Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jak kiedy blokujemy? Jak znam życie to mało kto przyjedzie, górnicy to inna bajka tam jest rozkaz od związkowca i tak musi być.

Może zorganizowac się regionalnie w tym samym terminie i blokować kilka miast , jest to łatwiejsze logistycznie z zamieszanie większe.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie i tak nic nie da :-)...

I tu się zgadzam z kolegą, chyba nie tędy droga. Blokowaniem Warszawy zdobędziemy tylko przeciwników wśród kierowców i mieszkańców Warszawy. Politycy i decydenci mają głęboko w czterech literach takie protesty, a nawet chętnie wykorzystają to przeciw nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak policzyłem koszt opłat to i tak "pikuś" w stosunku do paliwa większego holownika :-)

 

 

Jak to liczyłeś? Ciągnąc przyczpę za odpowiednio wysokim busem uzyskasz spalanie jak w oosobówce z przyczepą jak nie mniejsze.

 

Pikuś pikusiem chodzi o zasadę ,i robienia nas w balona.Ciekawe co na to turyści z Europy którzy sa przyzwyczajeni do tego,że za spręt turysytczny nie ma opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgadzam z kolegą, chyba nie tędy droga. Blokowaniem Warszawy zdobędziemy tylko przeciwników wśród kierowców i mieszkańców Warszawy. Politycy i decydenci mają głęboko w czterech literach takie protesty, a nawet chętnie wykorzystają to przeciw nam.

 

i tu się kolego z tobą nie zgodzę bo nie chodzi o to by zrobić zamieszanie i blokować dla samej zasady blokowania ale zwrócić uwagę na problem jaki nas dotkną, jeśli zjechało by się nasz sporo to na pewno zainteresowały by się tym i media a jak media to można by było przygotować oficjalne stanowisko naszego środowiska i podejrzewam że coś by to dało. jeśli będziemy siedieć cicho to możesz być pewien że zmiana tego zaposu nastąpiła by wtedy jak "Tusek" ze swoją świtą pojedzie na wakacje z budką i przyjdzie mu zapłacić taką właśnie opłatę to zrozumie w czym problem. ja jestem za taką właśnie manifestacją mimo że jak wcześniej wspomniałem mnie ten problem nie dotyczy ale solidaryzuję się z kolegami którzy ten problem będą mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się kolego z tobą nie zgodzę bo nie chodzi o to by zrobić zamieszanie i blokować dla samej zasady blokowania ale zwrócić uwagę na problem jaki nas dotkną, jeśli zjechało by się nasz sporo to na pewno zainteresowały by się tym i media a jak media to można by było przygotować oficjalne stanowisko naszego środowiska i podejrzewam że coś by to dało. jeśli będziemy siedieć cicho to możesz być pewien że zmiana tego zaposu nastąpiła by wtedy jak "Tusek" ze swoją świtą pojedzie na wakacje z budką i przyjdzie mu zapłacić taką właśnie opłatę to zrozumie w czym problem. ja jestem za taką właśnie manifestacją mimo że jak wcześniej wspomniałem mnie ten problem nie dotyczy ale solidaryzuję się z kolegami którzy ten problem będą mieli.

 

A ja nadal będę obstawał przy swoim. Pokazać się i zwrócić uwagę swoją obecnością na problem owszem jestem za, ale stwarzać kłopoty innym to nie jest rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, oczywiście masz do tego prawo i ja to szanuję ale myślę że jest to jedyna forma by pokazać że problem istnieje a tak naprawdę to dopiero zacznie się o tym mówić jak te opłaty będą obowiązywać. Rozumiem też ciebie jakoż że jesteś z W-wy i pewnie masz dość tego typu manifestacji niezadowolonych grup społecznych. Ale musisz też zrozumieć że mieszkasz w mieście w którym rządzący urządzili sobie swój folwark i tylko tam jakakolwiek forma protestu może mieć oddźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możemy zrobić ankietę ilu z nas ten problem dotyczy ?

pytania np.

1. zestaw poniżej 3,5t;

2. powyżej 3,5t EURO 1;

3. powyżej 3,5t EURO 2

itd

mógłby to zrobić ktoś, kto się lepiej w forum orientuje ? blagam.gif

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Briefie niemieckim.

Zapewne można otrzymać coś takiego z ASO po numerze VIN powinni móc wydrukować specyfikację pojazdu. U mnie E3.

 

Obawiam się że przy wypożyczaniu urządzenia "Brief" może być nie wystarczający. To jest jeden akapit ze strony Viatoll "W przypadku pojazdów lekkich z przyczepami o łącznej dopuszczalnej masie całkowitej zestawu powyżej 3,5 tony klasę emisji spalin najlepiej ustalić na stacji diagnostycznej lub u bezpośrednio w autoryzowanym salonie sprzedaży."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.