Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie tych do 3,5t jak i tych powyżej 3,5t no niestety ja jestem w mniejszości i mam pytanie jak jest z tym problemem w krajach tzw bardziej cywilizowanych - stawiających na karawaning, turystykę i motoryzację ( Niemcy , Włochy , Austria ) . Myślimy o wyjeździe do Włoch i przekraczam magiczne 3,5t o 160kg - ( E jest do B,C,D )

Proszę o informację dotyczącą przepisów , z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Witam serdecznie tych do 3,5t jak i tych powyżej 3,5t no niestety ja jestem w mniejszości i mam pytanie jak jest z tym problemem w krajach tzw bardziej cywilizowanych - stawiających na karawaning, turystykę i motoryzację ( Niemcy , Włochy , Austria ) . Myślimy o wyjeździe do Włoch i przekraczam magiczne 3,5t o 160kg - ( E jest do B,C,D )

Proszę o informację dotyczącą przepisów , z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

 

W cywilizowanych krajach jest normalnie. Tylko w Słowacji trzeba dokupić do winiety za auto, winietę do przyczepy O1/O2. W Austrii winieta na auto do 3,5 t, bez względu na DMC zestawu, podobnie w Czechach (aczkolwiek są tak samo dziwni jak Polska i Słowacja). W Rumunii podobnie jak w Austrii. Chorwacja - bramki. Na Węgrzech winieta wykupiona jako paragon dla samochodu do 3,5 t. Słowenia jedna winieta na auto do 3,5 t.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w/g niemieckiej homologacji mam Euro5 a w/g polskiej Euro4 (nie mam filtra, specjalnie chciałem auto bez).

Szczęście,że moge omijać te drogi.Wogóle to chyba kogoś zdrowo powaliło ,że wysyła mnie na stację diagnostyczną , jesli żle ustale normę to moja sprawa i mandat.

Nateępny idotyzm pijanego urzędasa - to tak jak z homologacją ciężarową ,kupuje cieżarówe auto (nie kratki itp) mam to w homologacji i ... muszę jechać do diagnosty aby stwierdził jeszcze raz to samo co fabryka.

MAQ ta jak pisze kolega wyżej , a w e Wlszech płacisz od kategorii auta i osi. Przykładowo na odcinku Traviso -Lignano zapłaciż sza przyczepe ok 3ÔéČ więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebooku powstał protest w tej sprawie, w przygotowaniu jest petycja.

 

Zbierzmy się dużą grupą, może ktoś nas usłyszy.

 

Nazwa grupy i cause'a na facebooku to: NIE dla opłat drogowych dla samochodów osobowych z przyczepami !!!

 

 

http://www.causes.com/causes/606684-nie-dla-op-at-drogowych-dla-samochod-w-osobowych-z-przyczepami?recruiter_id=105099701

 

Proszę zainteresowanych również o przenoszenie tego linka na inne fora. sprawa jest ważna i nie cierpiąca zwłoki.

 

Zaraz wakacje. Nie dajmy sie obdzierać ze skóry

 

Dla przykładu samochód z normą euro 2 na trasie Tuszyn - Piotrków zapłaci 7,60 za 19 km !!! - to drożej niż podstawowa opłata za samochód osobowy na koncesjonowanych odcinkach A4 i A2 !!!

 

A przecież odcinki dróg obięte opłatami VIAToll budowane były za pieniądze z budżetu czyli NASZE pieniądze !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebooku powstał protest w tej sprawie, w przygotowaniu jest petycja.

 

Zbierzmy się dużą grupą, może ktoś nas usłyszy.

 

Nazwa grupy i cause'a na facebooku to: NIE dla opłat drogowych dla samochodów osobowych z przyczepami !!!

 

 

http://www.causes.com/causes/606684-nie-dla-op-at-drogowych-dla-samochod-w-osobowych-z-przyczepami?recruiter_id=105099701

 

Proszę zainteresowanych również o przenoszenie tego linka na inne fora. sprawa jest ważna i nie cierpiąca zwłoki.

 

Zaraz wakacje. Nie dajmy sie obdzierać ze skóry

 

Dla przykładu samochód z normą euro 2 na trasie Tuszyn - Piotrków zapłaci 7,60 za 19 km !!! - to drożej niż podstawowa opłata za samochód osobowy na koncesjonowanych odcinkach A4 i A2 !!!

 

A przecież odcinki dróg obięte opłatami VIAToll budowane były za pieniądze z budżetu czyli NASZE pieniądze !!!

 

 

 

 

wszedł przepis że jeżeli ktoś prosi lub narzuca lub mówi że szczegóły są na Facebooku to jest to niezgodne z prawem...

Jestem za zlikwidowaniem ViaTool ale nie za wchodzeniem na Facebook...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedł przepis że jeżeli ktoś prosi lub narzuca lub mówi że szczegóły są na Facebooku to jest to niezgodne z prawem...

A podasz jakiś paragraf? Jakieś źródło? Bo nic o tym nie słyszałem a jestem ciekawy waytogo.gif

 

 

Jestem za zlikwidowaniem ViaTool ale nie za wchodzeniem na Facebook...

 

 

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podasz jakiś paragraf? Jakieś źródło? Bo nic o tym nie słyszałem a jestem ciekawy waytogo.gif

 

ok.gif

 

Paragrafu jeszcze nie ma ponieważ jest w trakcie negocjacji zanim kary dowalą.

http://media2.pl/media/77841/komentarze/3.html

ale było o tym bardzo głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nas nie dotyczy. My nie jesteśmy tworem KRRiTV więc możemy sobie reklamować i naganiać co chcemy. Nie jesteśmy mediami w myśl ustawy. Co innego rozgłośnie radiowe. Te nie powinny sugerować korzystania z innych portali, poza swoimi. Tak więc akcja na fejsie jak najbardziej, skoro ma posłużyć słusznej sprawie społecznej.

 

Ja już - Lubię to!

Edytowane przez marfipl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragrafu jeszcze nie ma ponieważ jest w trakcie negocjacji zanim kary dowalą.

http://media2.pl/med...mentarze/3.html

ale było o tym bardzo głośno.

 

No tak tylko to będzie dotyczyło tylko rozgłośni radiowych i telewizyjnych hmm.gif .

 

Nie odbiegając od tematu: petycję podpiszę, jednak na fejsa nie wejdę / z definicji nie wchodzę zlosnik.gif / konta tam tez nie mam.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak. ale my jako Zakład Pracy też dostaliśmy ostrzeżenie że nie możemy proponować zakładania konta na Face i aby odczytywać raporty. więc.

Narazie KRRiT.

PS. Jak dobrze że ja też nie mam konta na FACEBOOBlu...:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie antyfacebookowcy. kanał komunikacji jak każdy inny.

 

No i co najważniejsze udostępnia możliwości sprawnego tworzenia takich właśnie grup protestu.

Tak czy siak, jak przygotuję(my) petycję, pozwole sobie wrzucić info na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak lubisz szykować petycje to jeszcze zakaz jazdy na światłach w miastach.

Celem zmniejszenia co2 na naszej planecie..

Jak wiem to i nie zniosą opłat i nie wyłączą świateł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tak wtrącę się, czy aby dobrze patrzyłem na listę płatnych odcinków i dla przykładu pomiędzy Łodzią i przejściem w Zwardoniu jest ilość płatnych odcinków dosłownie 16,5 km (pomiędzy Rzgowem, a węzłem w Piotrkowie Trybunalskim), czy aby mam rację ? Cała stara jedynka jest od Bielska-Białej do Nowych Marzów nie licząc wspomnianego odcinka - bezpłatna ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.