka (jak go skończę) to kampervan -  ale będą to tylko nasze słowa a nie dogmatyczna i obowiązująca wszem i wobec definicja

Powiem tak.

XXXL, XS czy mini to kwestia wielkości i każdy ma plusy i minusy...ale to już każdy wie widząc gabaryt...

Jakieś słownictwo trzeba sobie przyjąć.

CamperVan - to chyba zwyczajowo już się utarło iż to są pojazdy "zrobione z blaszaków", tak jak co znaczy Alkowa, Półintegra, czy Integra...

Definicja łazienki i kibla...też ma dużo mądrego w sobie, a określenie pojazd turystyczny nie jest wcale obraźliwe czy o jakimkolwiek zabarwieniu negatywnym i jak zwykle ma to plusy i minusy...

A ja...sam będę chciał wybudować CamperVana i wcale nie twierdzę iż Osiołek jest najlepszy ? a już na pewno nie dla wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio napisał:

XXXL, XS czy mini to kwestia wielkości i każdy ma plusy i minusy...ale to już każdy wie widząc gabaryt...

Nie do końca - weź np. XS tak idąc od największych
Trafic, Scudo, któryś z pickupów, któryś z trojaczków SGA - czy wszystkie będą XS ?  czy mini ? czy mikro ? - wielkości różnią się znacznie, możliwości wyposażenia również. 

 

2 godziny temu, Misio napisał:

Definicja łazienki i kibla...też ma dużo mądrego w sobie, a określenie pojazd turystyczny nie jest wcale obraźliwe

Wg mnie nie - w analogii do polskiej nomenklatury prawa jeśli wziąć temat od tej strony, oczywiście że określenie nie jest obraźliwe ale jest niewłaściwe/niepełne/wieloznaczne
Pojazd turystyczny to nie jest zubożony kamper bowiem "turystyczny"  to przymiotnik określający przeznaczenie pojazdu a nie jego wyposażenie - czyli  to ten pojazd którym uprawia się turystykę - takim pojazdem turystycznym byłem ze 45 lat temu turystycznie w Jugosławii - był to Trabant 601 combi - czy był to pojazd turystyczny ?  A jeżeli jeżdżę turystycznie motocyklem to będzie to pojazd turystyczny ?

 

2 godziny temu, Misio napisał:

CamperVan,  ...  Alkowa, Półintegra, czy Integra

Ok zgoda blaszanki , już nawet przeboleję że mój nie Van bo żabojad  :)  
rodzaje zabudowy pudła to tak jak sedan czy kombi - tu nie ma wątpliwości

 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.