Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie, pewnie było jużzadawane i mnie zaraz zjedziecie ale muszę zapytać.

jeśli mój holownik ma w dowodzie (F1,F2 ) 2506kg i (F3) 5866 a przyczepa ma(F1,F2) 954 to już mam przechlapane czy jeszcze się mieszczę. ( co ja zapakuje w to 40kg jak sam waże stówe z haczykiem).

wprawdzie pisze że DMC powyżej 3,5 to czy ładunek się w tym zawiera czy należydoliczyć ładunek i wtedy to wiem że muszę lecieć do sklepu po to ustrojstwo. ( co ja zapakuje w to 40kg jak sam waże stówe z haczykiem).

I jeszcze jedno czy jeśli jadę po drodze która nie jest objęta opłatami to teżmuszę mieć to coś czy wtedy nie muszę.

 

Proszę tylko nie wyżywajciesie za mocno.

 

.:blagac:

 

Rafał DMC (dopuszczalna masa całkowita) to masa własna + ładowność, u Ciebie będzie to 2506+954, czyli razem masz 3460kg DMC zestawu, więc mieścisz się w tych 3.5T i to z uwzględnieniem Ciebie i grilla :-]

jak podepniesz cięższą budkę, np tak z 1200kg to już masz przechlapane ;)

 

swoją drogą jaką masz max masę przyczepy z hamulcem w DR JEEP'a ? (pozycja O1), bo wychodzi że 3360kg :o (5866DMC zespołu-2506DMC auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marfipl coś mi się wydaje, że opcja wynajmu za kaucją bez możliwości kupna jest mało prawdopodobna. O ile w dużych miastach to umiem to sobie wyobrazić, to w przypadku mieścinek, jakby to miało funkcjonować? Musisz w nocy jechać w trasę lawetą bo kumplowi rozkraczyło się gdzieś auto. I co, gdzie jedziesz po to urządzenie? Na CPN? A tam już byli inni z lawetami i wynajęli wszystkie. Ile takich na CPN-ie mogą mieć do wypożyczania, 2 sztuki czy 500szt? Na komisariat Policji. Oni chyba nie od tego by pożyczać via Toole. Coś mi tu nie gra z tym co mówisz, że tylko wypożyczenie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marfipl coś mi się wydaje, że opcja wynajmu za kaucją bez możliwości kupna jest mało prawdopodobna. O ile w dużych miastach to umiem to sobie wyobrazić, to w przypadku mieścinek, jakby to miało funkcjonować? Musisz w nocy jechać w trasę lawetą bo kumplowi rozkraczyło się gdzieś auto. I co, gdzie jedziesz po to urządzenie? Na CPN? A tam już byli inni z lawetami i wynajęli wszystkie. Ile takich na CPN-ie mogą mieć do wypożyczania, 2 sztuki czy 500szt? Na komisariat Policji. Oni chyba nie od tego by pożyczać via Toole. Coś mi tu nie gra z tym co mówisz, że tylko wypożyczenie :hmm:

 

Na stronach viatoll są wyszczególnione stacje benzynowe i punkty obsługi klienta w których będzie można wypożyczyć to ustrojstwo. Przeważnie zlokalizowane są w okolicy płatnych odcinków. Po wcześniejszej rejestracji wypożyczenie będzie bezterminowe. To pudełko przy przejeżdżaniu pod bramkami będzie kasowało z Twojego (wcześniej naładowanego) konta kolejnych parę złotych. Jak będziesz jechał z przyczepką to sobie włączysz, jak bez, wyłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając płatne autostrady - to chyba się nie załapię na żadną w tym roku płatną "alejkę". Ewentualnie Radom - Grójec... , ale równie dobrze mogę pojechać na Kołbiel i Górę Kalwarię ;-)

Ja czekam na kalkulatory. Może nie będzie tak źle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w którym kierunku zmierzamy ale chyba raczej w złym skoro ,cytat ze strony www.viatoll.pl

 

 

 

Po udostępnieniu Systemu viaTOLL kierowcom pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony, co nastąpi najpóźniej 1 stycznia 2012 roku, zyskają oni nową możliwość regulowania opłat za przejazd, mianowicie będą mogli uiszczać opłaty za przejazd po wskazanych wyżej odcinkach autostrad drogą elektroniczną. Każdy kierowca pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony będzie mógł dobrowolnie zdecydować, czy chce płacić za przejazd w sposób manualny, w przeznaczonych do tego miejscach poboru opłat, czy w sposób elektroniczny, włączając się do Systemu viaTOLL

tak że ostatecznie patrząc na mapkę płatnych dróg część z nas już w tym roku poczuje dbałość państwa o nas, o nasze portfele ,

z tym że reszta dołączy do grona płacących podwójnie rant.gif (opłata za drogi + akcyza w paliwie )

od przyszłego roku rant.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak zrobili z drogami alternatywnymi września - nowy tomyśl i krakow-katowice. Jesli nie pojedziesz po platnej to i tak zapłacisz myto......ale państwu. :sciana: Wyjdzie ze lepiej kampera będzie mieć niż trochę większa przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie na to samo zwróciłem uwagę - aby dojechać do Poznania trzeba będzie korzystać z dróg lokalnych bo droga alternatywna też podchodzi pod opłaty....

Pozdrawiam

pabloo

 

IMO chodzi o to żeby ruch nie przerzucił się właśnie na równoległe trasy, tak było po wprowadzeniu opłat na A4, cały ciężki ruch poszedł na boczne drogi

dopiero jak wprowadzili zwolnienie z opłat auta które mają winiety to znormalniało ... teraz było by to samo

na wojewódzkich mogą zrobić jakieś ograniczenia tonażowe i ciężkie auta nie pojadą

 

swoją drogą kiedyś czytałem że płatna droga musi mieć alternatywę w postaci równoległej niepłatnej :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO chodzi o to żeby ruch nie przerzucił się właśnie na równoległe trasy, tak było po wprowadzeniu opłat na A4, cały ciężki ruch poszedł na boczne drogi

dopiero jak wprowadzili zwolnienie z opłat auta które mają winiety to znormalniało ... teraz było by to samo

na wojewódzkich mogą zrobić jakieś ograniczenia tonażowe i ciężkie auta nie pojadą

 

Bo u nas tak właśnie jest - zamiast zachęcić brakiem opłat lub niskimi opłatami do korzystania z dróg przelotowych stosuje się metodę kija (bez marchewki) - logiczne, że ruch pójdzie tam gdzie taniej no to stawiamy znak ograniczenia tonażu i po kłopocie.

 

 

swoją drogą kiedyś czytałem że płatna droga musi mieć alternatywę w postaci równoległej niepłatnej :hmm:

Właśnie o to mi chodziło - powinna być alternatywa - ale widać do czego dążymy, żeby każda droga była płatna i najlepiej podwójnie...No i oczywiście jak zwykle bubel prawny w postaci samochodu osobowego jadącego z przyczepą na wakacje. Powoli widać wkraczamy do ujednolicenia wypoczynku jak to kiedyś bywało - pokoje do wynajęcia FWP i jazda... A ten z przyczepą to kułak więc niech płaci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.